Pamięć RAM

Pamięci Kingston podkręcone do 4620 MHz - walka o rekord trwa

przeczytasz w 1 min.

Overclocker sofos1990 ustanowił nowy rekord w taktowaniu pamięci DDR3 na płycie Gigabyte Z97X-OC Force LN2.

sofos1990 podkręcanie pamięci Kingston HyperX - 4620 MHz rekord DDR3

Wygląda na to, że mamy walkę o rekord w taktowaniu pamięci DDR3 pomiędzy overclockerami współpracującymi z firmami ASRockGigabyte.

Niedawno overclockerzy Hi-Cookie i sofos1990 uzyskali częstotliwość 4565 MHz, a posłużyła im do tego płyta główna Gigabyte Z97X-OC Force LN2 – specjalnie zoptymalizowana do podkręcania pamięci DDR3. Następnie Nick Shih „wycisnął” częstotliwość 4603 MHz, chwaląc się przy tym, że nie potrzebował płyty dedykowanej podkręcaniu pamięci DDR3 – wykorzystał model ASRock Z97 OC Formula. Teraz palmę pierwszeństwa ponownie objęli „podkręcacze” firmy Gigabyte.

sofos1990 skorzystał z platformy z procesorem Intel Core i7-4770K, płyty głównej Gigabyte Z97X-OC Force LN2 i pamięci Kingston HyperX, a wymagane zasilanie dostarczał zasilacz Corsair AX1500i. Oczywiście nie obyło się bez schłodzenia procesora i kości pamięci ciekłym azotem, mocnego podniesienia napięcia zasilającego, a także – co nie jest popularne przy ekstremalnym biciu rekordów - monitorowania częstotliwości pamięci w czasie rzeczywistym na oscyloskopie.

sofos1990 podkręcanie pamięci Kingston HyperX - 4620 MHz rekord DDR3 walidacja

Ostatecznie overclockerowi udało się uzyskać taktowanie 4620 MHz, co kwalifikuje się jako nowy rekord w kategorii taktowania pamięci DDR3.

sofos1990 podkręcanie pamięci Kingston HyperX - 4620 MHz rekord DDR3

Trzeba przyznać, że wynik robi wrażenie i pokazuje potencjał tkwiący w pamięciach DDR3. Czy Nick Shih z ASRocka zdoła uzyskać lepszy wynik? Tego nie wiemy, ale wierzymy, że to nie koniec możliwości modułów DDR3. Niewykluczone też, że do gry włączą się inni overclockerzy...

Źródło: HWBot

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  DanteGamer
  16
  To bicie rekordów zaczyna robić się śmieszne - to jak gra w ping-pong'a pomiędzy overclocker'ami, którzy odbijają piłeczkę coraz mocniej w meczu o nic.
  • avatar
   Co4RteX_
   0
   Zapowiada się coraz ciekawiej. Czekam na odpowiedź Asrocka xD
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ciekawe czy hajs z tego mają :P
    • avatar
     ryba_ID
     0
     Warto by było tutaj dodać, że przez ostatni weekend całe zamieszanie z rekordami podkręcania pamięci zrobił Asrock i Asus. Kwestionowali autentyczność wyników, dodatkowo Nick Shih ośmieszył się dodając fakowy wynik 4600MHz, który poleciał w świat. Gigabyte za to potwierdził oscyloskopem swoje osiągnięcie i je dodatkowo przebił! Udowadniając sens specjalnej płyty do podkręcania pamięci.