Aplikacje mobilne

Mobilna wyszukiwarka Google będzie bardziej kolorowa

przeczytasz w 1 min.

Trudno znaleźć wiele osób, która korzystają z komputera i smartfona, a jednocześnie omijają wyszukiwarkę Google. Producent przymierza się do wizualnej korekty swojego produktu.

Google testuje tła w mobilnej wersji wyszukiwarki

Tym razem nowość ma dotyczyć mobilnej wersji wyszukiwarki, a przynajmniej właśnie na niej prowadzone są eksperymenty. Nie wypada określać całości mianem rewolucji, aczkolwiek z pewnością mowa o czymś wpadającym w oko. Niektórym wynikom wyszukiwania mają towarzyszyć pasujące do nich tła.

Osoby, które mają okazję testować to rozwiązanie podpowiadają, że ma ono związek z „pomysłami”. Przykładowo po wpisaniu w wyszukiwarkę „pomysły na Boże Narodzenie” czy „pomysły na kwiaty” oprócz standardowych wyników wyszukiwania można będzie ujrzeć dobrane do tego tło. Nie zmienia to funkcjonalności wyszukiwarki, ale tylko i aż warstwę wizualną. Czy na lepsze? To już każdy będzie oceniał wedle indywidualnych upodobań, pozwalają na to chociażby poniższe screeny.

Mobilna wyszukiwarka GoogleMobilna wyszukiwarka Google

Można uznać to za dość sporą zmianę jeśli chodzi o Google tylko z tego względu, iż producent do tej pory lubił eksponować swoje logo i odsuwał je nieco w cień jedynie przy okazji Doodles.

Trudno powiedzieć, kiedy powyższa nowość zostanie wprowadzona na stałe dla wszystkich. Testy wydają się mocno ograniczone. Nieliczni mający z nimi do czynienia zauważyli tła podczas korzystania z mobilnej przeglądarki Chrome.

Jak Wam się to podoba?

Źródło: 9to5google

Warto zobaczyć również:

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Damian_jo
  4
  Lepiej niech naprawią Chrome w wersji Mobilnej a nie bawią się kwiatuszkami i innymi widokami. Od pewnego czasu na niektórych telefonach mimo kilku aktualizacji chodzi tragicznie!
  Note 10+, S8+, A71, Huawei P10 lite czy tablet Lenovo czy służbowy - przy odpaleniu chrome i przewijaniu czy odpalaniu video / gifów - tnie się niemiłosiernie. Pomaga chwilowo wymuszenie zatrzymania aplikacji, przy odpaleniu - chwilę chodzi dobrze, po kilku sekundach albo w przypadku Demotów czy stron gdzie stron jest więcej - 1 strona chodzi okej, kolejne już tną i rwą. Benchmarka to ze względu na ilość zdjęć nie jestem w stanie nawet przewinąć.
  Nie pomaga czyszczenie, wipe czy factory reset.
  • avatar
   HardCorak
   1
   Ani pełnego trybu ciemnego ani możliwości używania 1 ręką przez wymysł google czyli pasek wyszukiwania na górze. Do tego jak napisał @Damian_jo również mam podobnym problem na jedym z urządzeń.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    mobilny chrome to chłam lepiej używać opery na androidzie