Internet

Masowe włamanie do kont pocztowych Epsilon

przeczytasz w 1 min.

Hakerzy, dokonując jednego z największych włamań w historii Stanów Zjednoczonych, narazili na straty wielu użytkowników.

Warto przeczytać:
Zaskakująca cena Samsunga Nexus S
 Superkomputer chłodzony gorącą wodą

Wraz z loginami do skrzynek pocztowych, cyberprzestępcy uzyskali dane personalne ich właścicieli. Sprawiło to, że możliwe będą próby wyłudzania innych, cenniejszych informacji. Swoich klientów alarmują różne firmy, takie jak amerykański Barclaycard US, Capital One, oddział brytyjskiego Barclays Bank.

Choć co prawda poufne dane takie jak numery kart kredytowych prawdopodobnie nie zostały ujawnione, banki ostrzegają, że można spodziewać się na przykład listów wymuszających kolejne informacje. Te zaś użyte w odpowiedni sposób mogą bezpośrednio prowadzić do poważnych materialnych strat.  Mimo to zarząd Barcalys Bank zdecydował się kontynuować współpracę z firmą Epsilon.

Sam dostawca skrzynek pocztowych ogłosił jedynie, że jego serwer został "ujawniony przez nieupoważniony dostęp". Zapewnia równocześnie, że jedyne skradzione dane to adresy e-mail i/lub nazwiska pokrzywdzonych. Organy ścigania w Stanach Zjednoczonych już rozpoczęły śledztwo.
 


Źródło: The Guardian.co.uk

Polecamy artykuły:  
Muzyka - z YouTube, MP3, do pobrania i na życzenie
Goog le Chrome - 20 świetnych wtyczek
Nvidia 3D Vision Surround - 3D na trzech monitorach

 

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Fourth Illusion
    0
    stare wiadomosci chyba z przed tygodnia nawet