• benchmark.pl
 • Gry
 • Twórcy serii Wolfenstein przygotują grę o przygodach Indiany Jonesa
Gry

Twórcy serii Wolfenstein przygotują grę o przygodach Indiany Jonesa

przeczytasz w 2 min.

Bethesda ujawniła nowy projekt, którym zajmuje się studio Machine Games. Okazuje się, że powierzono mu pochylenie się nad nie byle jakim bohaterem, bo jednym z najbardziej znanych poszukiwaczy przygód.

Machine Games tworzy grę o przygodach Indiany Jonesa

Świat gier i świat kina łączą się dość często. Niekiedy mniej, niekiedy bardziej i z różnym skutkiem, ale zapowiedzi zazwyczaj budzą spore emocje i nadzieje. Nie inaczej jest tym razem. Nie tak dawno dowiedzieliśmy się, że powstaje gra o Jamesie Bondzie, a dziś potwierdzono, że Machine Games tworzy grę o przygodach Indiany Jonesa.

Dobrze znany z filmowej sagi archeolog i poszukiwacz przygód gościł już na komputerach i konsolach w niejednej grze, ale wszystkie mają już sporo lat na karku i trudno określać je mianem wielkich hitów. Tym razem może być inaczej, za nową grę biorą się bowiem Lucasfilm Games, Bethesda i Machine Games, studio mające wielu sympatyków z racji serii Wolfenstein. Niestety na ten moment nie wiadomo nic więcej poza tym, iż rolę producenta wykonawczego objął w tym przypadku Todd Howard.

„Todd jest wieloletnim fanem Indiany i przez ponad dekadę próbował stworzyć taką grę. Jestem niezmiernie podekscytowany współpracą z wielokrotnie nagradzanym zespołem Machine Games idealnie pasującym do tego bohatera.” - Pete Hines, wiceprezes ds. marketingu Bethesdy

Gra przyciągająca do platform Microsoftu?

Nie jest chyba niespodzianką, że jednocześnie nie poruszono tematu daty premiery. Zapewne poczekamy jeszcze dość długo.

Nie ujawniono też, na jakich platformach sprzętowych będzie dostępna przygotowywana gra. Pojawiają się jednak sugestie, iż mogą być to komputery z Windows oraz konsole Xbox, być może tylko najnowszej generacji. Mogą okazać się trafne. Być może niektórzy z Was pamiętają, iż kilka miesięcy temu Microsoft kupił Bethesdę. Pozbawienie konsol PlayStation smakowicie zapowiadającego się kąska (póki co głównie z racji bohatera) wydaje się dobrą strategią biznesową. Tym bardziej jeśli finalnie udałoby się wykreować konkurenta dla serii Uncharted.

Źródło: bethesda

Warto zobaczyć również:

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  adamgr
  4
  Jak dla mnie zapowiada się bardzo interesująco :)
  • avatar
   tasioros
   0
   Nie powiem, na począttku mnie to zainteresowało, ale zdanie "rolę producenta wykonawczego objął w tym przypadku Todd Howard" dość mocno ostudziło moje nadzieje. Todd był też fanem starych (prawdziwych) Falloutów, a wiadomo jak to się skończyło. Czekam więc na dalsze wieśći, ale oczekiwania mam ustawione na minimum.