Aplikacje mobilne

Google przeczyta twoje SMS-y i da znać, czy są ważne

przeczytasz w 1 min.

Google planuje wprowadzenie nowej funkcji do Wiadomości. Dzięki niej będzie w stanie podpowiedzieć, które SMS-y są ważniejsze od innych.

Google przeanalizuje twoje wiadomości. Dla ciebie

Coraz więcej osób odchodzi od SMS-ów na rzecz komunikatorów pokroju WhatsAppa czy Messengera. Mimo to wciąż wielu z nas wysyła do siebie tradycyjne wiadomości tekstowe, są one również popularne w komunikacji marketingowej. Google wie zatem, że dostajesz ich sporo i pomoże ci odnaleźć się w ich natłoku. 

Jak podaje 9to5Google, z analizy kodu źródłowego wynika, że firma Google planuje duże aktualizacje dla aplikacji Wiadomości, czyli podstawowego narzędzia do tworzenia i odbierania SMS-ów na smartfonach z Androidem. Już dziś umożliwia wygodne przeszukiwanie, wysyłanie wiadomości głosowych czy przechodzenie do innych form komunikacji. Wkrótce ma również analizować ich treść, aby podpowiadać, które są ważniejsze od innych. 

Opierając się na swoich algorytmach aplikacja Wiadomości podpowie na przykład, że warto oznaczyć gwiazdką wiadomość, w której znajduje się jakaś data czy numer telefonu. Chodzi też o skuteczne oddzielanie konwersacji osobistych i biznesowych oraz trafne podpowiadanie treści „automatycznych odpowiedzi”.

Pomysł wzbudza kontrowersje. Czy słusznie?

W przypadku tego typu funkcji zawsze pojawiają się kontrowersje. W końcu nikt raczej nie życzy sobie, by ktoś czytał jego SMS-y. Z drugiej strony można mieć pewność, że nie będzie to żaden człowiek, lecz algorytm, a wiadomości i tak muszą przelecieć przez serwery Google’a. Jakie jest twoje podejście do tego tematu?

Źródło: 9to5Google, informacja własna

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  iKonsument
  7
  różnica jest taka ze teraz dojdzie powiadomienie o ważności treści... przecież google już czyta wasze wiadomości... :)
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   kolejny szpieg. tym razem przeszpiegi na sms, i to oficjalnie.
   czemu UE nadal nie nakłada kar na gógla, za szpiegowanie nas bez naszej jednoznacznej zgody, gdzie powinna wystarczyć raz a dobrze udzielona odpowiedź?

   jakieś 3 lata temu ten głupi gógiel ciągle mnie pytał o GPS, czy dane z telefonu mogą być użyte do "poprawienia jakości lokalizacji", i tak co chwila. szlag człowieka trafia jak widzi te korpo bzdury w stylu "w trosce o .....blablabla jakiś pretekst....... zgódź się na szpiegowanie ciebie".
   • avatar
    Obiektor
    2
    uff juz myslalem ze da znac zonie.... xD
    • avatar
     Teodor
     1
     Stronię od Google, o i tyle mam do powiedzenia.
     • avatar
      NiemenCrystal
      1
      Czy wiecie, że szkło kryształowe wykorzystywane jest też w znanej biżuterii firmy Swarovski? Założyciel firmy i twórca legendy marki, Daniel Swarovski, sam produkował szkło kryształowe do swojej biżuterii, a jego autorska receptura jest tajna do dziś. Macie okazję ozdobić swój dom/mieszkanie i wydobyć z niego jeszcze więcej piękna dzięki misom i wazonom ze szkła kryształowego! Podrzucam wam link do takich mis i wazonów, serdecznie polecam

      niemencrystal,com/kategoria-produktu/misy-i-wazony/ (Zamieńcie przecinek na kropkę)
      • avatar
       xmexme
       0
       Google nie ma żadnych skrupułów, przyzwyczaja lemingi do informacji że od szpiegowania nie ma ucieczki. Chce to robić legalnie i jeszcze bezczelnie będzie ci mówił co masz robić i jak myśleć.
       U dyktatury w chnach będziecie mieli większą prywatność a Kim dzong un to przy nich pikuś.