Mobile

Huawei bez Honoru

przeczytasz w 1 min.

Honor nie będzie już częścią Huawei – chiński gigant zdecydował się na uwolnienie swojej submarki i nie pozostawia sobie nawet jednej akcji.

Huawei nie ma już Honoru. Sprzedał go za 15 miliardów

Plotki o tym, że Huawei chce sprzedać Honor pojawiły się już kilka tygodni temu. Teraz doczekały się wreszcie oficjalnego potwierdzenia: submarka wychodzi spod parasola chińskiego giganta. Jej nowym właścicielem zostanie Zhixin New Information Technology – konsorcjum zrzeszające ponad 30 agentów i dealerów. Dzięki temu Honor ma stać się całkowicie niezależny.

Nie wiadomo, ile dokładnie konsorcjum Zhixin New Information Technology zapłaciło za firmę Honor, ale według szacunków agencji Reuter mogło to być nawet około 15,2 miliarda dolarów. To, co wiemy, to że Huawei nie będzie posiadać żadnych udziałów w nowo utworzonej spółce, ale dotychczasowy prezes Honoru – Zhao Ming – pozostanie na pokładzie, jako dyrektor generalny. 

Po co Honor się odłączył i co z użytkownikami?

Pomimo zmian formalnych działalność firmy Honor ma być niezachwiana. Nie chodzi tylko o przyszłe projekty, ale też choćby o kwestię obsługi tych klientów, którzy zdecydowali się na zakup urządzeń tej marki, gdy działa(ła) pod skrzydłami Huawei. Wszystkie zasady funkcjonowania przedsiębiorstwa również pozostają bez zmian. Jeśli jesteś użytkownikiem, to prawdopodobnie więc nie dostrzeżesz żadnej różnicy.

Honor ma w swojej ofercie najrozmaitsze gadżety, takie jak smartwatche czy słuchawki bezprzewodowe. Przede wszystkim jest jednak producentem smartfonów, a odcięcie się od Huawei ma być dla niego szansą na bezproblemowe kontynuowanie działalności w Stanach Zjednoczonych, które częściowo zbanowały dotychczasową spółkę-matkę. Honor będzie mógł także liczyć na większą swobodę i elastyczność przy doborze biznesowych partnerów. 

Źródło: Gizmochina, Reuters

Czytaj dalej o Honorze: 

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Pawlus
  8
  I tak właśnie tworzy się ciekawe tytuły które jednocześnie niosą jakąś konkretną wartość informacyjną i są zabawne.
  Redaktorzy którzy piszą arty z pudelkowymi tytułami ala "Dietetycy go nienawidzą, odkrył jedną zaskakującą metodę.." (a są tacy na tym portalu) mogą teraz się czegoś nauczyć.

  Panie Wojciechu ma Pan u mnie dużego plusa. :)
  • avatar
   1
   Czy "odcięcie" się od Huawei zostanie potraktowane przez USA, jako odcięcie się od chińskiego rządu? Tego nie wiadomo.
   • avatar
    Gatts-25
    0
    I tak wszystko zostaje w rodzinie - "Byle technologia nie wpadła w ręce USA bo ci zaraz ją skopiują".
    Bez igraszek jednak bardzo dobrze dzieje się dla konsumenta bo w przyszłości będzie miał jeszcze większy wybór więc może wtedy Amerykańskie korporacje zaczną się starać.Sama technologia produkcji tranzystorów nazwana FinFet powoli odchodzi do historii i co raz mniej będzie się korzystało z tej metody produkcji.A co nowe to nowy wyścig w dominacji.Amerykanie już udowodnili, że pazerność ich firm nie zna granic dlatego dla nas są to dobre wiadomości bo nacisnęli na odcisk Chin.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Tak w ogóle, chińskie Xiaomi no super firma. Chińskie Huawei, bardzo paskudna szpiegująca firma którą należy zniszczyć. gdzie tu logika?

     Trump przegrał, więc możemy się spodziewać odwilży. Ale odmrażanie to jakiś rok. Najpierw nowy prezydent musi zostać zaprzysiężony.
     • avatar
      pawluto
      0
      Mega tytuł...hahahahaha