Systemy operacyjne

Google opublikowało statystyki Androida - Marshmallow wciąż na marginesie

przeczytasz w 1 min.

Mimo upływu kolejnych tygodni Android 6.0 Marshmallow wciąż nie zawitał na szczególnie dużą liczbę smartfonów.

Android statystyki

Google udostępniło już pierwszą wersję Developer Preview Androida N. Zbiegło się to z opublikowaniem najnowszych statystyk tych odsłon systemu, z których korzystają już użytkownicy. Opieszałość producentów smartfonów w wydawaniu aktualizacji trwa.

Jak bowiem inaczej skomentować całą sytuacją, skoro Android 6.0 Marshmallow może pochwalić się rynkowymi udziałami na poziomie 2,3%? W porównaniu do zeszłego miesiąca (1,2%) udało się zanotować wzrost, ale i tak mówimy tutaj o marginalnych wartościach.

Ciekawszą informacją wydaje się w związku z tym fakt, iż doszło do zmiany lidera. Obecnie na czele znajduje się Lollipop z wynikiem 36,1%. Nieznanie udało się zatem wyprzedzić wersję 4.4 KitKat, która dobiła do 34,3%. Wciąż dobrze ma się też Jelly Bean notujący 22.3%.

Android statystyki marzec 2016
dane zebrane w 7-dniowym okresie kończącym się 7 marca

Chciałoby się wyrazić nadzieję, że w kolejnych tygodniach coś się zmieni. Wątpliwe jednak, aby Marshmallow w szczególnie szybszym tempie poprawił swoje notowania w podobnych zestawieniach.

Źródło: htcsource, developer.android

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  david_89
  9
  Niech nowy android od Google nadal wychodzi co miesiąc, a ten od producenta telefonu nadal co pół roku (przy dobrych wiatrach), to na pewno sytuacja się poprawi...
  • avatar
   bosiur
   3
   Ja sie pytam gdzie moja aktualizacja do LG g3>?
   • avatar
    lukczas
    3
    Cale szczescie ze jest xdaa. Moja leciwa xperia t juz wieki temu przestala byc wspierana ale dzieki uprzejmosci innych smigam na cm12.1 i nawet nie mysle o kupnie nowego fona :-). A widze ze juz pracuja nad cm13.
    • avatar
     korax
     1
     Problemem jest to, że tutaj system trzeba dla każdego telefonu przygotowywać indywidualnie. Zupełnie inaczej wyglądałaby sytuacja, gdyby było tak jak na komputerze - 1 instalka na wszystkie maszyny.
     • avatar
      XaRaDaS
      1
      Problemem jest to, że żaden android nie jest uniwersalny i każdy producent musi go dostosować do danego urządzenia, jakby zrobili uniwersalny to by się okazało, że 85% jest już na Marshmallow, bo każdy by sobie mógł wgrać, a tak pozostaje czekać na łaskę producenta.