• benchmark.pl
  • Mobile
  • Kingston MobileLite Duo 3C - bezproblemowy czytnik kart pamięci microSD
Mobile

Kingston MobileLite Duo 3C - bezproblemowy czytnik kart pamięci microSD

przeczytasz w 1 min.

Czytnik kart zgodny ze starszym standardem USB oraz nowym USB 3.1, z dwoma portami typu A i typu C.

Okres przejściowy to najmniej przyjemny etap, gdy jedna technologia zmienia się w inną. Tak jest teraz obecnie w przypadku portów USB, które coraz częściej bazują na złączach typu C, ale nadal nie jest to standard powszechny. Owszem dostępne są przejściówki. Lecz o ile te typu USB typu A - micro USB typu A sprawdzają się, przejściówkę na złącze typu C nie tylko trudno dostać, ale nie zawsze działa ona prawidłowo.

Rozwiązaniem problemów z różnymi złączami jest uniwersalny czytnik, który ma dwa porty. Nowy Kingston MobileLite Duo 3C, wyposażono w porty USB typu A i typu C. Samo urządzenie jest niewielkie i obsługuje nośniki microSD/microSDHC i microSDXC (w tym UHS-I). Kompatybilność tylko z formatem microSD jest pewnym ograniczeniem, ale też jest to format kart coraz bardziej popularny. Stosowany nie tylko w urządzeniach mobilnych, przeznaczonych do sportu, ale poprzez przejściówkę także w aparatach cyfrowych.

Kingston MobileLite Duo 3C

Czytnik Kingston komputer smartfon
Czytnik MobileLite Duo 3C został solidnie wykonany, elegancka obudowa jest z metalu, a sugerowane warunki pracy to temperatura od 0 do 60 stopni C. Wymiary czytnika to 43 x 18 x 11 mm.

Port typu C zgodny jest ze specyfikacja USB 3.1 Gen 1, co pozwala na osiąganie wysokich prędkości transferu w przypadku odpowiednich nośników. Zastosowanie złącza typu C przypadnie do gustu użytkownikom nowej generacji smartfonów, które mają port USB typu C. Po podłączeniu karty pamięci poprzez przejściówkę jaką jest czytnik MobileLite Duo 3C, można wygodnie przenosić duże ilości plików pomiędzy urządzeniami mobilnymi. Po zastosowaniu przejściówki do portu micro USB, czytnik będzie kompatybilny także z urządzeniami mobilnymi starszej generacji.

Źródło: Kingston

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!