Telefony

Kto dał się złapać na darmowego iPhone'a 4G?

przeczytasz w 1 min.

Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, ale jedno jest pewne - takich osób jest wiele. Wszystkie łapią się na tani chwyt spamerów łowiących swe "ofiary" na Facebooku i Twitterze. 

 Warto przeczytać:
 

Eksperci specjalizujący się w technologiach ochrony informacji, ostrzegają internautów, że oszuści wykorzystują iPhone’a nowej generacji jako przynętę do gromadzenia adresów e-mail i innych danych osobowych – obiecują darmowy egzemplarz dla każdego, kto poda informacje o sobie.

W sieci krąży spam z zaproszeniem do wzięcia udziału w testach kolejnej wersji telefonu Apple, który został okrzyknięty przez media jako iPhone 4G. Jak podaje treść wiadomości, każdy, kto wypełni formularz rejestracyjny, będzie mógł wypróbować i zachować na własność nowego iPhone’a.

Badacze z firmy Sophos odkryli także skoordynowaną kampanię na portalu społecznościowym Twitter, gdzie spamerzy, wykorzystując avatary młodych, seksownych kobiet, obiecują użytkownikom „darmowe iPhone’y 4G”.

Jednakże, kliknięcie na linki zawarte w kampanii spam przekierowuje użytkowników do witryny, która wymaga podania prywatnych informacji, takich jak nazwisko, adres, dane kontaktowe, e-mail i datę urodzenia.

- Nawet jeśli nie został jeszcze oficjalnie zapowiedziany przez firmę Apple, i premiera nie nastąpi w ciągu kilku następnych miesięcy, w Internecie jest dużo szumu na temat iPhone’a 4G", powiedział przedstawiciel Sophos. - W przypływie emocji, niektórzy użytkownicy mogą ślepo przekazać swoje dane osobowe w nadziei, że otrzymają przedpremierową wersję jednego z najgorętszych gadżetów 2010 roku. Ale niedbałe obchodzenie się ze swoimi danymi naraża na więcej spamu w przyszłości i kosztowne konsekwencje kradzieży tożsamości.

Zaleca się aby internauci zachowali zdrowy rozum i byli sceptyczni wobec „zbyt pięknych, by prawdziwych” ofert darmowych iPhone’ów 4G.

Źródło: Sophos

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Janke5
  0
  frajerów się nie sieje, sami się rodzą ;)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Hmm gdyby nie ten news to pewnie bym się nigdy o tym nie dowiedział ;D
   • avatar
    Tomecek
    0
    Dokładnie. Poza tym, jak ktoś musi, to niech poda fałszywy adres E-mail. Można taki założyć w kilka sekund np. na stronie niepodam.pl (wybaczcie reklamę, ale komuś się może przydać). :)
    • avatar
     19arek93
     0
     "Kto dał się złapać na darmowego iPhone'a 4G?"

     Ja na screenie widzę same Emo-Girls. ;)))
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      A najśmieszniejsze jest to że prawdziwi spamerzy - i8nicjatorzy "akcji" odwalają ledwie ułamek procenta całej roboty. Resztą zajmą się sami frajerzy, którzy mało się nie defekując ze szczęścia podczas oczekiwania na obiecanego iPhone'a polecają usługę wszystkim znajomym. Wystarczy zobaczyć co się dzieje na NK - jak ludzie polecają sobie nawzajem wszystkie te SCAM-y w rodzaju bonów, doładowań itp. za wypełnienie czegoś tam czy poklikania w reklamy.