Akcesoria do telefonów

Huawei szykuje smartwatcha z Tizen OS?

przeczytasz w 1 min.

Wygląda na to, że Huawei odwraca się od Android Wear i postawi teraz na konkurencyjne rozwiązanie.

Nie tak dawno pojawiły się informacje mówiące nam, że do końca tego roku nie zobaczymy już wielu smartwatchy z Android Wear. Wiele osób odebrało to tak, iż producenci całkowicie zrezygnowali z tego typu gadżetów. Okazuje się, że taki tok myślenia może być błędny.

Nie należy bowiem zapominać, iż inteligentne zegarki pracować mogą nie tylko pod kontrolą Android Wear. Innym w miarę powszechnie dostępnym systemem jest Tizen. Od pewnego czasu korzysta z niego Samsung i wcale na tym źle nie wychodzi. Podobnym śladem podążyć chce teraz Huawei.

Chiński producent negocjacje ma już podobno za sobą i rozpoczął prace nad kolejnym smartwatchem. Postawić ma w nim na system Tizen właśnie. Dlaczego podjęto taką decyzję? Sugeruje się, że Google nie chce angażować się w rozwój Android Wear, nie jest podatne na sugestie innych producentów i zdecydowanie bardziej perspektywiczny wydaje się tutaj Tizen.

Samsung pokazał, iż zegarki z systemem Tizen mogą pracować bardzo płynnie i oferować przy tym przejrzysty interfejs. Kolejne takie propozycje, nawet od innych producentów, zobaczymy zatem z przyjemnością.

Źródło: androidauthority

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Smuga
  1
  Kompletnie nie rozumiem tego trendu - po co ładować cały ten ogrom funkcji w zegarek? Tizen to przerost formy nad treścią. Android Wear w założeniach jest najlepszym z tych systemów - duże, czytelne powiadomienia, proste możliwości interakcji z nimi itp. Na co komu więcej?!? Jako zamiennik telefonu to wciąż się nie nadaje przecież więc po kiego grzyba tak to spasać w możliwości? Chęć robienia czegokolwiek więcej na zegarku niż szybkiego podglądu powiadomień czy szybkiej odpowiedzi na nie mija po miesiącu użytkowania - wtedy te wszystkie pierdoły przestają mieć znaczenie i człek chce prostoty.
  • avatar
   BluePandoraBox
   0
   jedyne co zaskakiwało dotychczas w zegarkach Huawei to cena
   nowe jak sądzę również nas niemiło zaskoczą pod tym względem

   wchodząc na któryś z większych chińskich sklepów zegarków jest do wyboru do koloru, tylko kilka kosztuje ponad 100$, czyli można zrobić ciekawy i w przystępnej cenie smart zegarek za jedną piątą tego co chce za swoje Huawei