Ciekawostki

Jak obniżyć koszty zakupu elektroniki?

artykuł sponsorowany, przeczytasz w 2 min.

Nie da się ukryć, że obecnie konkurencja między sklepami internetowymi jest naprawdę ogromna. Jest to rzecz jasna na korzyść klienta, który może uzyskiwać naprawdę ciekawe oferty.

Jedną z lepszych okazji, po którą można sięgnąć, są kupony rabatowe. Czym one są, jak działają, a przede wszystkim, dlaczego sklepy ich używają?

Czym są kody rabatowe?

Kod rabatowy to ciąg losowych znaków, które w przypadku wykorzystania daje naprawdę ogromne korzyści. Bardzo często sklepy umożliwiają wpisanie kodu rabatowego podczas składania zamówienia, co przekłada się dla klienta np. na darmową wysyłkę, obniżenie ceny zamówienia o określoną kwotę lub też o jakiś procent jego wartości.

Jakie konkretnie korzyści można dzięki temu osiągnąć? Koszt dostawy to najczęściej około kilkudziesięciu złotych, natomiast rabat procentowy może sięgnąć nawet do 30%, co jest kwotą naprawdę wysoką.

Dlaczego warto stosować kody rabatowe?

Z jakiego powodu warto szukać takich kodów rabatowych i z nich korzystać? Jak można się łatwo domyślić, pozwalają one w bardzo prosty sposób uzyskać naprawdę poważne korzyści finansowe. Rzecz jasna im większe będzie składane zamówienie, tym bardziej można dzięki takim kodom obniżyć wartość swojego rachunku.

Warto się teraz zastanowić nad tym, gdzie takich kodów można szukać. Jakby nie patrzeć, jest to zmniejszenie marży sprzedawcy, więc nie są one łatwo i szeroko dostępne. Przede wszystkim warto tu zwrócić uwagę na sam sklep internetowy, który często po zapisaniu się do niego lub założeniu konta przesyła na maila kody rabatowe. Innym ciekawym miejscem jest strona Rabatio.com, na której znaleźć można wiele aktualnych kodów.

Dlaczego kody rabatowe są darmowe?

Jak więc widać korzyści, które można osiągnąć dzięki takim kodom rabatowym, są naprawdę ogromne. Warto się jednak teraz dowiedzieć, z jakiego powodu tak korzystne dla klienta kody rabatowe są darmowe. Co konkretnie na tym zyskuje sklep?

Przede wszystkim zauważyć tu trzeba, że sklepy stosując takie kody, przyciągają do siebie klientów nie tylko wizerunkowo, lecz również możliwością zrobienia tańszych zakupów. Tak zachęcony klient prawdopodobnie wróci do danego sklepu i zrobi w nim kolejne zamówienie, niekoniecznie z użyciem kodów rabatowych.

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  deseczka
  7
  "Czym są kody rabatowe?
  Kod rabatowy to ciąg losowych znaków, które w przypadku wykorzystania daje naprawdę ogromne korzyści."
  co ja włączyłem, podręcznik pierwszoklasisty? :-D :-D
  • avatar
   Lexus404
   4
   co za idiotyczny artykul
   • avatar
    BariGT
    2
    Chyba najlepiej ogarnąc sobie ciotkę w hameryce XD
    • avatar
     TitoBandito01
     1
     Jak to jak? Za....ć ze sklepu - proste!