Internet

Mixer idzie do kosza. Microsoft stawia na… Facebook Gaming

przeczytasz w 2 min.

Mixer zostanie zamknięty przez Microsoft i powiedzieć, że jest to zaskakująca decyzja, to jak nic nie powiedzieć. Zamiast koncentrować się na zaskoczeniu, zwróćmy jednak uwagę na to, co to tak właściwie oznacza.

Microsoft zamyka Mixer. Usługa streamingowa idzie do kosza

Microsoft przejął usługę Beam w 2016 roku i rok później nadał jej nazwę Mixer. W tym samym roku została ona zintegrowana z Xboksami – w obu przypadkach była to reakcja na dynamicznie rosnącą popularność livestreamów w światku gier wideo. Przejrzysty interfejs, niskie opóźnienia i wysoka interaktywność to cechy, dzięki którym ta streamingowa platforma miała narzędzia do walki z Twitchem i resztą konkurencji. Tę walkę jednak przegrała.

Mixer Xbox

Microsoft ogłosił, że zamyka swoją usługę. Czeka nas teraz miesiąc przejściowy, po którym 22 lipca 2020 roku Mixer przestanie działać

Mixer zostanie zastąpiony przez Facebook Gaming 

Po 22 lipca wszystkie strony i aplikacje kierujące na Mixer będą przenosić nas od razu na platformę… Facebook Gaming – Microsoft ogłosił nawiązanie współpracy z tą usługą, która stanie się oficjalnym serwisem streamingowym xboksowego ekosystemu. Kierowany do graczy serwis z rodziny giganta na „F” przejmie programy monetyzacji, umowy partnerskie i inne elementy, dzięki czemu przejście ma przebiegać bezboleśnie. 

Zmiana podyktowana jest tym, że Microsoft chciałby, żeby platforma streamingowa dobrze spełniała też swoje społecznościowe zadanie. To wymagałoby ogromu prac, a efekty niekoniecznie byłyby zadowalające. Połączenie sił z Facebookiem pozwala zaś od razu osiągnąć założony cel. 

Xbox Facebook Gaming

Serwis idzie do kosza, ale jego technologiczny fundament zasili Microsoft Teams

Choć usługa Mixer już za miesiąc będzie nieosiągalna, efekty kilku lat prac nie pójdą do kosza. Gigant z Redmond zapowiedział, że przekazuje treści Facebookowi, ale nie sprzedaje mu samej platformy i zamierza wykorzystać stworzone rozwiązania w Microsoft Teams

Dzięki mixerowej technologii aplikacja Microsoft Teams zaoferuje nam wyższą jakość transmisji wideo na żywo, z ultraniskimi opóźnieniami na czele. Mówi się też o zwiększonej interaktywności w czasie rzeczywistym i elementach, mogących pozytywnie wpływać na produktywność zespołów. 

Źródło: Xbox Wire, Mixer Blog, MSPowerUser, informacja własna

 

Czytaj dalej o Microsofcie: 

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  xxx.514
  3
  Kolejny punkt, w którym MS przyznaje, ze nie daje rady :D
  • avatar
   asnex
   1
   Widać teraz facebook rośnie w potęgę. A to trochę tu, a to trochę tam... Bravo. Niedługo to już będzie codzienne uzależnienie od ich usług. Mają plany jak się wybić i wkręcić do wszystkiego. A my tylko możemy sobie podziwiać gdzie się jeszcze spodziewać udziałów z Facebooka i smutno zastanawiać, czemu ja dalej nie wymyśliłem nic lepszego od nich... :D
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Co to było mixer? Nawet nie słyszałem