Smartfony

[AKTUALIZACJA] Azjatycki partner Apple przedstawia prawdopodobną listę nowych urządzeń. Zestawienie zaskakuje

przeczytasz w 2 min.

Prawdopodobnie już 7 września Apple rozpocznie konferencję poświęconą nowym urządzeniom z serii iPhone i iPad. Od dłuższego czasu mniej więcej wiadomo było, jakich produktów możemy się spodziewać. Dzisiaj pojawiła się informacja, która przedstawia premierę w nieco innym świetle.

Od dłuższego czasu większość mediów informuje, że oferta iPhone’ów na rok 2022 będzie składać się z następujących modeli: iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max. Okazuje się jednak, że to zestawienie może wyglądać inaczej. Evan Blass z serwisu 91mobiles, powołując się na zaufanego partnera handlowego giganta z Cupertino (z regionu Azji oraz Pacyfiku) informuje, iż możemy spodziewać się zastąpienia modelu iPhone 14 Max, modelem 14 Mini. Taka zmiana byłaby niezwykle intrygująca, gdyż wiele serwisów podawało informacje o tragicznej sprzedaży mniejszych iPhone’ów.

iPhone - porównanie

Choć sam osobiście zakochałem się w małych iPhone’ach, to jednak większość użytkowników woli większe telefony. Według danych z sieci, udział iPhone’a 12 Mini lub 13 Mini w stosunku do wszystkich sprzedawanych telefonów giganta z Cupertino, waha się od 3 do 5% (w zależności od okresu i regionu). W związku z powyższym warto założyć, że informacja podana przez Evana Blassa, może okazać się błędna. Z drugiej jednak strony nie raz Apple pokazało, że jest zdolne do wyciągania „królika z kapelusza”.

iPhone - udział w sprzedaży (Chiny)
Udział sprzedanych smartfonów s serii iPhone 13 na rynku Chińskim w 2021 roku. Na innych rynkach najmniejszy model radzi sobie podobnie...

Jeżeli chodzi o pełne zestawienie potencjalnych premier na konferencji Apple, to prezentuje się ono następująco:

 • iPhone 14
 • iPhone 14 Mini
 • iPhone 14 Pro
 • iPhone 14 Pro Max
 • iPad 10.2 (10 generacji)
 • iPad Pro 12.9 (6 generacji)
 • iPad Pro 11 (4 generacji)

Zatem nie pozostaje nam nic innego, jak oczekiwać konferencji giganta z Cupertino. W międzyczasie zachęcam do udziału w sondzie i podzieleniem się swoimi przemyśleniami w komentarzach.

[AKTUALIZACJA z dnia 22.08.2022r.]
Tak jak zakładaliśmy, informacja podana przez stronę 91mobiles najprawdopodobniej jest nieprawdziwa. Sam serwis, powojując się na inne źródło informuje, iż Apple jest gotowy do zaoferowania większego iPhone'a 14 - czyli modelu "Max".

Źródło: 91mobiles; Counterpoint

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  anomalocaris
  0
  Wacha to żargonowa nazwa benzyny. Waha - to będzie bliżej wahadła, ChiChi.
  • avatar
   lkozierowski
   0
   Co za pierdolenie
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    nikt nie chce małych smartfonów. ja to się w ogóle dziwię, że nie zwiększyli ich rozmiarów do niewiele mniejszych jakie mają ....... tablety :)

    czy zakup ma sens? jak się stary smartfon zepsuje, tak. bo wymiana dla samej wymiany, ta cała masa korzyści będzie raczej niezauważalna.

    seria mini przegrywa dlatego, bo te telefony są cienkie tak jak te większe, więc bateria o właściwej pojemności się w takim smartfonie po prostu nie mieści. a to oznacza znacznie krótszy czas pomiędzy ładowaniami. nawet na dużym smartfonie jest to problem. niemal codzienne ładowanie jest jednak uciążliwe.

    a taką mityczną nokię 6310i ładowało się raz na 2 tygodnie :)