Audio

Pokonaj ograniczenia i wskakuj w środek akcji - nowy soundbar JBL

przeczytasz w 1 min.

Jak uzyskać realistyczne efekty przestrzenne, gdy budżet nie jest zbyt duży, a… o pokoju można powiedzieć to samo? Soundbar JBL Bar 5.0 Multibeam ma być odpowiedzią.

JBL Bar 5.0 Multibeam – przestrzenne audio, gdy brakuje… przestrzeni

To nic dziwnego, jeśli nie masz w pokoju dość miejsca, by rozstawiać kolumienki – zresztą właśnie po to, by tego uniknąć, kupuje się soundbar. Nie znaczy to jednak, że musisz rezygnować z efektów przestrzennych. JBL Bar 5.0 Multibeam ma być na to najlepszym dowodem. 

Nowa propozycja JBL wykorzystuje technologie Virtual Dolby Atmos i Multibeam, aby zapewniać realistyczne efekty przestrzenne. Innymi słowy: odnosisz wrażenie, jakbyś znajdował się w samym środku akcji przedstawionej na ekranie telewizora. Co więcej, dzięki automatycznej kalibracji, wszystko oparte jest o rozkład i umeblowanie twojego pokoju – to się nazywa spersonalizowane doświadczenie. 

Co siedzi w środku tego soundbara?

Oprócz oprogramowania ważny jest też oczywiście sprzęt. JBL Bar 5.0 Multibeam to szeroka na 71 centymetrów belka, w której wnętrzu znajduje się pięć przetworników racetrack (każdy w formacie 48 x 80 mm). Trzy z nich są skierowane do przodu, pozostałe dwa zaś zostały zainstalowane po bokach urządzenia. Dopełnieniem całości są natomiast (zapewniające mocniejsze brzmienie) cztery radiatory pasywne (w rozmiarze 75 mm). 

JBL Bar 5.0 Multibeam wnętrze

Mocną stroną tego soundbara mają być również szerokie opcje łączności. Jeśli chodzi o te przewodowe, to do wyboru mamy HDMI (z eARC), USB oraz wejście optyczne. Dla tych, którzy nie lubią kabli, producent postarał się zaś o moduły Wi-Fi 5 i Bluetooth 4.2 (z A2DP v1.2 i AVRCP v1.5). JBL Bar 5.0 Multibeam obsługuje również standardy Chromecast, AirPlay 2 i Alexa Multi-Room-Music

Ile kosztuje JBL Bar 5.0 Multibeam? Cena do zaakceptowania

Tak jak wspominaliśmy – jest to rozwiązanie nie tylko dla tych, którzy nie mają wystarczająco dużo miejsca, ale też dla osób, które nie chcą wydawać wielu tysięcy na zestaw kina domowego. Ile więc kosztuje ten sprzęt? Sugerowana cena soundbara JBL Bar 5.0 Multibeam wynosi 1799 złotych.

JBL Bar 5.0 Multibeam wygląd

Źródło: JBL, Harman, informacja własna

Czytaj dalej o soundbarach: 

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Nigdy nie uwierzę w te 5.1 z kawałka panela z głośnikami xd
  • avatar
   badtorro
   0
   Większość soundbarów klęka nawet przy najprostszych systemach 5.1. Nie pojmuję jak do wielkiego tv za ładną kwotę można podłączać coś tak prymitywnego jak soundbar
   • avatar
    Karolten
    0
    Należy pamiętać, żeby nie zawsze iść za wszelką cenę w ilość kanałów. Nierzadko lepsza jakość dźwięku jest przy soundbarach z mniejszą ilością kanałów w tej półce cenowej. Dlatego ja w podobnym budżecie wybrałbym Philipsa TAB8905/10, bo oferuje świetny dźwięk, który może spokojnie konkurować z kinem domowym.