Systemy operacyjne

Windows 11 otrzyma Eksplorator plików z kartami - nareszcie!

przeczytasz w 2 min.

Eksplorator plików w Windows 11 otrzyma karty. Funkcja, o którą użytkownicy prosili od lat i której pojawienie się Microsoft co jakiś czas zajawiał, wreszcie stanie się faktem.

Karty uświetnią Eksplorator plików w Windows 11 – na to czekaliśmy

Microsoft pracował nad tą funkcją od dłuższego czasu. Dopiero teraz jednak oficjalnie zapowiedział, że Windows 11 otrzyma karty w Eksploratorze plików. To jedna z najbardziej wyczekiwanych funkcji, o którą użytkownicy prosili jeszcze przy okazji poprzednich systemów z rodziny Windows. Najwyższy czas, by się pojawiła, bo ma potencjał, by znacząco zwiększyć wygodę i produktywność. 

„Chcemy sprawić, by użytkownicy stali się wydajniejsi i bardziej produktywni w każdym środowisku. Przeprojektowany, oparty na chmurze Eksplorator plików pomaga znaleźć wszystko, czego się szuka, umożliwiając wyświetlanie wszystkich plików w jednym miejscu. Możesz też przypinać pliki i tworzyć karty, redukując liczbę wymaganych kliknięć z sześciu do jednego” – zachwala Microsoft. 

Windows 11 karty
Tak wygląda Eksplorator plików z kartami w Windows 11.

Kiedy pojawi się Windows 11 z odświeżonym Eksploratorem plików?

Niestety poza tym, że „wkrótce”, Microsoft nie ujawnił, kiedy możemy spodziewać się wprowadzenia kart w Eksploratorze plików. Zapowiedź w tym momencie pozwala jednak wierzyć w to, że doczekamy się tej nowej funkcji już w ramach pierwszej dużej aktualizacji Windows 11, której premiera planowana jest na drugą połowę bieżącego roku. Wcześniej oczywiście okazję do przetestowania tego rozwiązania będą mieli Insiderzy. 

To jednak nie koniec nowości zmierzających do Eksploratora plików. Microsoft ujawnił również, że pracuje nad nową funkcją biznesową. To inteligentny system kontekstowych sugestii oparty na plikach i kontaktach. Krótko mówiąc: Eksplorator sam podpowie nam, komu możemy chcieć udostępnić naszą zawartość, a także ułatwi odnajdywanie plików, choćby na podstawie aktualnej współpracy z tą lub inną osobą. 

Podobnie jak w przypadku kart, nie został na razie podany termin wprowadzenia tej nowej funkcji. 

Źródło: Windows Blog, Softpedia, informacja własna

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Przem0l
  8
  Fajnie ale jest wiele rzeczy do usprawnienia w win11. Oni w tym microsofcie chyba mają płacone za obniżanie produktywności ile się tylko da. Od kiedy jestem na w11 to przesiadłem się z domyślnego wyświetlacza okien na one commander. Zakładki? Są od dawna. Folder downloads? Działa w przeciwieństwie to microsoftowej wersji.
  • avatar
   Gregorec
   2
   Niech lepiej dziady przywrócą możliwość zablokowania grupowania folderów i aplikacji w pasku zadań. Może niektórym pasuje, że np 5 otwartych katalogów albo 3 instancje aplikacji mają zgrupowane na pasku w jedną papkę ale mnie osobiście bardzo to przeszkadza.
   • avatar
    Alfred
    1
    Łoo to jak w total commanderze, od nie wiem już ilu lat :-)
    • avatar
     slawp1224
     1
     taka banalna opcja a nie ma,a jest w każdym linuksie,a w Windows tylko w 11 będzie.No i niech ktoś powie że windows lepszy xD
     • avatar
      PerfectDAY
      0
      System kart fajna sprawa. Mogliby dodać je także do Windowsa 10.
      • avatar
       soulfly777kris
       0
       Tak długo czekałem na tą informację. Jestem naprawdę szczęśliwy