Gry na konsole

Lepsza FIFA 21 z datą premiery

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
4 komentarze Dyskutuj z nami

Wprawdzie FIFA 21 już zadebiutowała, ale jeszcze nie na wszystkich platformach docelowych. Gra będzie dostępna również na nowych konsolach i właśnie dowiedzieliśmy się, od kiedy dokładnie.

FIFA 21 na PlayStation 5 i Xbox Series X|S z datą premiery

Konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S trafią do sprzedaży w drugiej połowie listopada. Zgodnie z przypuszczeniami ich przyszli właściciele nie będą musieli długo czekać na najnowszą odsłonę piłkarskiej sagi od EA. FIFA 21 trafi na PlayStation 5 i Xbox Series X|S już 4 grudnia.

Zakupu można dokonać już teraz i to wcale nie w przedsprzedaży. W przypadku sięgania po FIFA 21 na PlayStation 4 lub Xbox One można spodziewać się darmowej aktualizacji do wersji na konsolę nowej generacji tego samego producenta.

FIFA 21 na nowych konsolach będzie lepsza

Już w momencie pierwszej zapowiedzi gry ujawniono, że najlepiej będzie prezentowała się ona właśnie na konsolach nowej generacji. Ulepszenia mają obejmować nie tylko skrócone czasy ładowania, ale też bardziej realistyczne i płynne ruchy piłkarzy oraz ładniejszą oprawę wynikającą między innymi ze zmian w renderowaniu i oświetleniu. W przypadku wersji na PlayStation 5 można spodziewać się również wykorzystania funkcji nowego kontrolera DualSense.

Więcej szczegółów na temat kwestii technicznych ma pojawić się w nadchodzących tygodniach. Pewne jest jednak, że w przypadku chęci przeniesienia postępów z obecnej na nową generację będzie to możliwe tylko przy trybach Ultimate Team oraz VOLTA.

Na PlayStation 5 i Xbox Series X|S zmierza też Madden NFL 21

Warto dodać, że identycznie wyglądają losy Madden NFL 21. Wprawdzie na naszym rynku do zdecydowanie mniej popularna pozycja, ale zainteresowani nią mogą odnotować, że także w tym przypadku premierę na nowych konsolach zaplanowano na 4 grudnia. I tu nie zabraknie też opcji darmowej aktualizacji dla kupujących grę na PlayStation 4 lub Xbox One i ulepszeń wizualnych.

„Z każdą generacją konsoli EA SPORTS coraz bardziej zaciera granicę między wirtualnością a rzeczywistością w grach. Kolejne wersje Madden NFL 21 i FIFA 21 zapewnią wciągające i autentyczne przeżycia, tym samym umożliwiając graczom przeżywanie kolejnych poziomów sportowych wrażeń. Dzięki niesamowitej mocy Xbox Series X|S i PlayStation 5 byliśmy w stanie stworzyć wiodącą w branży rozgrywkę i postęp w oferowanych zawartościach gier, przybliżając naszych graczy do sportów, które kochają.” - Cam Weber, EVP i Group  GM w EA SPORTS

Źródło: @EASPORTSFIFA

Warto zobaczyć również:

marketplace

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    axelbest
    Ja chciałbym tylko dodać, bo może niektórzy nie wiedzą. Ale zwycięzcą konkursu, który polegał na utworzeniu projektu graficznego okładki, był znany niektórym aktor polskiej sceny Maciuś Lubicz. Po tym gdy w kwalifikacjach odpadli uczestnicy z klas 1-3, Maciuś poszedł w full-design i na bazie wycinania 5 losowych elementów graficznych sklecił całość zaledwie w 3 minuty.
  • avatar
    piomiq
    Znaczy zawodnicy tu nie skaczą jak kangury (pisaliście o tym chyba niedawno, albo na ithardware było)?