Internet

Już nigdy nie zajrzysz na drugą stronę w Google

przeczytasz w 1 min.

Wyszukiwarka Google doczeka się jednej z największych zmian od lat. Zmieni się sposób, w jaki docieramy do tych bardziej ukrytych wyników.

Wyszukiwarka Google całkiem dobrze radzi sobie z selekcją treści, dzięki czemu najczęściej wystarczy kliknąć jeden z pierwszych linków, a czasem nie trzeba nawet nigdzie klikać, by od razu poznać odpowiedź na nurtujące nas pytanie. Z racji jednak, że indeksowany jest prawie cały internet, wyników jest w rzeczywistości znacznie więcej. Mówi się jednak, że na drugą stronę zaglądają tylko ci, którym naprawdę zależy, a na czwartą, to już tylko desperaci. Wkrótce się to zmieni, bo… 

Google rezygnuje z podziału na strony w wyszukiwarce

Nigdy więcej nie zajrzysz na drugą stronę wyników wyszukiwania w Google, bo po prostu jej nie będzie. Amerykański gigant zdecydował się na prawdziwą rewolucję i podział na strony zamienia w przeglądanie ciągłe. Teraz już wszędzie, bo na urządzeniach mobilnych – jak pewnie wiesz – taka zmiana została wprowadzona już wcześniej. 

Jak będzie to wyglądać? Po wpisaniu hasła wyszukiwarka automatycznie załaduje wyniki, które normalnie byłyby podzielone na sześć stron. Gdy (jakimś cudem) dotrzesz do końca, ujrzysz przycisk, który pozwoli ci załadować więcej linków. – „Zobaczysz więcej pomocnych treści przy mniejszej liczbie kliknięć, teraz więc nawet łatwiej się zainspirujesz” – zachwala swój pomysł firma Google. 

benchmark w google
Przykładowo wyszukiwanie „benchmark” daje w Google ponad 500 milionów wyników.

Kiedy zniknie druga strona w Google?

Odpowiedź na to pytanie nie jest do końca znana. Na pewno firma Google będzie chciała wprowadzić tę zmianę szybko, a więc w nadchodzących tygodniach, tyle tylko że początkowo druga strona zniknie w anglojęzycznej wersji, a dopiero później w pozostałych regionach. 

Źródło: Search Engine Land, Engadget

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kalkulatorek
  12
  Nie bardzo chwytam sens tej zmiany. Chyba że to zmiana dla zmiany.
  Po ilości stron ma moje pytanie już miałem rozpoznanie czy pytam o coś bardzo niszowego (1-3 strony wyników) czy być może źle zadałem pytanie. Jak dla mnie to nowe wrogiem dobrego...
  • avatar
   Marti99
   4
   No bo reklamy mozna teraz pominac klikajac od razu na kolejne strony. A teraz juz na nie nie klikniemy. W koncu reklamy maja pierwszenstwo ;)
   • avatar
    PerfectDAY
    3
    Google popsuło jakiś czas temu moduł wyszukiwania grafik a teraz bierze się za psucie ogólnego wyszukiwania. Jedyne co mnie jeszcze trzyma przy tej wyszukiwarce to trochę trafniejsze wyniki aniżeli u konkurencji. Powoli jednak przyzwyczajam się do Bing-a.
    • avatar
     janex2
     1
     ostatnio zepsuli wszystko. Zamiast po kliknięciu linku odpalać mapy, YouTube itd, otwiera się jakaś upośledzona strona nieudolnie imitująca powyższe strony
     • avatar
      First-Ever
      0
      Nauczcie się używać Google, w rzeczywistości Google znajduje 224.000 wyników (też dużo) dla "benchmark.pl", a "miliony dla frazy bez nawiazów" nie mają nic wspólnego z tą stroną.

      https://imgur.com/4RLNGK6

      Dla porównania:

      1. "pclab.pl" - 706,000 (sprzedali się)
      2. "komputerswiat.pl" - 531,000 (nie zaglądam)
      3. "benchmark.pl" - 244,000
      4. "purepc.pl" - 169,000
      5. "twojepc.pl" - 111.000 (jeszcze żywe)

      Istnieje ktoś jeszcze w PL?
      • avatar
       Janisz
       0
       To Google ma drugą stronę??!!..