• benchmark.pl
 • newsy
 • Microsoft wyprodukował zbyt wiele tabletów Surface - sprzedaż dużo poniżej oczekiwań

Microsoft wyprodukował zbyt wiele tabletów Surface - sprzedaż dużo poniżej oczekiwań

przeczytasz w 1 min.

Microsoft wiązał z tabletami Surface ogromne nadzieje. Rzeczywistość okazała się jednak bardzo brutalna.

Microsoft klęska tabletów Surface

Microsoft wiązał z tabletami Surface ogromne nadzieje. Rzeczywistość okazała się jednak bardzo brutalna, a urządzenia giganta z Redmond nie wywołały wielkiego zainteresowania. Czy w przyszłości się to zmieni?

W lipcu ubiegłego roku, a więc jeszcze przed rynkowym debiutem Microsoft Surface, Steve Ballmer mówił, że bez większych problemów sprzedanych zostanie kilka milionów tych tabletów. Dość szybko okazało się jednak, że na takie rezultaty nie ma najmniejszych szans, a w ostatnim czasie gigant Redmond musi uciekać się nawet do sporych obniżek cen, by tylko zachęcić użytkowników do wyboru jego produktów.

Cały czas unikano jednak wypowiadania się w tej sprawie, choć ostatnio zrobił to wreszcie Steve Ballmer, CEO Microsoftu. Przyznał on wprawdzie, że tablety Surface okazały się sporym niewypałem, ale zrobił to w bardzo łagodnych słowach.

"Wyprodukowaliśmy nieco więcej tabletów Surface, niż byliśmy w stanie sprzedać. W ogóle nie sprzedajemy tylu urządzeń z systemem Windows, ile chcielibyśmy sprzedawać."

Czyżby w domyśle chodziło o Windows 8? Łagodny ton wypowiedzi może niektórych dziwić, ponieważ ostatnie doniesienia mówiły o tym, że z powodu zalegania w magazynach znacznej ilości gotowych do sprzedaży tabletów, Microsoft stracił aż 900 mln dolarów.

Nie oznacza to jednak, że firma wycofa się z tego sektora rynku. Przeciwnie, bo już teraz snuje ambitne plany dotyczące tabletów Surface nowej generacji. Mają one oferować potężną specyfikację, ale dobrze byłoby, gdy jednocześnie sprzedawano je w rozsądnych przynajmniej cenach.

Źródło: vr-zone, trustedreviews

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Szymon331
  7
  Wiem że mnie, staremu Benchmarkowemu wyjadaczowi nie wypada ale:

  Bua ha ha ha ha ha ha ;)
  • avatar
   masta_rops
   2
   RT to lipa, powinni dać ten sam system na smart-fonach i tabletac wzorem Aplle i Google.
   • avatar
    Gładziu
    1
    Niech spalą to co zostało, jak Atari cartridge z ET. Wtedy za parę lat ceny pozostałych egzemplarzy na aukcjach znacznie wzrosną.
    • avatar
     Bilard
     0
     Proponuje wyprzedaż w stylu Hp i ich TouchPad'ów :) Wtedy skończą im się problemy ze sprzedażą ;)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      No jak je sprzedaje kurna po 999$ to nie dziwota. Sam szukałem czegoś z WinRT lub Win8 ale nie w takiej cenie tylko 600 zł.
      • avatar
       NomadDemon
       0
       moje zycie uleglo zmianie po tym newsie, juz nigdy nie bedzie takie samo !
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Wreszcie odczują niechęć ludzi do Windowsa 8.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         MS to naprawi w przyszłości poprzez umowę licencyjną na mocy której wszystkie kolejne systemy operacyjne mogą być nabywane tylko ze sprzętem produkowanym przez MS. Kolejne ekskluzywne wersje DirectX domkną całość biznesu.