Telewizory

Telewizory LG OLED mają też zachwycać dźwiękiem

przeczytasz w 1 min.

Firma LG zapowiedziała aktualizację oprogramowania telewizorów OLED na rok 2017. Wprowadzi ona bezstratny format audio Dolby TrueHD.

Nie mniej ważne od tego, czy przedstawiany na ekranie obraz jest wiernie odwzorowany, jest to, czy wydobywający się z głośników dźwięk cieszy uszy. Firma LG twierdzi, że pierwsze już osiągnęła, a teraz zaczyna osiągać drugie w swoich telewizorach.

Telewizory LG z panelami OLED rzeczywiście słyną z wyświetlania bardzo dobrze wyglądającego obrazu. Jak producent chce osiągnąć ten sam poziom w przypadku dźwięku? Umożliwić ma to bezstratny format Dolby TrueHD, który uzupełni technologię Dolby Atmos i kodek Dolby AC-4, by zapewnić „jeszcze doskonalsze wrażenia dźwiękowe”, jak czytamy w notce prasowej.

Dolby TrueHD

Telewizory LG OLED na rok 2017 będą pierwszymi, które wykorzystają takie połączenie. Format Dolby TrueHD zostanie udostępniony w ramach aktualizacji, która trafi do właścicieli urządzeń jeszcze w tym miesiącu. „W ten sposób użytkownicy LG OLED TV będą mogli cieszyć się zarówno idealnym obrazem, jak i dźwiękiem w kinowej jakości” – zapowiada producent.

Warto dodać, że opisywana aktualizacja zawiera również obsługę MAT. Pod tym skrótem kryje się Metadata-enhanced Audio Transmission, a więc kodowanie pozwalające na strumieniowe przesyłanie dźwięku w formacie Dolby TrueHD z konsoli do gier. Firma LG zapowiada, że to wszystko razem przełoży się na możliwość cieszenia się „fascynującymi efektami przestrzennymi”.

Źródło: LG News

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hideo
  10
  no w najlepszych modelach soundbary dają dobry przyjemny dźwięk ale to nijak się ma jednak do poważnego dużego zestawu audio
  • avatar
   Konto usunięte
   -2
   Póki co to po prostu są awaryjne - jak to zwykle z LG.
   • avatar
    djgromo
    0
    Powiedzcie mi to chodzi o implementacje TrueHD przez złącze ARC do aplitunera bo do tej pory oni wysyłali bieda DD nawet bez plusa.