Ciekawostki

Jazda autem z Mapami Google będzie wygodniejsza i bezpieczniejsza

przeczytasz w 1 min.

Lubisz Mapy Google i korzystasz z nawigacji w tej aplikacji podczas jazdy samochodem? Mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Wygląda na to, że nadciąga pozytywna zmiana.

Nie są doskonałe, ale wielu z nas w zupełności wystarczają. Mapy Google dobrze sprawdzają się w roli nawigacji GPS, szczególnie przy poruszaniu się po mieście. Jedną z największych wad tej aplikacji jest jednak to, że trudno jest w międzyczasie robić coś innego, ale – i to jest ta dobra wiadomość – wkrótce się to zmieni.

Mapy Google otrzymają zaktualizowany interfejs. Będzie wygodniej i bezpieczniej

Google testuje nowy interfejs Map w trybie nawigacji. U spodu pojawią się dwa (co ważne) duże przyciski – jeden z nich posłuży do aktywacji wprowadzania głosowego, drugi zaś będzie uruchamiać menu główne. Tam z kolei znajdziemy kolejne duże ikony, pozwalające przejść do połączeń, wiadomości oraz najważniejszych aplikacji, na czele ze Spotify.

Mapy Google UI

Skoro już jesteśmy przy muzyce – nad wspomnianymi przyciskami znajdą się elementy sterujące odtwarzaczem. Te również są sporego rozmiaru, dzięki czemu przełączanie utworów podczas jazdy powinno być 1) wygodniejsze i 2) bezpieczniejsze. 

Jedyne pytanie brzmi: kiedy?

Reszta ekranu nawigacji pozostaje bez zmian, bo i nie ma potrzeby, by cokolwiek tam zmieniać. A kiedy zmiany, których potrzebowaliśmy, zostaną wprowadzone na dobre? Tego niestety na razie nie wiemy. Widząc pozytywne komentarze Google raczej nie będzie jednak zwlekać z wprowadzeniem aktualizacji.

Źródło: XDA-developers, Android Police

Czytaj dalej o Google: 

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  drfrank3nstein
  1
  Czy aby tej roli nie pełni już Android Auto? I nie mam tutaj na myśli podłączanie telefonu do radia w samochodzie tylko odpalanie Android Auto na samym telefonie.
  • avatar
   xmexme
   0
   Poprawili by lepiej komendy głosowe bo na samych wskazówkach głosowych nie da się jeździć i trzeba odwracać wzrok na telefon aby domyśleć się jak jechać.
   • avatar
    Silver
    0
    Coraz bardziej w nawigacji google pogląd trasy jest coraz bardziej zasłonięty i zajmuje mniejszą część ekranu zamiast zmaksymalizować widok mapy i z większym wyprzedzeniem widzieć jaki manewr będzie. Skoro asystent głosowy działa całkiem nieźle to po co takie pierdoły? Nie widzę tutaj poprawy bezpieczeństwa, bo zamiast przejść do ekranu głównego czy też zminimalizować ekran i wybrać żądaną opcję to trzeba się przebić przez jakieś menu.