Tablety

Tablet Surface Mini obsłużymy gestami?

przeczytasz w 1 min.

Tablet miałby zostać wyposażony w rozwiązanie podobne do tego, z którego korzysta kontroler Kinect.

Microsoft Surface Mini tablet koncept

Microsoft ma w swoim dorobku wiele produktów. Jakiś czas temu producent ten postanowił zainwestować również w tablety, ale jak do tej pory nie przynosi to spodziewanych zysków. Czy ratunkiem okaże się Surface Mini?

Pierwsza generacja tabletów Surface okazała się sporą klapą. Klienci bardzo niechętnie decydowali się na zakup jej przedstawicieli, ale mimo tego pod koniec września odbyła się premiera Surface 2 i Surface 2 Pro. Za jakiś czas powinniśmy dowiedzieć się, czy w tym przypadku producent będzie miał więcej powodów do zadowolenia, ale niezależnie od tego wprowadzić powinien on na rynek kolejne urządzenie.

Wspomniany Surface Mini pojawia się w nieoficjalnych doniesieniach już nie po raz pierwszy. Chociaż początkowo sugerowano, że wyposażony zostanie on w 7" ekran, to teraz chińskie media donoszą, że ostatecznie producent zdecyduje się na przekątną 8". Co ciekawe, tablet miałby zostać wyposażony w rozwiązanie podobne do tego, z którego korzysta kontroler Kinect, dzięki czemu urządzenie można by obsługiwać gestami.

Nie mniej interesujące informacje podane zostały odnoście procesora napędzającego urządzenie. Chociaż w kwestii tej co chwila sugerowane są inne rozwiązania, to zdaniem chińskich źródeł serem Surface Mini zostanie układ z rodziny Intel Atom Bay Trail. Skoro tak, to spodziewać należałoby się również systemu Windows 8.1.

Premiera tabletu obędzie się najprawdopodobniej już wiosną.

Źródło: technobuffalo

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!