• benchmark.pl
 • Office 365 dostępny na Androida - Microsoft zastosował niestety szereg ograniczeń

Office 365 dostępny na Androida - Microsoft zastosował niestety szereg ograniczeń

przeczytasz w 1 min.

Użytkownicy otrzymują tutaj dostęp do mobilnych wersji Worda, Excela oraz PowerPointa.

Office 365 dostępny na Androida

Pakiet biurowy Office 365 od dłuższego czasu dostępny jest w wersji mobilnej. Z oczywistych względów najwcześniej zawitał na Windows Phone, nieco ponad miesiąc temu na iOS, a teraz mogą z niego korzystać także właściciele urządzeń z systemem Android - niestety, tylko niektórzy.

Użytkownicy otrzymują tutaj dostęp do mobilnych wersji Worda, Excela oraz PowerPointa. Można przeglądać, edytować i tworzyć nowe dokumenty korzystając z niemal wszystkich funkcji, które oferowane są w standardowych wersjach tych programów. Dodatkowo mobilna wersja pakietu zsynchronizowana jest ze SkyDrive, dzięki czemu można uzyskać dostęp do wszystkich plików przechowywanych w chmurze i dokończyć pracę rozpoczętą wcześniej na komputerze.

Wszystko pięknie, ale teraz pora na informacje gorsze. Mobilna wersja Office 365 w tej chwili dostępna jest jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych. Plany są jednak ambitne i w ciągu najbliższych tygodni można spodziewać się premiery na wielu innych rynkach. Ostatecznie pakiet w wersji na Androida dostępny będzie w 117 krajach.

Niestety jeśli myśleliście, że skorzystacie z niego na tablecie, to już wyprowadzamy Was z błędu. Office 365 współpracować będzie jedynie ze smartfonami i to takimi, które dysponują Androidem w wersji 4.0 lub nowszej.

Dodatkowo, za darmo pakiet dostępny będzie jedynie przez 30 dni. Później trzeba będzie zapłacić i to nie za samą wersję mobilną, lecz za pakiet przeznaczony dla komputerów. Na pocieszenie dodać możemy, że koszta czekają też na właścicieli smartfonów z iOS, ale na korzystających z Windows Phone już nie.

Nawet jeśli Office 365 na Androida jest produktem udanym, to wymienione wyżej elementy skutecznie zniechęcą chyba sporą część osób do skorzystania z niego.

Źródło: zdnet, blog.gwava

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dragonik
  1
  Kolejny strzał w stopę bramo microsoft, robi się drugi apple
  • avatar
   sztajnol1
   1
   Czyli Radio Erewań w pełni: W Moskwie rozdają samochody! Ale w rzeczywistości nie w Moskwie, a w Leningradzie (o pardon, w Sankt Petersburgu), nie samochody a rowery i nie rozdają a kradną.
   • avatar
    hideo
    0
    jeśli ktoś używa tego w firmie na kompach i płaci to będzie zadowolony, że wydali też dla andka
    • avatar
     malyedgar
     0
     Ciekawe czy ograniczyli, też cenę ... czy będą mikro-płatności?
     • avatar
      Endruś
      0
      Wolę już korzystać Office na komputerze :)
      • avatar
       jkbrenna
       0
       a co z Access bo tylko nta roznice w stosunku LibreOffice robi, bez nie ten Office nie duzo warty bedzie...Intell i AMD obudzcie sie, zanim za pozno nie bedzie.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Oczywiscie M$ to M$, ten Office ma raczej sluzyc jako dodatek a nie wpelni funkcjonalny program. Trzeba placic i placic, a wtedy masz pakiet biurowy na malutkiego smartfona, oczywiscie panowie z M$ nie pomysleli o tym ze moze 80% uzytkownikow to beda tablety?