• benchmark.pl
 • Gry
 • Hearthstone: Heroes of Warcraft zarabia 20 mln dolarów miesięcznie
Gry

Hearthstone: Heroes of Warcraft zarabia 20 mln dolarów miesięcznie

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
8 komentarzy Dyskutuj z nami

Blizzardowi udało się dokonać tego raz jeszcze - jego gra zdominowała swój sektor.

Hearthstone

Hearthstone: Heroes of Warcraft dość niespodziewanie stało się jedną z najważniejszych marek w portfolio studia Blizzard. Według najnowszych danych gra generuje około 20 milionów dolarów przychodów każdego miesiąca. 

Jak to się stało, że Hearthstone nagle zdominowało sektor cyfrowych gier karcianych? Analitycy z Superdata uważają, że Blizzardowi udało się raz jeszcze dokonać tego, co World of Warcraft zrobił w 2004 roku dla MMO. WoW zaproponował bardziej atrakcyjne spojrzenie na gry sieciowe, a jednocześnie został wypełniony znanymi z lubianego uniwersum Warcrafta postaciami i lokacjami. To samo zrobił Hearthstone, tyle tylko, że dla „karcianek”.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że Blizzardowi udało się dobrze połączyć wersję pecetową oraz mobilną. Obydwie zresztą cieszą się dużą popularnością i generują spore przychody. Poniżej możecie zobaczyć wykres przedstawiający jak Blizard zarabia na obu edycjach:

Hearthstone przychód

A wy gracie w Hearthstone? A może w jakąś inną „karciankę”?

Źródło: Polygon

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Gra bardzo wprawnie wyciąga pieniądze ale na dłuższą metę na to zasługuje. Jest świetna naprawdę cholernie wciągająca. Zaciesz na ryju po zdobyciu legendara jest równomierny że zdobywaniem mega itemow w Wowie ( kto w wowa grał zrozumie). Polecam HS :D
  4
 • avatar
  Konto usunięte
  Jedną karciankę, w którą bym pograł jest GWINT.
  3
 • avatar
  Skaza

  Hearthstone nie przypadło mi do gustu.

  Polecam Magic Duels, które jest dostępne za darmo na Steam i również pozwala na zabawę z innymi graczami.

  2
 • avatar
  Maxdamage
  Serio ludzkość wydaje 20 milionów dolka miesięcznie na gloryfikowane obrazki .jpg z podłączoną odrobiną skryptu? Nie ma jednak nadziei dla rasy ludzkiej.
  2
 • avatar
  Andari
  powinni wowa przerobić na buy2play i znieść abonament... wiele ludzi by to przyciągneło zwłaszcza że teraz w wowie będa dodatki wydawane raz na rok. poprawiło by to sytułacje w ktorej wow sie znajduje dość mocno, sporo ludzi nie chce grać w wowa głównie przez abonament i przez to są spadki w ilości graczy też... z ~12milionów do ~4 milionów i dalej spada :
  1
 • avatar
  Wujek Ze
  WarCraft 4 is coming!!!!