Przeglądarki WWW

Sztuczna inteligencja trafia do Chrome’a. Google z trudem goni konkurencję

przeczytasz w 1 min.

Jeśli chodzi o integrację z AI, Chrome powoli zaczyna doganiać konkurencję. Ale - no właśnie - powoli.

Sztuczna inteligencja to aktualnie najważniejszy trend w świecie przeglądarek. Edge Microsoftu został głęboko zintegrowany z Copilotem już na początku 2023 roku. Wirtualny asystent dostał własny panel boczny, który umożliwia jego wygodne uruchomienie w dowolnym momencie, a także trafił do menu kontekstowego, co pozwala na wydawanie poleceń związanych z zaznaczonym tekstem. Na podobny ruch zdecydowała się Opera, wysuwając na pierwszą linię frontu swoją Arię. 

Chrome został pod tym względem daleko w tyle. Uruchamiając przeglądarkę ciężko zauważyć, że stworzyła ją firma odpowiedzialna za rozwój Gemini, czyli bezpośredniiej konkurencji dla ChatGPT, Copilota czy Arii. Wreszcie zaczyna się to jednak zmieniać. 

Gemini zintegrowane z paskiem adresu Chrome’a

Google chwali się, że sztuczna inteligencja Gemini doczekała się długo oczekiwanej integracji z Chrome’em na komputery. Wystarczy wpisać w pasku adresu "@gemini", a następnie prompt, by AI wykonało polecenie bez konieczności wcześniejszego uruchomienia strony usługi. 

Wpisanie siedmiu znaków to wciąż więcej roboty niż jedno kliknięcie w Edge’u czy Operze, ale od czegoś trzeba zacząć, prawda? 

Przy okazji Google chwali się, że dostępność aplikacji Gemini na Androida została rozszerzona o ponad 100 krajów, ale lista wciąż nie obejmuje Unii Europejskiej. Na szczęście samodzielna instalacja Gemini jest bardzo prosta.

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  piomiq
  1
  A jak tam z SI w Safari?
  Apple amejzigowo goni konkurencje.
  • avatar
   GejzerJara
   0
   należy założyć, że wszystko co trafi do AI, tam pozostaje. pytanie, po co to całe ai w przeglądarce?