Filmy / seriale / VOD

Kierunek: Noc na zwiastunie - polskie sci-fi w serialu Netflix

przeczytasz w 1 min.

W 2015 roku do księgarni trafiła szalenie intrygująca powieść Jacka Dukaja – Starość aksolotla. Już wkrótce w katalogu Netflix zadebiutuje serial, którego fabuła została na niej oparta. Zobacz oficjalny zwiastun produkcji zatytułowanej Kierunek: Noc.

Kierunek: Noc to opowieść science fiction o społeczeństwie. Społeczeństwie stojącym w obliczu apokalipsy. Tę przynosi ze sobą Słońce, którego promieniowanie w niewyjaśniony sposób pozbawia Ziemię wszelkiego życia. W nowym serialu Netflix będziemy śledzić losy członków załogi i pasażerów samolotu, mających jeden cel: lecieć na zachód i jak najdłużej pozostać w cieniu. Pozostać w nocy.

Ale jest coś, co może być bardziej zabójcze niż promienie słoneczne. To konflikty rodzące się wśród panikujących i przepełnionych niepokojem osób znajdujących się na pokładzie samolotu, stanowiącego być może jedyną szansę na przetrwanie. I właśnie o tym będzie ten serial. Zerknij na jego krótki zwiastun – nie zdradza on zbyt wiele, ale może to nawet lepiej…

Zobacz najnowszy zwiastun Kierunek: Noc – serialu Netflix na podstawie powieści Jacka Dukaja:

W samolocie spotkać można osoby różnych narodowości i taka też – międzynarodowa – będzie obsada serialu Kierunek: Noc. Obok Belgów, Francuzów, Rosjan, Niemców, Włochów czy Turków pojawi się też Polak – Ksawery Szlenkier, wcielający się w rolę Jakuba Kieślowskiego. 

Producentami serialu są Jacek Dukaj i Tomek Bagiński, a showrunnerem – Jason George. Niestety najdokładniejszy termin premiery, jaki przekazał nam Netflix, to „wkrótce”. Tytuł nie pojawił się jednak na kwietniowej liście premier, więc najpewniej poczekamy co najmniej do maja. 

Źródło: Netflix Polska, informacja własna

Czytaj dalej o filmach i serialach: 

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  3
  Nie prościej byłoby za krąg polarny i dwa razy w roku przenosić się pomiędzy północnym kręgiem, a południowym? No tak, ale łatwiej zabrać broń ochronie lotniska, niż wiedzieć, że na północy lub południu jest noc polarna...
  Oj czuję ciężką przeprawę przez meandry logiki pisarza lub scenarzysty...
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Polskie Sci Fi na netflixie. Świat wywrócił się do góry nogami.
   • avatar
    Dexterr
    1
    To nie jest polskie Sci-Wi tylko serial na podstawie książki polskiego pisarza. To tak ja by powiedzieć że ostatni Wiedźmin był polski co absolutnie nie jest zgodne z prawdą.
    • avatar
     Satanski
     1
     "[...]Ale jest coś, co może być bardziej zabójcze niż promienie słoneczne. To konflikty rodzące się wśród panikujących i przepełnionych niepokojem osób[...]"
     Czyli kolejny film, który skupia się na najprostszych emocjach. Już nie jestem w stanie tego oglądać
     • avatar
      pawluto
      0
      Coś jednak się zmienia w Polsce ...Niedawno była premiera Polskiego horroru a teraz mamy premierę Polskiego S/F !