Technologie i Firma

Microsoft Office 2019 już jest [AKT.]

przeczytasz w 2 min.

Microsoft chciałby, by wszyscy korzystali z chmury, ale wie, że tak nie jest. Dlatego zapowiedział pakiet Office 2019 dla fanów klasycznych rozwiązań. W pierwszej kolejności trafia on do klientów biznesowych, ale wkrótce będą go mogli kupić wszyscy użytkownicy.

Aktualizacja, 25 września 2018:Microsoft Office 2019, czyli popularny pakiet biurowy w najnowszej wersji, jest już gotowy i w nadchodzących tygodniach jego stabilne wydanie będzie udostępniane kolejnym grupom użytkowników.

Co nowego w MS Office 2019?

Program z dożywotnią licencją został wzbogacony o wiele funkcji znanych z Office 365 (a więc pakietu oferowanego w modelu subskrypcyjnym). Edytor tekstu Word jest łatwiejszy w użytkowaniu dla osób starszych i mniej zaawansowanych, a arkusz kalkulacyjny Excel ma nowe funkcje i łączniki oraz wykresy lejkowe i mapy 2D.

Office 2019 Excel

Kreator prezentacji PowerPoint otrzymał funkcje płynnych zmian, rozbudowaną obsługę pióra oraz łatwiejsze wstawianie i zarządzanie elementami graficznymi, a klient pocztowy Outlook pozwala na wydajniejsze zarządzanie wiadomościami.

 

News, 27 września 2017: Pomimo rosnącej liczby alternatyw Microsoft Office pozostaje najpopularniejszym pakietem biurowym, szczególnie wśród przedsiębiorstw. W drugiej połowie przyszłego roku do sprzedaży trafi jego kolejna wersja – z dopiskiem „2019”.

Microsoft Office 2019 w skrócie

Chociaż koncentruje się teraz głównie na chmurze i właśnie usługi oparte na niej promuje najmocniej, Microsoft wie, że potrzebne jest też biurowe oprogramowanie do firm i użytkowników domowych, którzy preferują bardziej klasyczne rozwiązania. Tym właśnie będzie MS Office 2019 – następca pakietu Office 2016 (który według niektórych miał być ostatnim, ale najwyraźniej nie będzie).

Na pakiet, którego premiera planowana jest na na początek drugiej połowy 2018 roku, złożą się – oczywiście – przede wszystkim: Word, Excel i PowerPoint, czyli edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny i kreator prezentacji multimedialnych. W wyższych edycjach nie zabraknie też takich aplikacji jak Exchange, SharePoint czy innych kierowanych raczej do profesjonalistów.

Office 2019 vs Office 365

„Office 2019 to nowe możliwości dla klientów, którzy nie są jeszcze gotowi na pracę w chmurze. […] Choć chmurowe innowacje są głównym tematem [trwającej obecnie konferencji – przyp.] Ignite, to zdajemy sobie sprawę, że przejście na takie rozwiązania to proces z wieloma pytaniami po drodze. Office 2019 będzie wartościową aktualizacją dla użytkowników, którzy uważają, że muszą przechowywać część lub wszystkie swoje aplikacje lokalnie” – czytamy we wpisie na blogu Microsoftu.

„Klasyczny” Office od tego z „365” w nazwie różni się kilkoma cechami. Po pierwsze, o czym wspomniał Microsoft, jest on przechowywany lokalnie, a nie w chmurze. Być może nawet ważniejsze jest jednak to, że kupuje się produkt, a nie usługę – płaci się więc raz i można korzystać do woli (choć po upływie kilku-kilkunastu lat wygasa wsparcie techniczne), a nie trzeba (jak w Office 365) płacić abonamentu. Oczywiście model subskrypcyjny też ma swoje zalety (a w wielu przypadkach może nawet okazać się tańszy).

Źródło: Microsoft, Engadget, Trusted Reviews

Komentarze

24
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  9
  Wczoraj był tutaj news na temat nowego LibreOffice 6.0. Za darmo i wystarczający do większości zastosowań.
  • avatar
   Snack3rS7PL
   2
   "Office 2019 będzie wartościową aktualizacją dla użytkowników, którzy uważają, że muszą przechowywać część lub wszystkie swoje aplikacje lokalnie”"

   Chyba raczej ludzi, co cenią swoje pieniądze...przecież w dalszym ciągu można wszystko zrobić w Office 2010 spokojnie.
   • avatar
    tls01
    1
    Może w Excelu pojawi się możliwość pisania makr w pythonie? Gdzieś mi się przewinęła kiedyś informacja, że Microsoft to rozważa.
    • avatar
     Adriian
     -2
     Nowe formuły Excela to nic. Niech zwiększą wymiary arkusza, bo w czasach, gdy domowy komputer może być wyposażony w kilkunastu-wątkowy procesor (Ryzen 7 / i7 CL) oraz 32GB ram, to bez problemu można zapełnić danymi obecny arkusz. Dla moich zastosowań 2^20 wierszy, to o dużo za mało.
     • avatar
      max-bit
      -3
      2019 ? w 2017 ?
      Acha ....
      powinni iść na całość Office 2020 to tak ładnie brzmi ...
      • avatar
       PawelQ
       0
       Word, Excel i PowerPoint.... a Outlook gdzie?
       • avatar
        wilcze_stado
        0
        Dla użytkowników domowych ostatnie dwie poważne zmiany w MSO to wprowadzenie wstążek i nowego formatu dokumentów, reszta zmian dotyczy raczej klientów korporacyjnych.

        U mnie w firmie nie korzystamy sharepontów i innych takich, zostały nam chyba ze trzy bazy accessowe, a raptem kilka osób potrafi wykorzystać trochę więcej opcji, niż podstawowe formatowanie czy prosta arytmetyka w excelu, także powoli przechodzimy na tańsze rozwiązania, mamy trochę licencji na MSO 2016 i to raczej będzie ostatni MSO.
        • avatar
         sambor
         0
         "Być może nawet ważniejsze jest jednak to, że kupuje się produkt, a nie usługę – płaci się więc raz i można korzystać do woli (choć po upływie kilku-kilkunastu lat wygasa wsparcie techniczne), a nie trzeba (jak w Office 365) płacić abonamentu."

         Przecież Office zakupiony jednorazowo jest bez pomocy technicznej - tylko początkowa na instalowanie, jest też bez aktualizacji funkcji - tylko zabezpieczenia.
         • avatar
          bt6666
          0
          "W wyższych edycjach nie zabraknie też takich aplikacji jak Exchange, SharePoint czy innych kierowanych raczej do profesjonalistów." Fiu, fiu ...Exchangea nawet dodają do Officea ?