• benchmark.pl
 • Gry
 • Hogwarts Legacy z transpłciowymi postaciami, o co niechcący postarała się J.K. Rowling
Gry

Hogwarts Legacy z transpłciowymi postaciami, o co niechcący postarała się J.K. Rowling

przeczytasz w 2 min.

Chociaż najnowsze informacje związane Hogwarts Legacy nie będą dla wielu najbardziej istotne, dobitnie pokazują, że opinia publiczna może odciskać swoje piętno także na procesie tworzenia gier.

Hogwarts Legacy z rozbudowanym kreatorem i transpłciowymi postaciami

Zapowiedź Hogwarts Legacy spotkała się z ciepłym przyjęciem. Trudno się dziwić, ponieważ poza dobrze znanym światem ciekawie zapowiada się sama rozgrywka. Z drugiej strony póki co twórcy są dość oszczędni w publikowaniu informacji i materiałów z nią związanych. Tym razem zostali wyręczeni przez jednego z dziennikarzy. Dobrze znany w branży Jason Schreier poinformował, iż gracze mogą spodziewać się tutaj rozbudowanego kreatora postaci. Do tego stopnia, że pojawi się opcja tworzenia transpłciowej postaci oraz wskazania tego, jak inni towarzysze przygód mają się do niej zwracać.

J.K. Rowling pewnie nie byłaby zadowolona

Jason Schreier uzyskał te informacje od anonimowych przedstawicieli Avalanche Studios. Wielokrotnie udowadniał już swoje rozbudowane kontakty w branży, nie ma podstaw, aby nie wierzyć również w te doniesienia. Tym bardziej, że jest to temat, który pojawił się w kontekście Hogwarts Legacy już wcześniej.

Być może niektórzy pamiętają, iż swojego czasu w Internecie zrobiło się bardzo głośno na temat J.K. Rowling i wygłaszanych przez nią opinii, które zostały określone jako transfobiczne. Pisarka spotkała się przez to z krytyką, rykoszetem oberwało się również Avalanche Studios.

Na oficjalnej stronie można znaleźć zapis, iż J.K. Rowling nie jest bezpośrednio zaangażowana w tworzenie gry. Chociaż nie mówimy tutaj już o temacie tabu w grach (pojawił się chociażby przy okazji Cyberpunk 2077), w tym przypadku został wywołany właśnie przez komentarze J.K. Rowling i to, w jaki sposób odniosła się do nich opinia publiczna. Jason Schreier nie ukrywa, że na rozbudowanie kreatora postaci finalnie zaczęli naciskać członkowie zespołu deweloperskiego Hogwarts Legacy. I wszystko wskazuje na to, że dopięli swego.

Na finalizacje prac dotyczących kreatora postaci i wszystkich innych elementów twórcy mają jeszcze czas. Do premiery Hogwarts Legacy daleko. Na początku roku ogłoszono, że została ona przesunięta i gra zostanie oddana do dyspozycji zainteresowanych graczy dopiero w 2022 roku.

Źródło: twitter - @jasonschreier, bloomberg

Warto zobaczyć również:

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  6
  w Cyberpunku wiecej wysiłku przyłożono do tego jak ma wygladac zaganiacz głównego bohatera niz do samej optymalizacji i jakos nikt nic nie mowil to z czego tutaj wielkie halo?
  • avatar
   kombajn
   3
   Szkoda zagrał bym ale nie tknę tego palcem z pobudek ideologicznych. Skoro twórcy wciskają ideologie gender do swojej gry to ja mam prawo ich z tego powodu olać. Ciekawe ile czasu minie do momentu że w grach nie będzie opcji romansów heteroseksualnych czy w ogóle bohaterów o tradycyjnej orientacji jako nieprawomyślnych. Co za czasów dożyliśmy.
   • avatar
    Mario2k
    3
    Co tam Tęczowi będą zadowoleni
    • avatar
     OpusDei
     0
     Niesamowite jak potężna jest siła, której ręka w równym stopniu jest w stanie zmusić państwa, organizacje jak i zwykłe firmy do indoktrynacji społeczeństwa sodomią. Wszyscy widzą ale prawie nikt nic nie robi. Nawet jak podjarani sodomici wciskają się do przedszkoli molestować dzieci i zatruwać jadem głowy to jest ok. Prawda to mowa nienawiści ...przyjdzie kwiatki na chodnikach malować.
     • avatar
      Sander Cohen
      0
      A ja mam w nosie ideologie. Kazda ideologie. Jesli gra bedzie tego warta to kupie i bede gral, a jesli bedzie szajs to omine szerokim lukiem niezaleznie od tego co kto chcial tam umiescic lub przekazac. Gra to gra a nie życie i dopoki jest opcja wyboru to wybiore taka postac jaka ja chce i nikt nie zmusi mnie do bycia taka postacia jaka ktos chce zebym byl. W przeciwnym razie najwyżej nie kupie.
      • avatar
       pawluto
       -1
       Promowania lbgt ciąg dalszy...chory świat...
       • avatar
        KENJI512
        -2
        Ala-homora
        Avada-Katodavra

        Dwa najbardziej popularne czary w nowej serii, pierwszego używają "ciekawscy" uczniowie, drugiego same złe charaktery!
        • avatar
         Ciekawski_
         -2
         Jaka opinia publiczna? Lewaccy sodomici to wymusili.
         To kolejny dowód upadku cywilizacji zachodniej. Nie dziwię się że chińczycy przejmują kontrolę nad światem, skoro zachód jest zajęty degenerowaniem swoich społeczeństw, zamiast rozwojem gospodarczym i technologicznym.