Internet

Nie lubisz reklam? Trudno - niedługo zobaczysz ich jeszcze więcej

przeczytasz w 2 min.

Firma Meta, zmaga się ostatnimi czasy z różnymi problemami i szuka pomysłów na nowe źródła dochodów. Zachęcanie użytkowników do korzystania z Instagrama i Facebooka chyba nie działa zbyt dobrze, dlatego też pojawiło się inne rozwiązanie - reklamy.

Meta znalazła nowe źródła dochodów

Niedawno pojawiły się informacje o tym, iż Meta (dawniej Facebook) stworzyła nowy dział produktowy, który ma szukać możliwości tworzenia produktów i doświadczeń, za które ludzie byliby gotowi płacić. Skąd taki pomysł? Otóż firma Marka Zuckerberga ostatnio zanotowała spadek dochodów, dlatego też potrzebuje rozwiązań, które pozwolą jej nieco się odbić. Oto i kolejne z nich - więcej reklam na Instagramie i Facebooku, a co za tym idzie - większe wpływy dla serwisu.

Na platformach reklamy pojawią się zarówno w głównym feedzie, jak i w Relacjach. Co więcej, także facebookowe Rolki doczekają się nowego formatu „post-loop" - będą pojawiać się w nich reklamy (które na szczęście można pominąć) trwające 4-10 sekund, jednak to nie wszystko:

Aby pomóc firmom lepiej łączyć się z klientami za pośrednictwem Rolek na Facebooku, uruchamiamy test reklam post-loop — od 4 do 10 sekund, które można pominąć i samodzielne reklamy wideo, które są odtwarzane po zakończeniu rolki.  Od dzisiaj testujemy również reklamy karuzelowe dla Rolek, przewijane w poziomie. Mogą one zawierać od 2 do 10 reklam graficznych.

Firma zaczyna również testować reklamy na profilach. Meta umożliwi kwalifikującym się do tego twórcom zarabianie dodatkowych dochodów z reklam wyświetlanych na ich kanałach profilowych, poczynając od użytkowników z USA.

Reklamy wykorzystujące sztuczną inteligencję

Meta wprowadza również do swoich serwisów AI, aby, jak twierdzi, pomóc firmom zmaksymalizować zwrot z inwestycji w reklamy i ułatwiając dotarcie do klientów. Na FB oraz Instagramie pojawią się zatem reklamy oparte o sztuczną inteligencję.

Gdy dana osoba wchodzi w interakcję z reklamą, wyświetlamy pod nią reklamy, które naszym zdaniem mogą być interesujące, korzystając z uczenia maszynowego.

Co sądzicie o nowym pomyśle Mety? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: facebook.com

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Janisz
  14
  Że jak?? Więcej g...a w g...e?? Dobreeee :)
  • avatar
   KENJI512
   9
   AdBlock Ultimate poproszę - taki co kasuje wszystko jako kij w oko reklamodawcom ze smartfonów i komputerów. Nawet zapłacę za to miesięcznie twórcom blokerów zamiast dawać moją uwagę reklamodziadodawcom.

   PS. I tak, lubię reklamy, czasem są użyteczne, szczególnie, gdy są na temat, który mnie interesuje - ale gdy są nieinwazyjne i nie przeszkadzają w życiu, jak np. billboard na sklepie, obok którego przechodzę. Wyobraźnie sobie wyskakujące słupki z chodnika na 10 sekund utrudniające przejście SUPER TELEFON PROMOCJA W SKLEPIE X.
   • avatar
    PerfectDAY
    2
    Najprostsza droga do zabicia każdego serwisu to zaspamić go reklamami. Świetna decyzja...
    • avatar
     owatanka
     0
     Mi to wsio ryba reklamy widuje sporadycznie moze ze 2 lub 3 w tygodniu zwiedzajac internet jakas sie przeszlizgnie ba nawet mozna blokowac wyskakujace okienka z informacja o wykryciu adblocka xD nie uzywam fejsa ani isntagrama...
     • avatar
      youkai20
      0
      Nie korzystam ani z jednego, ani z drugiego, więc koniec końców ani mnie to grzeje, ani chłodzi. W sumie to życzę im, aby nawalili tyle reklam, że ludzie zaczną od tego odchodzić. Przybędzie im wówczas rozumu.
      • avatar
       vacotivus
       0
       Jak bardzo nie chcą mieć użytkowników, to proszę bardzo.
       • avatar
        pablo11
        0
        Może więcej osób pokasuje te szkodliwe dla nich samych portale... Z pożytkiem dla społeczeństwa...
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         niech zasypią te "media" reklamami, może ludzie szybciej się stamtąd wyniosą.