• benchmark.pl
 • Gry
 • Maxis Emeryville: studio odpowiedzialne za SimCity zostało zamknięte
Gry

Maxis Emeryville: studio odpowiedzialne za SimCity zostało zamknięte

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
15 komentarzy Dyskutuj z nami

I choć marka Maxis nadal będzie istniała, w rzeczywistości nie będzie to znana nam wszystkim ekipa.

Maxis

Firma EA oficjalnie poinformowała o zamknięciu studia Maxis Emeryville – głównego oddziału dewelopera znanego przede wszystkim z serii SimCity, The Sims oraz Spore. I choć marka Maxis nadal będzie istniała, w rzeczywistości nie będzie to znana nam wszystkim ekipa. 

Wszelkie działania (głównie związane z serią SimCity) studia Maxis zostały przekazane do innych, mniejszych oddziałów firmy (między innymi w Redwood Shores i Salt Lake City). Marka nadal będzie więc rozwijana, choć już przez innych ludzi. Ci zapowiadają, że SimCity trafi w przyszłości na kolejne platformy,, jak również doczeka się innych nowości. 

Założone w 1987 roku studio Maxis zasłynęło także jako producent doskonale wszystkim znanej serii The Sims. Jej fani mogą jednak spać spokojnie. Przypomnieć należy bowiem, że trzecia i czwarta odsłona „Simów” została stworzona przez odrębną ekipę The Sims Studio, której siedziba znajduje się w Redwood City.

Powodem zamknięcia głównego oddziału studia Maxis jest jego nie najlepsza kondycja w ostatnich latach. The Sims 4 było najgorzej przyjętą odsłoną w historii serii, wydane 2 lata temu piąte SimCity cierpiało na wiele różnego rodzaju problemów, a o Darkspore zapomnieć chcieliby pewnie nawet sami twórcy. 

Miejmy zatem nadzieję, że zmiany wpłyną pozytywnie zarówno na samych projektantów, jak i na stworzone w ciągu 28 lat serie.

Źródło: Kotaku, Polygon

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hasati
  Buble robią to tak zarabiają :)
  5
 • avatar
  R2rr0
  Płakał nie będę, mała strata.
  2
 • avatar
  Croshiify
  Spore♥
  2
 • avatar
  PIRAT_PL
  Gry są skopane nie przez maxisa a przez politykę EA bo nie chcę mówić tu że wszystkie gry tego producenta są do bani (bo we wszystkie nie grałem) ale w ostatnie produkcje jakie grałem to tragedia no jedynie na drobną pochwałę zyskuje The Sims 4 bo jednak coś zrobili ale też i sporo skopali.
  Po prostu EA musiałby zniknąć z rynku całkowicie bo już naprawdę ostatnie gry jakie wydają to już nawet nie chłam, coraz gorzej.
  1
 • avatar
  Dudi4Fr
  "The Sims 4 było najgorzej przyjętą odsłoną w historii serii" Oni serio się dziwią ze tak się stało?

  Takiej ignorancji w tej branży dawno już nie widziałem... Wypościć na maxa okrojony produkt (tak jak by poprzednie Simy nie były sprzedawane po kawałeczku...) a potem dodawać wykrojone funkcje mówiąc ze gra się rozwija i dochodzą nowe rzeczy...

  Nie mówiąc o tym ze Simy 4 w ilości dodatków i DLC przebije 2 i 3ke do potęgi...
  1
 • avatar
  Dragonik
  Czyli simsów też nie będzie bo chyba maxis robiło 4? hurra
  -5
 • avatar
  Dragonik
  CHodziło mi o to że nie bęzie dodatków do the sims 4
 • avatar
  bullseye
  Chwała za to, to co zrobili z The Sims 4 i SimCity 2015 wolało od początku o pomstę do nieba....
 • avatar
  Hakuren
  Szczerze. Dla mnie SimCity skończyło sie na 2000 (gram względnie regularnie). Wszystko po tym szkoda gadać.