• benchmark.pl
 • Gry
 • InXile Entertainment szykuje nowe RPG z „oszałamiającą grafiką”
Gry

InXile Entertainment szykuje nowe RPG z „oszałamiającą grafiką”

przeczytasz w 1 min.

Sympatyzujecie z twórczością studia InXile Entertainment? Jeśli tak to ostatnie doniesienia związane z jego planami powinny Wam się spodobać.

InXile Entertainment pracuje nad RPG na Unreal Engine 5

InXile Entertainment ma w dorobku między innymi Torment: Tides of Numenera, Hunted: The Demon's Forge czy Wasteland 2 i Wasteland 3, które debiutowało się dalej jak klika miesięcy temu. Doświadczenie z RPG jest tu zatem spore, a kolejny projekt ma być również grą z tego gatunku.

Nie został on jeszcze oficjalnie zapowiedziany, chociaż wzmianki z nim związane trafiają do sieci już po raz kolejny. Tym razem przede wszystkim dzięki ogłoszeniu o prace w InXile Entertainment. To właśnie z niego można dowiedzieć się, iż mowa o RPG nowej generacji, a zarazem projekcie wysokobudżetowym (AAA). Przygotowywana gra ma działać na silniku Unreal Engine 5 i wyróżniać się „oszałamiającą grafiką”. Najprawdopodobniej chodzi tu o zupełnie nową markę, a nie kolejną odsłonę którejś ze znanych serii.

Projekt na PC i nowego Xboxa?

Chociaż na tym etapie trudno o bliższe szczegóły dotyczące projektu, szybko pojawiły się sugestie dotyczące platform docelowych. Większość obserwatorów jest zgodna co do tego, że będą nimi komputery z systemem Windows 10, a także konsole Xbox Series X i Xbox Series S.

W większości przypadków do powyższej listy dopisywano by jeszcze PlayStation 5. Dlaczego nie tym razem? Być może pamiętacie, że jakiś czas temu Microsoft przejął Obsidian Entertainment i inXile Entertainment właśnie. Trudno przypuszczać, że biorąc pod swoje skrzydła tak utalentowane zespoły nie będzie chciał wykorzystać efektów ich pracy do przyciągnięcia graczy do swoich platform.

Źródło: @klobrille, unrealengine (foto)

Warto zobaczyć również:

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  6
  Czasami wolę te gry nie AAA, bo robiąc grę AAA na ogół nastawia się na zyski, a te... te są kierowane głównie pod konsolowych graczy, bo ci płacą najwięcej :)

  A takie gry mniejszych studiów, ale z sercem bywają niesamowite (np. ATOM RPG).
  • avatar
   bIebIebleble
   1
   I screen z dema Unreal Engine buahaha :D
   • avatar
    xxx.514
    1
    Byleby nie zrobili konsolowego gniota ze ściętym interfejsem i mechaniką, by potem zportować go na PC, a może faktycznie coś dobrego się szykuje.
    • avatar
     Mario2k
     0
     Należy wspomnieć że Unreal Engine 5 demo do 60fps w 4k potrzebuje około 2x RTX 3090
     na jednym RTX 3080 osiąga czasami 45 klatek z tym ze zazwyczaj jest to około 35 fps . Więc taka gra z ładną grafiką na tym silniku może wyjść najwcześniej na premierę RTX 4080 albo co też prawdopodobne RTX 5080 czyli za 4 lata
     • avatar
      Dariosex
      0
      Oby to bylo cos w stylu Gothica rowniez z trybem trudnosci casual bo nie lubie trudnych gier!