• benchmark.pl
 • Gry
 • Hearthstone: Heroes of Warcraft zarabia 20 mln dolarów miesięcznie
Gry

Hearthstone: Heroes of Warcraft zarabia 20 mln dolarów miesięcznie

przeczytasz w 1 min.

Blizzardowi udało się dokonać tego raz jeszcze - jego gra zdominowała swój sektor.

Hearthstone

Hearthstone: Heroes of Warcraft dość niespodziewanie stało się jedną z najważniejszych marek w portfolio studia Blizzard. Według najnowszych danych gra generuje około 20 milionów dolarów przychodów każdego miesiąca. 

Jak to się stało, że Hearthstone nagle zdominowało sektor cyfrowych gier karcianych? Analitycy z Superdata uważają, że Blizzardowi udało się raz jeszcze dokonać tego, co World of Warcraft zrobił w 2004 roku dla MMO. WoW zaproponował bardziej atrakcyjne spojrzenie na gry sieciowe, a jednocześnie został wypełniony znanymi z lubianego uniwersum Warcrafta postaciami i lokacjami. To samo zrobił Hearthstone, tyle tylko, że dla „karcianek”.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że Blizzardowi udało się dobrze połączyć wersję pecetową oraz mobilną. Obydwie zresztą cieszą się dużą popularnością i generują spore przychody. Poniżej możecie zobaczyć wykres przedstawiający jak Blizard zarabia na obu edycjach:

Hearthstone przychód

A wy gracie w Hearthstone? A może w jakąś inną „karciankę”?

Źródło: Polygon

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  Gra bardzo wprawnie wyciąga pieniądze ale na dłuższą metę na to zasługuje. Jest świetna naprawdę cholernie wciągająca. Zaciesz na ryju po zdobyciu legendara jest równomierny że zdobywaniem mega itemow w Wowie ( kto w wowa grał zrozumie). Polecam HS :D
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   Jedną karciankę, w którą bym pograł jest GWINT.
   • avatar
    Skaza
    2

    Hearthstone nie przypadło mi do gustu.

    Polecam Magic Duels, które jest dostępne za darmo na Steam i również pozwala na zabawę z innymi graczami.

    • avatar
     Maxdamage
     2
     Serio ludzkość wydaje 20 milionów dolka miesięcznie na gloryfikowane obrazki .jpg z podłączoną odrobiną skryptu? Nie ma jednak nadziei dla rasy ludzkiej.
     • avatar
      Andari
      1
      powinni wowa przerobić na buy2play i znieść abonament... wiele ludzi by to przyciągneło zwłaszcza że teraz w wowie będa dodatki wydawane raz na rok. poprawiło by to sytułacje w ktorej wow sie znajduje dość mocno, sporo ludzi nie chce grać w wowa głównie przez abonament i przez to są spadki w ilości graczy też... z ~12milionów do ~4 milionów i dalej spada :
      • avatar
       Wujek Ze
       0
       WarCraft 4 is coming!!!!