Gry

Jest filmik z Duke Nukem Forever!

przeczytasz w 0 min.

Duke Nukem Forever to jedna z tych gier, na którą czekamy tak długo, że mało kto wierzy, że w ogóle powstanie. Gra została zapowiedziana jeszcze w 1997 roku i na początku miała korzystać z silnika Quake II, a twórcy kupili nawet na niego licencję. Od tamtego czasu engine zmieniał się wiele razy, ostatnio na Unreal Engine, który był w ciągu ostatnich lat mocno modyfikowany przez twórców. O tym, jak wygląda gra w obecnym stadium produkcji można było dowiedzieć się z nielicznych informacji docierających z 3D Realms, takich jak publiczna prezentacja kilku screenshotów, czy też krótkie trailery.

Ostatni filmik z Duke Nukem Forever widzieliśmy w grudniu 2007 roku, teraz nadeszła pora na następny. Nie znajdziemy go jednak na stronie twórców gry, lecz
na tej stronie, jako część jednego z odcinków programu Jace Hall Show. Jego najbardziej interesujący fragment zaczyna się w 2 minucie i 33 sekundzie i trwa przez kilka chwil. W tym czasie widać ekran menu głównego Duke Nukem Forever oraz kilkanaście sekund gry, podczas której bohater między innymi korzysta z kultowego Shrinkera, najpierw zmniejszając, a następnie depcząc przeciwników. Co ciekawe, cały filmik można obejrzeć w rozdzielczości HD (720p), do tego jednak wymagane jest w miarę szybkie łącze o prędkości kilku megabitów na sekundę.

Wygląda na to, że gra rzeczywiście jest w produkcji i prędzej, czy później ją zobaczymy. Niektóre źródła mówią nawet o 2008 roku, ale przedstawiciele 3D Realms nie potwierdzają tej daty. Jak zawsze, spytani o premierę DNF odpowiadają – „When It's Done”.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login