Gry

Jest filmik z Duke Nukem Forever!

przeczytasz w 0 min.

Duke Nukem Forever to jedna z tych gier, na którą czekamy tak długo, że mało kto wierzy, że w ogóle powstanie. Gra została zapowiedziana jeszcze w 1997 roku i na początku miała korzystać z silnika Quake II, a twórcy kupili nawet na niego licencję. Od tamtego czasu engine zmieniał się wiele razy, ostatnio na Unreal Engine, który był w ciągu ostatnich lat mocno modyfikowany przez twórców. O tym, jak wygląda gra w obecnym stadium produkcji można było dowiedzieć się z nielicznych informacji docierających z 3D Realms, takich jak publiczna prezentacja kilku screenshotów, czy też krótkie trailery.

Ostatni filmik z Duke Nukem Forever widzieliśmy w grudniu 2007 roku, teraz nadeszła pora na następny. Nie znajdziemy go jednak na stronie twórców gry, lecz na tej stronie, jako część jednego z odcinków programu Jace Hall Show. Jego najbardziej interesujący fragment zaczyna się w 2 minucie i 33 sekundzie i trwa przez kilka chwil. W tym czasie widać ekran menu głównego Duke Nukem Forever oraz kilkanaście sekund gry, podczas której bohater między innymi korzysta z kultowego Shrinkera, najpierw zmniejszając, a następnie depcząc przeciwników. Co ciekawe, cały filmik można obejrzeć w rozdzielczości HD (720p), do tego jednak wymagane jest w miarę szybkie łącze o prędkości kilku megabitów na sekundę.

Wygląda na to, że gra rzeczywiście jest w produkcji i prędzej, czy później ją zobaczymy. Niektóre źródła mówią nawet o 2008 roku, ale przedstawiciele 3D Realms nie potwierdzają tej daty. Jak zawsze, spytani o premierę DNF odpowiadają – „When It's Done”.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!