Gadżety

Kask rowerowy jak gadżet - Livall BH51

przeczytasz w 1 min.

Projektanci z firmy Livall chcą, by jadąc na rowerze: 1) było się bezpiecznym, 2) można było słuchać muzyki bez słuchawek i 3) dobrze się wyglądało.

Jazda na rowerze w mieście może być niebezpieczna, dlatego też odpowiedni kask to podstawa. Projektując BH51, firma Livall koncentrowała się właśnie na tym aspekcie, ale podczas targów IFA 2017, gdzie model ten był prezentowany, o ochronie cyklisty mówiło się najmniej. Dlaczego?

Przede wszystkim ze względu na oryginalną – trzeba przyznać – stylistykę. Sprawia ona, że w kasku wygląda się prawie jak Robocop z kultowego filmu z lat 80. minionego stulecia. Jest tak za sprawą LED-owego panelu, który „zaczerwienia się”, gdy użytkownik hamuje lub skręca. 

O bezpieczeństwie niewiele mówiło się także dlatego, że Livall BH51 ma wbudowany moduł Bluetooth i zintegrowane głośniki. Oznacza to – ni mniej, ni więcej – że podczas jazdy można na przykład słuchać muzyki ze smartfona. Możliwe jest również prowadzenie rozmów, dzięki wbudowanym mikrofonom wygłuszającym wiatr.

Jeśli zaś chodzi o bezpieczeństwo, to ma ono być gwarantowane przede wszystkim dzięki dobrze przemyślanej konstrukcji. Dodatkowo producent postarał się o funkcję wykrywania wypadku, co działa tak, że chwilę po zdarzeniu na wcześniej zdefiniowany numer wysyłana jest informacja, wraz z ostatnią znaną lokalizacją. Oczywiście jeśli nic się nie stało, taką wiadomość można będzie anulować.

Livall BH51 ma pojawić się w sprzedaży przed końcem tego roku. Cena wyniesie około 150 dolarów.

Źródło: Engadget, Livall

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Bartek Żak
  1
  Podoba mi się "sygnalizacja", chociaż wygląda dość kosmicznie, to dostarcza dla innych użytkowników ruchu cennych informacji. Kask jednak ma dość mało otworów wentylujących, przez co latem będzie trochę mniej komfortowy.
  • avatar
   dragoniczny
   0
   Nie ważne jak bezpieczny i zaawansowany kask dostaną rowerzyści, jeśli nie znają przepisów ruchu drogowego i nie rozglądają się gdy jadą. A odnoszę wrażenie, że często osoby jeżdżące rowerami po drogach niestety nie są zaznajomione z tymi przepisami, ani nauczone jak powinny wykonywać manewr skręcania (wystawiają rękę i od razu skręcają myśląc, że taka czynność jest prawidłowa).
   http://www.zspigdabrowa.srem.pl/publikacje/brd_2/manewry.htm
   • avatar
    Bartek Żak
    0
    Podoba mi się "sygnalizacja", chociaż wygląda dość kosmicznie, to dostarcza dla innych użytkowników ruchu cennych informacji. Kask jednak ma dość mało otworów wentylujących, przez co latem będzie trochę mniej komfortowy.