Procesory

Testowaliśmy procesor Intel Core M 5Y70 Broadwell

przeczytasz w 1 min.

Podczas targów IDF14 przetestowaliśmy tablet z najnowszym procesorem Intela - Core M 5Y70 Broadwell.

Tablet z procesorem Intel Core M Broadwell

Procesory Intel Core MBroadwell” były jedną z najważniejszych nowości targów Intel Developer Forum 2014. Wprawdzie impreza już się zakończyła (zachęcamy do zapoznania się z naszą relacją na żywo), ale jeszcze mieliśmy okazję przetestować tablet wyposażony w najnowszy CPU od Intela.

Do prezentacji wykorzystano tablet z najwydajniejszą odmianą procesora Core M – 5Y70, który został wyposażony w 2 rdzenie/4 wątki o taktowaniu 1,1 GHz (w trybie Turbo przyspiesza on do 2,6 GHz), 4 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu (L3) oraz zintegrowany układ graficzny Intel HD Graphics 5300. Wszystko przy współczynniku TDP na poziomie 4,5 W, a więc pozwalającym na tworzenie tabletów lub pasywnych laptopów (na filmiku poniżej możecie zobaczyć chłodzenie układu).

Tablet uzyskał w benchmarku Cinebench R11.5 wynik 2,60 punktów w teście renderowania na wszystkich dostępnych wątkach, natomiast w benchmarku 3DMark Ice Storm wynik ogólny 50340 punktów. Pod koniec filmiku możecie jeszcze zobaczyć porównanie wydajności w Photoshopie modelu Atom Z3740 z generacji Bay Trail oraz właśnie Core M 5Y70 z generacji Broadwell.

Na tablety z procesorami Core M przyjdzie nam poczekać do października tego roku, natomiast ich desktopowe odpowiedniki zostały zapowiedziane na przyszły rok. Już nie możemy się doczekać, a Wy?

Źródło: inf. własna

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mjwhite
  6
  50000 w ice storm to 1/2 tego co mam na pentiumG 3258 @4.3 + R9-270. 2x większy wynik przy 15x większym poborze mocy. Widać jak bardzo olewany jest destop
  • avatar
   johndobry
   4
   Cena pewnie będzie na poziomie tabletów z i3 lub i5 czyli ok. 3k zł
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    Super proc, Czekam, na Tosiba-e Portege lub HP Probook 13,3" min.FHD, Win9, 8GB RAM, 256GB SSD + Intel Core M 5Y70.
    I ta cisza, kurzu nie ciągnie :)
    • avatar
     webmaniack
     1
     Dla 97-98% użytkowników na całym świecie, jest to absolutnie wystarczająca moc, aby wszystko czego potrzebują robić działało bardzo szybko, płynnie i sprawnie. Biorąc pod uwagę, że graczy jest pewnie nie więcej, niż 2%, profesjonalistów jeszcze mniej (pewnie poniżej procenta), to jest to procesor idealny (spora moc, mało poboru prądu, brak chłodzenia aktywnego).
     Mogę się śmiało przyznać, że pomimo, iż średnio 1-2 razy w tygodniu potrzebuję na prawdę sporej mocy, to przez większość czasu mojej pracy, ten procesor by w zupełności wystarczył.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Ciekawe
      • avatar
       djmietek
       0
       Taka moc w tablecie? Naprawdę nieźle.
       • avatar
        Dudi4Fr
        0
        Trzeba przyznać ze Intel teraz ustawił poprzeczkę naprawdę wysoko! Tyle mocy przy tak małym poborze!

        Nie powiem Asus ux305 z M 5Y70 zapowiada się wybornie!