Gry komputerowe

Medal of Honor: Above and Beyond - zobaczyć wojnę oczami żołnierza

przeczytasz w 2 min.

Gra Medal of Honor: Above and Beyond pozwoli nam zobaczyć II wojnę światową oczami żołnierza. Będzie to możliwe, dzięki rzeczywistości wirtualnej.

Medal of Honor: Above and Beyond najbardziej wciągającą grą wojenną w historii? 

Pierwsza zapowiedź Medal of Honor: Above and Beyond mogła się podobać, a opublikowany niedawno zwiastun fabularny jeszcze bardziej podgrzał atmosferę wokół tego tytułu. W tle tego projektu znajduje się II wojna światowa widziana oczami agenta Biura Służb Strategicznych. W centrum przedsięwzięcia znajduje się natomiast wirtualna rzeczywistość – wszak bez gogli VR spod znaku Oculus nie pogramy. 

Medal of Honor: Above and Beyond ma być najbardziej wciągającą grą wojenną w historii. Pozwala na to właśnie rzeczywistość wirtualna – kamera nigdy nie wybiega poza nasze pole widzenia, a my sami czujemy się tak, jakbyśmy znajdowali się w samym centrum wydarzeń. – „Jeśli zastanawiasz się, jak by to było znaleźć się na miejscu tamtych ludzi, teraz zyskujesz lepszą perspektywę na to, przez co przechodzili, oraz na świat, w którym obecnie żyjemy” – powiedział Peter Hirschmann, dyrektor produkcji. 

Medal of Honor: Above and Beyond screen 

Realizm to priorytet. Kilka słów o produkcji Medal of Honor: Above and Beyond

Aby opracować odpowiednią atmosferę II wojny światowej, twórcy spędzili setki godzin na rozmowach z weteranami. Dzięki temu wszystkiemu nie tylko sama akcja, ale też przeżywanie fabuły ma być znacznie głębszym doświadczeniem. Realizm zapewnią też sekwencje w technice 1-to-1 Motion Control oraz efekty dźwiękowe inspirowane autentycznymi odgłosami. 

„W tradycyjnych grach, nawet z dźwiękiem przestrzennym, można z góry domniemać, w jaki sposób gracz jest zorientowany w środowisku. W VR dźwięki dochodzą z góry, dołu i dookoła gracza. To znacznie bardziej złożone niż dźwięk przestrzenny. Wystarczy obrócić głowę, aby zupełnie zmienić perspektywę” – skomentował Earl Scioneaux, kierownik ds. dźwięku.

Jaki był priorytet twórców? Jak wytłumaczył Hirschmann – „trzymać się faktów i pozostać emocjonalnie autentycznym, oddać możliwie wiernie doświadczenia ludzi, którzy wtedy walczyli i przeżyli koszmar wojny”. Medal of Honor: Above and Beyond będzie opowieścią o zwyczajnych ludziach, o koszmarach wojny oraz o niezwykłej pracy wojskowych inżynierów z czasów największego konfliktu w historii. 

Premiera gry Medal of Honor: Above and Beyond odbędzie się pod koniec tego roku. Zamierzasz dać jej szansę?

Źródło: Oculus, EA

Czytaj dalej o strzelankach: 

Kolejne Call of Duty i kolejna porcja nieświeżych zombie
Serious Sam 4 już jest - czas się zabawić
Crysis Remastered zarzyna nawet najmocniejsze PC. Możesz już przekonać się sam

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Sanctrum
  17
  Kolejna gierka z WWII bez swastyk i innych symboli nazistowskich? Co to za obrzydliwe zakłamywanie historii?!? Niedługo zakażą mówić, że był holokaust? I to nie Niemcy tylko jacyś dziwni naziści z kosmosu bez barw narodowych i bez symboliki śmierci... wymordowali miliony ludzi?
  • avatar
   Mario2k
   10
   Większość gier graficznie się zatrzymała ,przyczyn jest kilka , coraz to głupsze społeczeństwo które nie zauważa że jest robione w bambuko ,chęć zysku przy minimalnym nakładzie sił i coraz większe problemy z naborem dobrych programistów do pracy nad grami . Ogólnie Tragedia .
   • avatar
    BariGT
    6
    Oczy krwawio. Grafika jak w Wolfensteinie z 2001. Pewnie większość kasy poszła na markieting, odpałkę dla "recenzentów" no bonusy prezesa. Tragedia...
    • avatar
     hoodedman
     3
     chyba nie rozumiecie że to gra VR i ma wyższe wymagania a ta chyba nie będzie na PC? Anyway... Co do grafiki... Jak ktoś kiedykolwiek grał w gry VR to wie że grafika schodzi na drugi plan. Pierwszy plan to zdecydowanie nasza pozycja jaką zajmujemy jako gracz a świecie VR, gwarantuję że się posracie jak ten pociąg będzie leciał w waszą stronę. Większe to na was zrobi wrażenie niż ten sam pociąg z milionami polygonów który po prostu sobie leci na monitorze.
     To jest totalnie, TOTALNIE inna bajka. Gry VR to jest przyszłość. Dają takiego kopa wrażeń że czegoś takiego nie przeżyjecie grając nawet w grę AAA.
     Wiem bo nawet na goglach Sony VR, które nie są zbyt zaawansowane, grając miałem totalny odjazd w VR. Ja wiem - że ta gra będzie czymś podobnym do Half-Life Alyx. Będzie czymś co zostawi trwały ślad w pamięci.
     • avatar
      Reqiem88
      3
      Widze, że dużo osób rozwodzi się nad grafiką. Po pierwsze musi być wyświetlona x2 a po drugie w goglach to nie ma znaczenia, bo tego się nie widzi tak jak na zwykłym kompie, ale to trzeba zobaczyć, żeby zrozumieć.
      • avatar
       Rudinxon
       2
       Jak na giereczkę VR wygląda spoko.
       • avatar
        pawluto
        1
        Graficznie to wygląda jakby się zatrzymali w roku 2008 albo wcześniej...!
        Ale że lubię gry w czasach 2 wojny światowej to zapewne zagram !
        • avatar
         deseczka
         1
         A już myślałem, że coś z tymi dj'ami związanego :-P