Systemy operacyjne

Zmiana lokalizacji paska zadań w Windows 11 to nie takie hop-siup

przeczytasz w 2 min.

Microsoft systematycznie wprowadza do systemu Windows 11 kolejne zmiany. Dotyczą one również paska zadań, ale jak się okazuje nie ma co liczyć na to, że można będzie dowolnie skorygować jego położenie.

Pasek zadań w Windows 11 nie zmieni lokalizacji. Zgadnijcie dlaczego

Możesz go spersonalizować na wiele sposobów. Tymi słowami Microsoft rozpoczyna opisywanie tego, jak używać paska zadań w systemie Windows 11. I nie wypada stwierdzać, że mija się z prawdą. Jednocześnie nie można zrobić z tym elementem wszystkiego, a przynajmniej zmienić jego położenia, czego niektórzy użytkownicy nowego systemu firmy Microsoft zdają się sobie życzyć.

I wygląda na to, że mimo pojawiających się nowości, akurat tej nie należy się spodziewać. Dlaczego? Okazuje się, że sprawa jest skomplikowana od strony technicznej. Tak przynajmniej stwierdziła Tali Roth, Head of Product firmy Microsoft.

„Jeśli chodzi o możliwość przeniesienia paska zadań w inne miejsca na ekranie, wiąże się to z wieloma wyzwaniami. Umieszczenie paska zadań po prawej lub lewej stronie to zmiana układu i sposobu pracy, wszystkie aplikacje musiałyby potrafić przystosować się do takiego środowiska.”

Poza tym mało kto tego chce. Podobno

Pewnie znajdą się tacy, którzy dyskutowaliby z takimi stwierdzeniami. To jednak nie koniec argumentów przemawiających za pozostawieniem obecnego położenia paska zadań. Wedle Tali Roth, zdecydowanej większości użytkowników nie przeszkadza podejście producenta i czekają oni na inne zmiany w systemie.

„Kiedy patrzymy na dane, wiemy, że istnieje grupa ludzi, którzy kochają właśnie ten sposób, ale zauważamy również, że ta grupa użytkowników jest naprawdę mała w porównaniu z grupami osób proszących o inne funkcje. W tej chwili skupiamy się na rzeczach, wokół których słyszę więcej próśb. To jedna z tych rzeczy, którym wciąż się przyglądamy i będziemy nadal liczyć na informacje zwrotne, ale w tej chwili nie mamy planu ani tym bardziej ustalonej daty, kiedy chcielibyśmy zbudować boczny pasek zadań.”

Co sądzicie o takiej argumentacji? No i jak w ogóle zapatrujecie się na omawianą kwestię? Opcja zmiany lokalizacji paska zadań w tym systemie byłaby przydatna?

Źródło: softpedia

Komentarze

25
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  EgzoPro
  15
  W W10 wszystkie aplikacje były dostosowane do zmiany położenia paska, natomiast w 11 już nie. Zapewne wszystkie aplikacje od czasu wejścia W11 zostały przepisane specjalnie dla nowego systemu xD, no chyba że wszystkie aplikacje M$. Dla osób z ekranami ultrawide zmiana paska jest dość istotna.
  • avatar
   kamishi
   12
   To dziwne, że nakładką da się przenieść pasek, a mimo to programiści Microsoft nie potrafią tak prostej rzeczy. Ament.
   • avatar
    pawluto
    6
    21 wiek - dla microsoftu win11 zmiana miejsca paska to niewykonalne zadanie...hahahahaha
    Sam mam win 10 i pasek z prawej strony pionowy...To ułatwia przeglądanie internetu przy monitorze 16:10 i 16:9
    • avatar
     Konto usunięte
     5
     niech zgadnę. czy wystarczy nie instalować windy 11 ? winda 10 ma nadal pełną funkcjonalność. win11 nie ma nic, czego tak naprawdę potrzebujemy.
     • avatar
      Dragonik
      3
      Pozostaje startallback
      • avatar
       obcypl
       3
       pasek na dole w dobie monitorów UltraWide bez możliwości przeniesienia? I M$ się dziwi, że taka niska adopcja W11. Wymagania z d..y, ograniczenia konfiguracyjne aż śmieszne. O kompatybilności wstecznej się nie wypowiem, bo jestem zagorzałym przeciwnikiem jako największego hamulca rozwoju oprogramowania. Nie płaczę za dynamicznymi kafelkami, czy własnymi folderami w menu start, ale durne utrudnianie życia w imię "bo taki mieliśmy pomysł i nie przyznamy się nigdy że był debilny" jest karygodne.
       • avatar
        antytalent
        2
        Mnie ten problem nie dotyczy, nie chce tego ociężałego szrotu jakim jest win 11.
        • avatar
         Virtus
         2
         Czemu tak dużo piszecie o W11? Przecież to coś ma udział w rynku poniżej 2%.
         • avatar
          Diuran
          1
          oni sa tak leniwi że im sie nic juz niechce na reddicie jest burzą bo nietylko to jest problememe ale i inne mniejsze wieksze rzeczy ktore Microsoft odmawia naprawy lub ulepszen czy nawet przywrocenia do uzytku. Zazwyczaj zmienialem system od razu po premierze ale tutaj bedzie siedzial aż windows 10 zdechnie i tak dalej bede siedzial.
          • avatar
           mrocznysedes
           1
           Co tam pasek zadań? Przynajmniej jest. Zainstalowałem sobie 11. Na pasku zadań nie ma ikony sieci. I nie wiadomo jak ją włączyć. Choć sama sieć działa bez żadnych problemów. ;-)
           • avatar
            mgkiler
            0
            Bardziej czekam aż przycisk Start (ten z logiem Windows) będzie w lewej dolnej części ekranu.
            Wygodny ruch myszką do samego krańca i klikamy.
            • avatar
             rcj098
             0
             No popatrz.... a dla mnie to chyba największy powód czemu jeszcze się nie przesiadam. P.S. Ten startallback działa bezproblemowo ? Bo testowałem jakąś inną nakładkę i sprawiała problemy :(
             • avatar
              Teodor
              0
              Co ja na to?
              Od dawna nie korzystam z wynalazków M$ i mam wszystko jak chcę.
              Co najwyżej jakąś notkę przeczytam.
              • avatar
               030366
               0
               Prawda jest taka, że 90% ZU nie zmienia w systemie nawet tapety. Jak ktoś jest choć trochę bardziej ogarnięty, to albo zainstaluje jakąś nakładkę zmieniającą układ menu/pasków/ikonek, albo wgra sobie alternatywny OS, choćby cokolwiek z GNU/LINUX. Sorry panowie, ale MS ma rację, jesteśmy w zdecydowanej mniejszości ;)
               • avatar
                030366
                0
                Właśnie dlatego porzuciłem Windowsa dobre 15 lat temu. Już XP był beznadziejny pod kątem personalizacji, a z każdym nowym wydaniem jest coraz większa bieda. Jeżeli do czegoś tak banalnego jak zmiana układu paska trzeba instalować jakąś nakładkę działającą w tle, to ja wolę mieć inny OS, który to umożliwia bez kombinowania.
                • avatar
                 yareku
                 0
                 Nie tylko ja mam buga, że trzeba klikać 2 razy na przycisk zasilania bo focus jest gdzie indziej. To taki minimalny bug ale nawet poprawienie tego zajmuje już za dużo czasu.
                 • avatar
                  rrrrrr
                  0
                  Coraz więcej powodów, by olać ten system lol.
                  • avatar
                   piomiq
                   0
                   To pokazuje jak topornym i nie przyjaznym dla użytkownika jest najnowszy system od Microsoftu.
                   Chyba należy omijać to coś szerokim łukiem