Ciekawostki

No i stało się - Bitcoin zaliczył krach. Katastrofa na rynku kryptowalut

przeczytasz w 2 min.

Katastrofa Bitcoina wisiała w powietrzu już od dłuższego czasu, ale nie spodziewaliśmy się, że nastąpi to tak szybko. Niestety, krach najważniejszej kryptowaluty może mieć poważniejsze skutki niż się spodziewamy.

Krach Bitcoina – katastrofa na rynku kryptowalut

W ostatnich miesiącach wartość Bitcoina (BTC) rosła w niebywałym tempie, co zachęciło wiele osób do inwestowania w kryptowalutę – największe zaangażowanie było widoczne po stronie inwestorów indywidualnych, gdzie można było zaobserwować tzw. zjawisko stada owiec. Jest to pułapka psychologiczna, polegająca na podejmowaniu decyzji inwestycyjnych w oparciu tylko o decyzje innych uczestników rynku.

Bańka spekulacyjna Bitcoina rosła, więc eksperci zaczęli przewidywać rychły krach. No i stało się – kryptowaluta zaliczyła ogromny spadek wartości. W ostatnich dniach BTC spadł z 58 tysięcy do 38 tysięcy dolarów (a to pewnie nie koniec spadków). Kapitalizacja spadła z 1,2 biliona dolarów do 700 miliardów dolarów, co oznacza, że w krótkim czasie z rynku "wyparowało" blisko 500 miliardów dolarów.

Bitcoin - kurs kryptowaluty

Spadek notowań Bitcoina to też efekt innych działań związanych z cyfrową walutą. Niedawno Chiny zakazały instytucjom finansowym i firmom płatniczym świadczenia transakcji kryptowalutowych. Dodatkowo zaczęły ostrzegać inwestorów przed spekulacyjnym handlem, który mógł spowodować u nich ogromne straty.

Nie należy także zapominać o decyzji Elona Muska – szef Tesli, ze względu na niekorzystny wpływ kryptowalut na środowisko naturalne, ostatnio zrezygnował z honorowania Bitcoina jako środka płatniczego za zakup samochodów elektrycznych. Decyzja odbiła się szerokim echem w branżowych mediach i... przyczyniła się do spadku BTC.

Jaki efekt może mieć krach Bitcoina?

Ciężko przewidzieć efekty załamania kursu Bitcoina. Można jednak prognozować kilka scenariuszy (przy czym zastrzegamy, że są to tylko przewidywania – nie muszą się one sprawdzić).

Bitcoin - bańka spekulacyjna

Spadek notowań Bitcoina ma wpływ także na inne kryptowaluty - już teraz obserwujemy np. spadek kursu Ethereum o 25%, a Dogecoina i Litecoina o 31%. Może to oznaczać, że sporo osób odwróci się od cyfrowej waluty i przerzuci się na inne aktywa (co może oznaczać dalsze zawirowania w tych obszarach).

Efekty mogą być jednak dużo poważniejsze dla gospodarki. Spadek kursu BTC dla wielu ludzi oznacza utratę oszczędności życia. Nie będą mogli wydawać pieniędzy, co równocześnie przełoży się na mniejszy popyt, a nawet zahamowanie gospodarki. W skrajnym przypadku może dojść do buntu rozgoryczonych inwestorów.

Źródło: TradingView, Twitter @ Elon Musk, Money, Independent (foto), Forbes (foto)

Komentarze

177
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bomber2
  102
  Niech szlak trafi to kurestwo
  • avatar
   Janisz
   30
   "Efekty mogą być jednak dużo poważniejsze dla gospodarki. Spadek kursu BTC dla wielu ludzi oznacza utratę oszczędności życia. Nie będą mogli wydawać pieniędzy, co równocześnie przełoży się na mniejszy popyt, a nawet zahamowanie gospodarki. W skrajnym przypadku może dojść do buntu rozgoryczonych inwestorów."
   Hahaha!! Dobre! Kolesie, którzy trzymali kasę w BTC to ją wydawali?? Ktoś kazał oszczędności życia pakować w to spekulacyjne guano?? I ta wizja recesji spowodowanej tym, że coś nic nie warte wraca do swej wartości... No i ten bunt na koniec jest najlepszy - pewnie wysuną postulat stałego kursu BTC na poziomie 50k zielonych - bo po tyle kupili... Hehehe!!
   • avatar
    Ciekawski_
    30
    Pośledziłem kurs przez 10min. Ale tam są wahania. W ciągu minuty kurs potrafi się zmienić o 1000$. To jest jak kasyno. Ja w życiu bym w coś takiego nie inwestował. Niech to zdechnie jak najszybciej.
    • avatar
     Ciekawski_
     25
     15:35 - W porównaniu z tym co tutaj widać kurs spadł o kolejne ~3500$. Puki co jest bardzo dobrze :)
     • avatar
      gicmo
      20
      "Jaka piękna katastrofa!"
      • avatar
       Wasek
       17
       Zanim ktokolwiek będzie się cieszył z "krachu" kryptowalut przypominam, że to nie pierwszy i nie ostatni raz. I to nie oznacza, że zaraz rynek zaleje fala kart graficznych - nowych i pokoparkowych (chociaż fajnie jakby nowe pokazały się w sklepach w normalniejszych cenach). To co inni nazywają 'krachem' dla innych to 'promocja'. W skrócie nie ma co się ekscytować za szybko.
       • avatar
        Preston2009
        15
        Już nie mogę się doczekać jak kurs dobije dna. Nawet wtedy nie kupię nowszej grafiki od kopacza.
        • avatar
         .Alx.
         14
         Ci co siedzą w kryptowalutach wiedzą co to oznacza...
         Sygnał, żeby kupować.

         Z samego wykresu notowań widać, że to już piąty "krach" w tym roku, fakt, że największy, ale dopóki Bitcoin nie zostanie ustawowo zdelegalizowany, jego wartość będzie rosła i wcale bym się nie zdziwił gdyby osiągnął wartość 100.000$ do końca roku.

         PS "krach. Katastrofa" - Benchmark, jak zwykle w formie, clickbaitowe/pudelkowe tytuły stały się tutaj standardem (niestety).
         • avatar
          Cholerka
          14
          Czytając wszystkie komentarze, nasuwają mi się pewne refleksje. Mianowicie:
          Większość z was to zapyziałe i zazdrosne dzieciaki, których wiedza - zarówno ekonomiczna (pieniądze w banku mają pokrycie w czymkolwiek - w przeciwieństwie do kryptowalut) jak i wiedza o grze giełdowej (tak, GRZE!) - wzięła się z pudelka lub benczmarka.
          Nie macie najmniejszego pojęcia co się teraz dzieje. W głowach wam karty graficzne, że zdrożały i już skarbonki nie starczy żeby wyśnionego rtx kupić, a komunia 2 lata temu już była!
          Powiem tak. BTC odrobi te straty z nadwyżka w ciągu max 6 mcy, a was jak nie było stać na te rtx tak nie będzie.
          A tym najbardziej zazdrosnym, śmiejących się ze strat innych, przytoczę pewną historię mojego kolegi, który kupił "kilka" btc jak były po 1k USD zamiast lepszego samochodu i wyskoczył jak btc szło koło 55k USD, bo już nie mógł wytrzymać stresu... Kolega właśnie kończy budowę zaje*stej chałupy, w całości zfinansowanej z btc, a od roku jeździ; czym? Piękna czarną Teslą. Ja nie mam nerwów do takich inwestycji, więc nie inwestuję, ale rozumiem tych co to robią.
          A wy płaczcie nad cenami rtxów, może kupicie po 3 pokoleniu górników
          • avatar
           gofish
           12
           No i dobrze ja od początku nie rozumiałem tego fenomenu kryptowaluty której nigdzie nie widać. PS jak ktoś traci to ktoś inny zyskuje
           • avatar
            zeus6161
            9
            Wy się uczcie ekonomii a nie religii. Na tym polega ta gra. Drobni amatorzy szybkiego wzbogacenia się, czyli tak zwany plankton, służy wyłącznie za pokarm wielorybom.Jakiś musk puści bąka i kurs szaleje.. Pamiętajcie, że gdy ktoś kupował BTC po1000$ i czeka, to to i tsk jest do przodu. ETH w listopadzie ub. r. było po 500$.Dziś...itd
            • avatar
             zack24
             7
             Coś mi się wydaje, że się jeszcze odkują i dalej będą braki na rynku w sprzęcie.
             Giełda i bitcoin mają to do siebie, że raz jest hossa, raz bessa. Bitcoin padał kilka razy i się podniósł do niewyobrażalnych poziomów, zatem spokojnie, czekamy.
             • avatar
              Janisz
              5
              Druga dobra wiadomość to taka, ze Ether ma przejść z PoW na PoS...
              • avatar
               Yamaraj6
               5
               Dobra przecena była kto miał wolne środki mógł wejść. Już nigdy może nie być okazji tak tanio kupić BTC (30000$ za BTC).
               • avatar
                Ciekawski_
                4
                Świetna wiadomość! Barany które nabrały się na tą bańkę spekulacyjną stracą i może się czegoś nauczą. Dla całego rynku to jednak same plusy. To tak duży temat, że nie ma sensu tutaj go rozwijać. No a dla nas, zainteresowanych IT, to już chyba najlepsza wiadomość. Ludzie przestaną marnować energię na kopanie bzdurnych walut. Jest szansa na dość szybki koniec krypto-gorączki i powrót cen GPU do rozsądnych wartości :-)
                Myślę, że przed końcem roku, kupno GPU w cenie sugerowanej, nie będzie niczym nadzwyczajnym.
                • avatar
                 xbk123
                 4
                 Otwieram szampana.
                 • avatar
                  Konto usunięte
                  4
                  Nie byłbym tak pesymistyczny. To normalne cykle na rynku krypto. :D Zaraz odbiją i to wysoko. Ceny GPU i tak nie zmaleją.
                  • avatar
                   EtherGuy94
                   4
                   mi osobiście pasowało by jakby spadło pod 6.5k
                   • avatar
                    POSTMAN
                    4
                    A ja w zeszłym tygodniu zainwestowałem i teraz ma już połowę mniej wkładu. Co ja teraz mam zrobić kto mi odda te 20zł :p
                    • avatar
                     zed76
                     4
                     Spokojnie Bitcoin do końca roku będzie kosztować $100000 teraz wieloryby wykupują od wystraszonych maluczkich
                     • avatar
                      piterk2006
                      4
                      Tymczasowy spadek przez muska a nie żaden krach.
                      • avatar
                       piotr.potulski
                       4
                       Wg. mnie ktoś z kasą postanowił wypompować drobnych graczy.
                       • avatar
                        Konto usunięte
                        4
                        Co jest najbardziej żenujące to że ten portal jak i czytelnicy „powinni z definicji” być bardziej kumaci niż reszta plebsu. A tu taki pasztet. Ja „straciłem” od tweetu Muska 20.000$ i śpię spokojnie. Zwykła korekta jakich już wiele było. Pod koniec roku ludziom oko zbieleje jak będą patrzeć na cenę BTC.
                        • avatar
                         kanka
                         4
                         Pomijając już to, że artykuł to bzdury, to najbardziej bawi mnie grupa ludzi uważających się za inteligentnych, którzy oczekują załamania światowej gospodarki, żeby sobie kupić kartę graficzną i zagrać w giereczki:).
                         • avatar
                          figer
                          3
                          Pan Maziarz w każdym artykule tak płacze, że BTC traci, i opisuje, że to jest niewiarygodna strata dla świata, że zaczynam myśleć, że sam traci swoje oszczędności.
                          • avatar
                           Czaszka
                           3
                           "Bunt rozgoryczonych inwestorów" - dobre sobie, jak idioci ładują w krypto na "górce" z nadzieją że będzie wiecznie leciało w górę niczym na księżyc. Nie szkoda mi ich...
                           • avatar
                            gehaes
                            3
                            "...Nie będą mogli wydawać pieniędzy, co równocześnie przełoży się na mniejszy popyt, a nawet zahamowanie gospodarki..."

                            co to za bełkot? jak kisili w btc to i tak by nie wydawali

                            i nic nie wyparowało tylko realny pieniądz przepłynął z kieszeni leszczy do kieszeni tuzów kręcących tą karuzelą
                            • avatar
                             anemusek
                             3
                             "bunt rozgoryczonych inwestorów"? Jesteś spekulantem to musisz brać pod uwagę ryzyko i w całości brać na siebie konsekwencje. Nie to kula w łeb i tyle.
                             • avatar
                              blido1988
                              3
                              Te 500mld USD nie "wyparowało" z rynku, bo w ekonomii jak w przyrodzie, nic nie ginie - pieniądze krążą w obiegu zamkniętym. Ktoś traci, ktoś zarabia. Nawet mi nie szkoda ludzi co tracą oszczędności życia, bo napędza ich czysta chciwość która wyłącza logiczne myślenie - kto normalny kupuje jakiekolwiek dobra kiedy cena jest na ATH (All time high)? Osobiście znam człowieka który wziął kredyt po to żeby kupić opcje futures na Bitcoina, i to jeszcze z wysoką dzwignia i są nic nie dał sobie tego pomysłu wybić z głowy. Ciekawe co teraz zrobi. To co Wy nazywanie krachem, ja nazywam wyprzedażą. Shortuje wszystkie śmieciowe kryptowaluty które gamonie tak rozdmuchali i zbijam na tym majątek. Do tego jeszcze mam koparkę z 14 kart o mocy blisko 1000MH/a która zbudowałem jeszcze jak ten szał się dopiero zaczynał, RTX3090 kosztował wtedy 8k. Koszę na tym tyle kasy, że przestałem programować dla zagranicznej firmy bo mi się już nie opłacało. Teraz się opieprzam i mam kasę za darmo.
                              • avatar
                               michael85
                               3
                               Co za idiotyczny tytuł. To zupełnie normalne zachowanie. Oczywiście spadek jest większy ale to nic czego w przeszłości byśmy nie widzieli. Co więcej obecny krach to 2x więcej niż ATH z 2017 roku. Nie siejcie fermentu.
                               • avatar
                                michaelitto
                                3
                                Jaki krach jaki kryzys xD Promocja czas na zakupy i duże zyski w ciągu 1 dnia takich dobrych shortow już dawno nie było.
                                • avatar
                                 kitamo
                                 3
                                 ojej a ja 1070 sprzedalem za 2400 :D

                                 Ten krach to zaden krach.
                                 Wystarczy tylko zobaczyc jak i gdzie wędrują BTC.
                                 Dzis w dol by jutro isc w gore.
                                 • avatar
                                  Ciekawski_
                                  2
                                  16:15 - Dla zainteresowanych. Ethereum traci na wartości jeszcze szybciej niż Bitcoin. Obie krypto-waluty mimo absurdalnych wahań, mają ciągle trend spadkowy (Bitcoin stracił kolejne kilkaset $ w niecałą godzinę).
                                  Dla nas to świetna wiadomość, oby tak dalej :-)
                                  • avatar
                                   Cezarr
                                   2
                                   05/18/21(Tue)21:06:50
                                   "Hey guys, insider here. For those of you that are not busy mumu/bobo larping, and paying attention, there will be another announcement from China soon. Picture is semi related. Can't tell you guys what firm I work for, but it's MASSIVE and it's working with the PRC. The purpose of today's press release alongside all the FUD posting is to get BTC as low as it can get before 7am UCT.

                                   First, there will be a coordinated sell-off to drop the prices below a certain threshold and liquidate one certain stakeholder (can't outright say who he is but he bought a lot at the dip that he was partly responsible for).

                                   Once liquidated, the plan is then to buy up all the reserves and essentially leave him bankrupted.

                                   If you guys want to get rich, grab some coffee and watch for the big dip. Once it happens, things are going to get green really fast (we project 70k).

                                   That's all."

                                   https://boards.4channel.org/biz/thread/35710754
                                   • avatar
                                    gromzjasnegonieba
                                    2
                                    Musk teraz nakupuje tanich bitcoinow i cyrk od nowa sie zacznie.
                                    • avatar
                                     Marucins
                                     2
                                     HAHAHA...
                                     Faktycznie wielki krach - tylko czemu kurs dalej utrzymuje się na poziomie styczeń 2021?
                                     • avatar
                                      Mavis
                                      2
                                      A ja w przeciągu doby zarobiłem 15k, lubie takie spadki, można tanio BTC kupic. podrośnie jeszcze z 10k i sprzedam, będzie na wyjazd do Japoni :)
                                      • avatar
                                       dibon
                                       2
                                       Ja właśnie dokupiłem. Zawsze po korekcie kurs rośnie. Także dzieciaki, wstrzymajcie kucyki, bo i tak prędko nie kupicie nowej grafiki :D
                                       • avatar
                                        solar90
                                        2
                                        Bez przesady, jaki krach jaka katastrofa? Wartość bitcoina jedynie wróciła do stanu z początku roku co nie tylko nie jest zaskoczeniem, ale było jak najbardziej do przewidzenia.
                                        • avatar
                                         Marucins
                                         2
                                         No zobacz Macieju... Znowu kurs idzie w górę...
                                         • avatar
                                          BogyOne
                                          1
                                          Chciałem znaleźć stary artykuł o tym jak kryptowaluty wypala w makabrycznym tempie niezbędne jeszcze przez wiele lat paliwa kopalne (tyle co 13-ste(?) co do wielkości państwo na świecie o ile się nie pomyliłem). Znalazłem za to nowszy artykuł: https://filarybiznesu.pl/wykoncza-nas-hedonizm-i-konsumpcjonizm/a7973

                                          Co przyszło z tego kopania?
                                          • avatar
                                           Goldengecko
                                           1
                                           Tak naprawdę kto miał zarobić to zarobił od miesiąca kurs stał w miejscu tu akurat szoku ze spadkiem nie było Elton Musk dał sygnał i kto sprzedał teraz może to samo odkupić 10k $ taniej po za tym grać na spadki
                                           No cóż zaraz będzie wysyp kart graficznych bo kto teraz sprzeda np. 80 Geforce to potem odkupi sobie dużo taniej te 80 nawet nowe kupi
                                           Można mieć tylko nadzieję że Kurs spadnie do tych 6k przynajmniej to wtedy nie będzie się górnikom opłacało wykupywać kart graficznych i nowe karty pojawią się w sklepach w normalnych cenach
                                           • avatar
                                            HD4870
                                            1
                                            Jaki tam krach. Krach to będzie jak spadnie do $1000 albo nawet niżej. Na razie miliony inwestorów czekają, z grubą kasą w ręku, i zastanawiają się: czy już kupować czy jeszcze czekać?
                                            No bo jaka jest alternatywa? Nieruchomości napompowane jak nigdy, inflacja szaleje, akcje niepewne, złoto drogie. Bitcoin jest z tego wszystkiego jeszcze najlepszy.
                                            • avatar
                                             qwertyuiop
                                             1
                                             Dobra wiadomość jest taka, ze btc pod koniec roku bedzie chodzil po $120k+. Zróbcie screenshota i powiescie sobie na scianie. Kto jest madry, ten zarobi
                                             • avatar
                                              xxx.514
                                              1
                                              Kryptowaluta spada, to można w nią zainwestować. Jestem pewny, że za jakiś czas znowu się podniesie.
                                              • avatar
                                               Demasoni
                                               1
                                               Najwyższa cena BTC w 2017 to 20tys $, aktualna cena 40 tys $. Faktycznie krach ;)
                                               Żeby sytuacja z kartami wróciła do normy cena za BTC musi spać poniżej 6tys $, a i to może nie pomóc.
                                               Zdecydowanie lepiej inwestować w crypto niż trzymać kasę w bankach, gdzie oszczędności zżera ogromna inflacja.
                                               Karty w sugerowanych cenach nadal można kupić, ponieważ zawyżone ceny to decyzja sprzedawców, a nie producentów. Tylko trzeba wiedzieć z kim pić wódkę :)
                                               • avatar
                                                zed76
                                                1
                                                No I po spadkach 20.05.21 po zakupach z ostatnich 2 dni nie muszę nic robić przez następne 2 miesiące, a wy sobie płaczcie jakie to krypto jest be. Radzę się wyedukować a nie podążać jak ślepa owieczka za mediami które żyją z omawiania porażek i nieszczęść i innych.
                                                • avatar
                                                 magura2004
                                                 0
                                                 https://forsal.pl/finanse/waluty/artykuly/8125612,jak-duzo-bitcoin-moze-zyskac-na-wartosci-czy-bitcoin-to-waluta-przyszlosci.html
                                                 • avatar
                                                  Viperus
                                                  0
                                                  Do ilu musi spaść żeby przestało się opłacać to kopać ?
                                                  • avatar
                                                   Veritatis
                                                   -1
                                                   https://www.youtube.com/watch?v=GJ4X4BU-RU4
                                                   • avatar
                                                    Ciekawski_
                                                    -1
                                                    Tak na marginesie, jakim trzeba być hazardzistą żeby inwestować w Bitcoin? Dzisiaj jego kurs waha się w zakresie ~13000$! Trend jest spadkowy, ale grając dynamicznie można było zyskać lub stracić nawet kilkadziesiąt %. To jakiś totalny absurd!
                                                    • avatar
                                                     gromzjasnegonieba
                                                     -1
                                                     hahaha. mialem 40 ojro nakopane w nicehash. Teraz mam 25 ojro. Kopalem tylko kilka godzin w tygodniu jak mi panel sloneczny naladowal aku. Teraz chcialem je wyslac na coinbase a tu : "BTC withdrawals are currently disabled".
                                                     To dla tych ktorzy twierdza ze jest to waluta niezalezna. Mozna po prostu zablokowac transakcje i koniec niezaleznosci.
                                                     • avatar
                                                      falstafiku
                                                      -1
                                                      Nie uważam się za głupiego, ale wciąż nie rozumiem fenomenu kryptowalut i ich "wartości".
                                                      • avatar
                                                       kaczkodan
                                                       -1
                                                       Nie jest to pieniądz ze względu na gigantyczny koszt prowadzenia transakcji. Nie jest to zatem waluta (pomimo zbliżonej nazwy). Nie jest to aktyw - bo nic się za nim nie kryje.
                                                       Porównanie do pieniądza fiducjarnego jest mylące - ten ma prawny monopol na prowadzenie transakcji handlowych w danym obszarze.
                                                       Jedynym powodem wzrostu powodu wartości jest liczenie na większych głupków z przyszłości.
                                                       Z Bitcoinem jest ten problem, że jeszcze nigdy w historii nie było aż tylu większych głupków. To bardzo zbliżona sytuacja do Tesli - w obu wypadkach ludzie chcą zapłacić setki miliardów dolarów za nic. To właśnie mierzy giełda - jak bardzo ludzie chcą mieć jakąś rzecz. Gdy te rządze są racjonalne (szacujemy sumę spodziewanych dywident z uwzględnieniem inflacji i stóp procentowych), wycena jest racjonalna. Gdy do giełdy dorwą się głupki mamy tragedię.
                                                       Zysk jest premią za ryzyko. Ludzi mami się zyskami a poznają ryzyko.
                                                       • avatar
                                                        lovemqn
                                                        -1
                                                        Cześć. Szukasz profesjonalnego brokera binarnego, Forex i Bitcoin, który będzie zarządzał Twoją transakcją i osiągał znaczące zyski w ciągu siedmiu dni, skontaktuj się z Panem Luisem, aby uzyskać plan inwestycyjny. Pomógł mi zarobić 2 950 USD za samą inwestycję 120 USD i przy pomocy swojego systemu oprogramowania transakcyjnego, który daje dobre sygnały transakcyjne. Skontaktuj się z nim teraz przez WhatsApp +1(530)431-8895, przez adres e-mail E-mail: [email protected]
                                                        • avatar
                                                         Rony12
                                                         -1
                                                         Zainwestuj w krypto bitcoin za minimum 500 USD i uzyskaj zwrot w wysokości 5000 USD w ciągu 7 dni roboczych. dlaczego marnujesz swój cenny czas dołącz do nas teraz i zarabiaj z zainwestowanego kapitału Skontaktuj się z nim e-mail: btradercoin1 @ gmail . com WhatsApp +1 (516) 360‑2979
                                                         • avatar
                                                          fonzie
                                                          -2
                                                          Miód na moje oczy...
                                                          • avatar
                                                           Sander Cohen
                                                           -2
                                                           Świetnie. W końcu może szlag trafi to dziadostwo. A to że ludzie potracili pieniądze to akurat nie interesuje mnie wcale bo wiedzieli w co sie pakują. Nie jestem nieludzki. Jestem szczery i obiektywny.
                                                           • avatar
                                                            Mifczu
                                                            -2
                                                            Trzymam kciuki
                                                            • avatar
                                                             bodziokrak
                                                             -2
                                                             Btc miał być po milion dolarów, oddajcie moje pieniądze oszuści, złodzieje!
                                                             • avatar
                                                              greghostor
                                                              -3
                                                              H mnie to obchodzi
                                                              • avatar
                                                               Erikson83
                                                               -3
                                                               Oby to badziewie zdechło...zaraz będzie wysyp rtxów zaoranych z koparek.
                                                               • avatar
                                                                szymcio30
                                                                -3
                                                                Oszczędności życia? Jakim trzeba być debilem aby polegać na cyfrowej spekulacyjnej walucie? Tak samo było z kredytami frankowymi...bierz pan bo tanio. Ten sam schemat bo wszystko zależało od kursu
                                                                • avatar
                                                                 Mario2k
                                                                 -3
                                                                 Krach na giełdach krypto ratuj się kto może. BTC poleci jeszcze z 10k usd
                                                                 • avatar
                                                                  Yamaraj6
                                                                  -4
                                                                  TO NIE JEST KRACH TYLKO PULLBACK ZANIM ZACZYNA SIĘ O CZYŚ PISAĆ ARTYKUŁY POLECAM NA TEN TEMAT NAJPIERW SIĘ CZEGOŚ DOWIEDZIEĆ.
                                                                  • avatar
                                                                   DrzewusPoland
                                                                   -4
                                                                   Niech spadnie do 1USD w dupie to mam. I jeszcze wszyscy beda się prosić żeby kupić RTX3000 ... zobaczycie
                                                                   • avatar
                                                                    szydas
                                                                    -5
                                                                    Nic nie upadło, nic nie wyparowało. Nie ma czegoś takiego jak "kryptowaluta". Tzn. może i jest, lecz nie ma żadnej, realnej wartości. nie mają one pokrycia w czymkolwiek (nasze elektroniczne pieniądze w bankach mają porycie w materialnym odpowiedniku). Jedyne pieniądze w kryptowalutach to te zarabiane przez producentów sprzętu i prądu....
                                                                    • avatar
                                                                     kombajn
                                                                     -5
                                                                     Nareszcie. I bardzo dobrze. I nie wzrusza mnie to ze ludzie którzy inwestują w oczywista bańkę finansową stracili pieniądze. Jeżeli nie są totalnymi idiotami to doskonale zdawali sobie sprawę z ryzyka, a inwestowali mimo to.
                                                                     • avatar
                                                                      twojstary
                                                                      -9
                                                                      Założyłem na szybko konto, żeby tylko zadać pytanie. Co za debil pisał ten artykuł? Od razu widać w komentarzach, kto wie cokolwiek o krypto a kto czyta tylko clickbajtowe artykuły. Żenada
                                                                      • avatar
                                                                       Q6000
                                                                       0
                                                                       Ojej. Bitkoń spadł.Trzeba było nie kupować z lewarem na wzrosty.