• benchmark.pl
 • Bitcoin
 • Wojsko powinno zacząć kopać Bitcoiny? Technologia może wpłynąć na losy wojen
Ciekawostki

Wojsko powinno zacząć kopać Bitcoiny? Technologia może wpłynąć na losy wojen

przeczytasz w 1 min.

Kopanie kryptowalut jako forma prowadzenia wojen? Pomysł może wydawać się mało realistyczny, ale taką wizję wysnuwa Jason Paul Lowery – jeden z inżynierów Sił Kosmicznych USA.

Kryptowalutytechnologia blockchain to jedna z największych rewolucji technologicznych ostatnich lat, która w głównej mierze jest kojarzona z transakcjami i wirtualnymi pieniędzmi. Okazuje się, że technologie mogą mieć zupełnie inne zastosowanie, które odmieni obraz wojen przyszłości.

Kryptowaluty narzędziem do prowadzenia wojen?

Nową wizję wykorzystania kryptowalut i technologii blockchain opisuje Jason Paul Lowery w swojej książce Softwar, która ostatnio cieszy się ogromną popularnością w Stanach Zjednoczonych. Warto tutaj wspomnieć, że Lowery to jeden z inżynierów Sił Kosmicznych USA, który ma dziesięcioletnie doświadczenie jako twórca systemów broni i doradca techniczny dla wysokich urzędników USA.

Według Lower'ego, kopanie kryptowalut w przyszłości mogłoby stać się narzędziem do zapewnienia bezpieczeństwa cybernetycznego. Kluczową rolę odgrywa tutaj algorytm Proof-of-work, który jest wykorzystywany w sieciach blockchain do potwierdzeniu transakcji i tworzenia w łańcuchu nowych bloków. „Kopanie” sprowadza się do rywalizacji pomiędzy poszczególnymi użytkownikami, przy czym konieczne jest tutaj wykorzystanie dodatkowej mocy obliczeniowej.

Według autora książki, rywalizacja w Proof-of-work byłoby bezpieczniejszą opcją konkurowania o władzę, niż wojna nuklearna czy masowe wykorzystywanie robotów. Zwycięzca każdej rundy wygrywa tokeny sieciowe i prawo do tworzenia kolejnego bloku transakcji. W tym przypadku sieć blockchain byłaby narzędziem do zapewnienia bezpieczeństwa cybernetycznego i ochrony systemów przed niektórymi atakami (np. przeciążenia systemów za pomocą ataków DOS - denial of service).

Lowery sugeruje, że Stany Zjednoczone powinny gromadzić zapasy Bitcoinów, a nawet zacząć zajmować się kopaniem kryptowalut. Co więcej, konieczne jest wprowadzenie zmian w prawie, aby wykorzystywać technologię jako broń do samoobrony.

Tezy postawione w książce wydają się dosyć... odważne. Dajcie znać w komentarzach co myślicie o tym co pisze Jason Paul Lowery.

Źródło: Politico, Amazon

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kabanosek
  4
  Oczywiście nie ogarniam całego hypu na bitcoiny i jak można inwestować w walutę której nikt nie używa do transakcji typu kupno mieszkania, samochodu, kostki masła, tylko do handlu narkotykami czy inne szemrane rzeczy, ale niech ktoś mi tylko powie jak ta waluta ma być wolna od rządów skoro przy strajkach truckersow w Kanadzie poblokował dostęp do kont osobistych i zablokował realne wypłacenie tych środków i przetopienia ich w dolary. Chyba że naprawdę czegoś nie ogarniam. Jak dla mnie spekulacyjny hype podbijany mocno przez „influecerow” tylko po to by elita się dorobiła.
  • avatar
   KENJI512
   4
   Haha, wojna termalna, kto ociepli klimat przeciwnikowi więcej xD
   • avatar
    pablo11
    3
    Brzmi jak news na 1 kwietnia, który pojawił się 2 dni za późno.
    • avatar
     FunkyKoval
     1
     A co ten Pan na to, jak przyjdą ludy, których nie interesuje kopanie krypto tylko zdobyte ziemie i fizyczna eliminacja narodów ? Oni nie będą pytać ani rywalizować jak licealiści czy dzieci w piaskownicy tylko przyjda aby zabijać. Ile będą warte te wykopane krypto jak wejdzie obce wojsko, wywali sieci energetyczne, zabraknie prądu, wody i jedzenia. Wtedy w cenie będzie coś do jedzenia czy agregat prądotwórczy albo bak paliwa.
     Ten Pan może i potrafi tworzyć broń ale naiwny jak dziecko, widąć że nie tylko historia ale nawet teraźniejszość niczego pewnych ludzi nie uczy.
     • avatar
      LubieBigos
      -4
      A tymczasem Dogecoin poszybował 25% w górę! Dzięki Elonie jeszcze kolejne 25% i sprzedaje cześć z dużym zyskiem!!!