Internet

Szykujcie urządzenia mobilne. AI od Google zmierza właśnie tam

przeczytasz w 1 min.

Cóż za zmiany. Nadszedł czas, by pożegnać się z Google Bard, ale spokojnie! Narzędzie nie przepadnie, lecz porzuca swoją dotychczasową nazwę. AI od Google ewoluuje na naszych oczach, w drodze aplikacja mobilna.

Sztuczna inteligencja na dobre zadomowiła się w naszej rzeczywistości. Giganci branży mają własne pomysły na to, jak ją wykorzystać i ubrać w szaty przydatnego narzędzia. Jednym z nich jest Google Bard, który ujrzał światło dzienne w ubiegłym roku, a dosłownie przed chwilą otrzymał ciekawą aktualizację polegającą na wsparciu ze strony Gemini Pro.

Symboliczny "koniec" Google Bard

I jeśli przyzwyczailiście się do nazwy Google Bard, to nadszedł czas, by to zmienić - od teraz Bard to Gemini. Prezentacja demo Gemini - autorskiego modelu AI od Google - miała miejsce pod koniec grudnia 2023 r., a teraz otrzymujemy nowe, jakże interesujące wieści. Uporządkujmy je:

 • Bard porzuca swoją nazwę i teraz legitymuje się jako Gemini
 • Tym samym Google rozpoczyna kolejną fazę polegającą na wprowadzeniu Gemini do większej liczby naszych produktów, więc Bard to swego rodzaju preludium.
 • Google udostępnia Gemini Advanced, które zaoferuje dostęp do Ultra 1.0, czyli “największego i najnowocześniejszego modelu AI” autorstwa rzeczonej korporacji. Gemini Advanved to część nowego, płatnego planu Google One AI Premium.
 • Poinformowano również, że dostęp do Gemini i Gemini Advanced  uzyskamy z poziomu swojego telefonu dzięki aplikacji mobilnej na Androida i iOS.
 • Niestety, ale musimy uzbroić się w cierpliwość; aplikacja jest aktualnie dostępna tylko w USA, ale ten stan rzeczy zmieni się w “nadchodzących tygodniach”.

AI, wszędzie AI

AI coraz mocniej wpływa na otaczającą nas rzeczywistość. Nie umknęło to uwadze polskiego rządu, który powołał do życia zespół doradczy PL/AI Sztuczna inteligencja dla Polski.

Źródło: Google

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  JamesBond007
  1
  Ciekawe jak Google wykrywa lokalizację w Gemini. Zainstalowałem z US Google Play, VPN ustawiony, ale mimo tego pisze "Location not supported". Próbowałem również z Fake GPS ustawiając go w USA, ale na razie nic to nie daje.