Procesory

Intel - plany wydawnicze mobilnych procesorów na 2016/2017

przeczytasz w 1 min.

Wszystko na to wskazuje, że na całkowicie nowe procesory Cannonlake poczekamy do trzeciego kwartału 2017 roku.

Krik Skaugen - IFA 2015
Cóż, na całkowicie nowe procesory jeszcze trochę poczekamy...

Jakiś czas temu pojawiły się plotki, jakoby Intel miał opóźnić wprowadzanie procesorów w nowych procesach technologicznych. Informacje te zdaje się potwierdzać plan wydawniczy mobilnych układów, który właśnie wyciekł do sieci.

Z ujawnionych informacji wynika, że w trzecim kwartale tego roku czeka nas premiera procesorów Kaby Lake – modele te nadal będą wytwarzane w 14 nm i bazować na mikroarchitekturze Skylake, ale producent wprowadzi w nich pewne udoskonalenia pod kątem wydajności i efektywności energetycznej.

Na całkowicie nowe układy Cannonlake w 10 nm przyjdzie nam poczekać do trzeciego kwartału przyszłego roku (przynajmniej jeżeli chodzi o wersje mobilne). Wprawdzie procesory nadal będą korzystać z mikroarchitektury Skylake, ale nieoficjalnie mówi się o wprowadzeniu dodatkowych udoskonaleń i wydajniejszych, zintegrowanych układów graficznych.

Intel - plany wydawnicze mobilnych procesorów 2016/2017

Slajd obejmuje też premiery w niższych segmentach wydajnościowych. W trzecim kwartale układy Braswell zostaną zastąpione przez modele Apollo Lake, natomiast na przełomie 2016 i 2017 roku nadejdą modele Broxton – następcy generacji Cherry Trail. Oprócz tego powinniśmy się spodziewać nowych układów SoFIA LTE na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2016, a także SoFIA LTE2 też na przełomie drugiego i trzeciego kwartału, ale 2017 roku.

Źródło: BenchLife, Intel (foto)

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  zakius
  6
  braswell to dalej atom, niestety
  najbardziej boli to ich zamieszanie z nazwami, i7u to mocno skręcony i3 z dodanym turbo, a pentium 4405u to... mocno skręcony i3 z obciętym L3, serio?
  do tego atomy sprzedawane jako celeron i pentium, żeby nie było za łatwo, do tego kilka serii tych atomów, nic nie mówiące liczby, a na koniec jeszcze wersje z różnymi kontrolerami pamięci
  intel, weź się ogarnij!
  • avatar
   Konto usunięte
   5
   Posiadam i7 z odblokowanym mnożnikiem i patrze teraz na te ich plany i... i wgl mnie to nie rusza, po prostu za rok czy dwa wydamy więcej bo nowe procki, płyty główne może te 10nm i więcej GHz ale ja już czekam na pewną rewolucję a nie tylko coraz to nowsze modele
   Nie mogę się doczekać procków z grafenu :(
   • avatar
    Dudi4Fr
    1
    A gdzie są i7 Broadwell-E?
    • avatar
     Krukow
     1
     Oczywiście to jest roadmapa dla procków mobilnych, a te tj, Kaby Lake-U/Y mają się pojawić odpowiednio 33-45 i 34-46 tygodniu roku. Mocniejsze wersje mobilne na przełomie roku. A dekstopowy Kaby Lake-S dopiero w 50 tygodniu tego roku do 9 tygodnia 2017. Dokładnie w tym samym terminie ma wyjść Skylake-C z eDRAMem.

     zródło: Wccftech
     • avatar
      Dudi4Fr
      0
      A gdzie są i7 Broadwell-E?
      • avatar
       Snack3rS7X
       0
       A kogo obchodzą nowe procesory skoro tylko na Windows 10?