Gry Xbox Series X/S

Starsze gry na Xbox Series X dostaną kopa. Microsoft wprowadza funkcję FPS Boost

przeczytasz w 2 min.

Dzięki funkcji FPS Boost wsteczna kompatybilność konsol Xbox Series X i Xbox Series S będzie prezentować się jeszcze lepiej. W wybranych grach liczba klatek na sekundę znacząco wzrośnie.

FPS Boost podwaja liczbę klatek na sekundę

O pojedynku PS5 vs Xbox Series X można dyskutować długo, ale w przypadku wstecznej kompatybilności zwycięzca zdaje się nie budzić wątpliwości. Microsoft zadbał tutaj o więcej, a co najlepsze wcale nie spoczywa na laurach. Właśnie ogłosił wprowadzenie funkcji FPS Boost, o której można było usłyszeć już jakiś czas temu.

O czym mowa? FPS Boost ma sprawiać, że gry będą działać zdecydowanie płynniej. I akurat tutaj takie stwierdzenia nie są używane na wyrost, bo w niektórych przypadkach gier z FPS Boost uruchomionych na Xbox Series X i Xbox Series S można mówić nawet o podwojeniu pierwotnej liczby klatek na sekundę. Dzięki współpracy z twórcami ma przynieść to same korzyści i w jakimkolwiek stopniu nie popsuć pierwotnych założeń danej gry.

W jakich grach działa FPS Boost?

W przeciwieństwie do samej wstecznej kompatybilności, funkcja FPS Boost jest ograniczona do wybranych gier - Far Cry 4, New Super Lucky’s Tale, Sniper Elite 4, UFC 4 oraz Watch Dogs 2. Zapewne domyślacie się jednak, że to jedynie pakiet powitalny. Z czasem lista ma się rozrastać o kolejne tytuły.

Microsoft twierdzi, że wybrał akurat takie gry nieprzypadkowo, ale też nie tylko z uwagi na ich popularność. Chciano podkreślić i pokazać kilka różnych korzyści, jakie przynosi FPS Boost w zakresie poprawy wrażeń z rozgrywki. No właśnie, czy zapowiedzi mają potwierdzenie w praktyce i faktycznie widać różnice? FPS Boost sprawdza już ekipa Digital Foundry i wygląda na to, że Microsoft nie rzuca słów na wiatr.

FPS Boost to opcja, nie konieczność

Kolejne gry obsługujące funkcję FPS Boost mają pojawić się w najbliższej przyszłości, chociaż trudno stwierdzić, co producent pod tym pojęciem rozumie. Przygotowane zostaną też nowe ikony w menu i ustawienia systemowe dedykowane omawianemu rozwiązaniu.

Jeszcze wiosną ma zostać wprowadzona sekcja „Zarządzaj grą”, gdzie przycisk „Opcje kompatybilności” umożliwi włączanie lub wyłączanie FPS Boost (a także automatycznego HDR).

FPS Boost

W jakich grach postrzegalibyście funkcję FPS Boost jako najbardziej przydatną?

Źródło: xbox, Digital Foundry

Warto zobaczyć również:

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  3
  O, czyli już nie ludzkie oko widzi 30fps, jakaś ewolucja ludzkich oczu w ciągu 20 lat?

  Koniec z Cinematic Experience?
  Jednak FPSy liczą się?
  • avatar
   dzejsonista
   1
   W końcu obiecane 120fps dla konsol xD
   • avatar
    TePo1987
    0
    Jeszcze przydałoby się bardziej bogate 4K boost.
    • avatar
     Guli911
     0
     Zaraz się okaże ze w niektórych grach czas szybciej płynie po wzroście FPS :P
     • avatar
      dozzer
      0
      Ja w Media Expert z gamepassem kupiłem i powiem że warto. Dużo lepiej jest abonamentowo płacić niż kupować co raz nową gierkę
      • avatar
       bienny
       0
       Ja myślę że wsteczna kompatybilność aż o 2 generacje całkowicie zrzuca z piedestału. Jeszcze teraz FPS Boost. Korzystam nadal z gier z XOne i X360 a do tego mam gamepassa z ME i możecie mi wierzyć że rozrywki mi nie brakuje.
       • avatar
        k0zik
        0
        Czy Far Cry 3 działa w 60fps?