• benchmark.pl
 • Gry
 • Ten odgrzewany kotlet powinien być apetyczny. Kultowy FPS powróci
Gry

Ten odgrzewany kotlet powinien być apetyczny. Kultowy FPS powróci

przeczytasz w 1 min.

Zdaniem zwyczaj dobrze poinformowanych źródeł, już wkrótce oficjalnej zapowiedzi doczeka się remaster gry Quake II.

Jeśli są produkcje zasługujące na miano kultowych, Quake II z 1997 r. z pewnością jest w tym gronie. Zdaniem wielu graczy to jedna z najlepszych strzelanek w historii, tytuł swojego czasu wyznaczający trendy dla całego gatunku FPS. Niektórzy do dziś lubią do niej wracać, dużą popularnością nieustannie cieszy się też Quake II RTX.

Remaster gry Quake II

Teraz, jak podaje branżowy informator skrywający się pod pseudonimem billbil-kun, który już niejednokrotnie publikował sprawdzające się później informacje, nadszedł czas na pełnoprawny remaster Quake II.

Gra ma zostać wydana pod tytułem Quake II, bez dopisku "Remastered". Na premierę mogą nastawiać się posiadacze wszystkich wiodących platform sprzętowych, czyli PC oraz konsol PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One oraz Nintendo Switch. Podobne rewelacje kilka tygodni temu napłynęły z Korei Południowej, co tylko uwiarygadnia pojawiające się teraz informacje billbil-kuna.

Wydawcą gry ma być Bethesda (co nikogo nie powinno dziwić). Podobnie jak to, że w związku z tym odświeżony Quake II ma dołączyć do katalogu usługi Game Pass oferowanej przez firmę Microsoft, która jakiś czas temu wchłonęła ZeniMax Media i Bethesdę.

Nowy Quake II. Kiedy premiera?

Wszelkie wątpliwości nie powinny nikomu towarzyszyć zbyt długo. Nowa wersja Quake II ma bowiem doczekać się oficjalnej zapowiedzi (a może od razu także premiery) już podczas QuakeCon 2023.

Tegoroczna odsłona tej cyklicznej imprezy dla sympatyków twórczości studia id Software odbędzie się w dniach 10-13 sierpnia.

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KochamBigos
  4
  1997 We feel like heaven!!! Tak pamietam nie tylko Quake 2 ale wypiłem w tym roku swojego pierwszego jabola!!! I byłem najebany jak meserszmit!!!
  • avatar
   McKill
   3
   Jeżeli będzie nam znowu akompaniował Sonic Mayhem - kupię :)
   • avatar
    J.B FIN
    1
    Quake 2 traci myszka nawet ten w RTX. Quake 3 w RTX to bedzie cos!
    • avatar
     KENJI512
     0
     "https://www.facebook.com/groups/219681251425768?multi_permalinks=2752017684858766&hoisted_section_header_type=recently_seen"

     Czyli ogólnie nie obejrzę materiału na temat Quake II? :D

     Swoją drogą fajna gra, chociaż nie wiem czy nie wolałbym Quake IV :D

     Albo Quake III Arena :o

     Z opcją LAN Party...
     • avatar
      paankracyk
      0
      Grałem ponownie kiedy wyszła wersja rtx. Przeszedłem, ale to już nie to. Irytował zwłaszcza projekt map. Raz, że nie ma wrażenia, że zwiedzasz faktycznie użyteczny kompleks obcych, irytuje też konieczność zwiedzania tych samych miejscówek, przez co czasem trudno znaleźć drogę. Ale wspomnienia godzin spędzonych w multi 20 lat temu powróciły. To miłe uczucie :)
      • avatar
       Batyra
       0
       Zupełnie nie wiem co mam o tym sądzić. Czy to będzie odświeżenie typu nowe tekstury i oświetlenie? Czy wszystkie modele i scenerie robione od nowa... z drugiej strony to jak remaster tetrisa na Unreal Engine 5 z RTX... czy to coś da?

       Witaj!

       Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
       Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

       Połącz konto już teraz.

       Zaloguj przez 1Login