SSD

MSI wraca na rynek dysków SSD z przytupem - w planach superszybkie modele pod PCIe 4.0

przeczytasz w 1 min.

Myśleliście, że firma MSI to tylko płyty główne, karty graficzne i laptopy? Nic bardziej mylnego! Niedługo zamierza ona poszerzyć ofertę o kolejne produkty – w planach producenta są superwydajne dyski SSD.

Firma MSI już jakiś czas temu weszła na rynek nośników SSD, ale najwyraźniej nie osiągnęły one większego sukcesu, więc producent zrobił sobie przerwę od dysków. Podczas konferencji MSI Premiere 2021: Tech for the Future zapowiedziano kolejne modele. Tym razem sprzęt wygląda dużo ciekawiej.

MSI zapowiada superwydajne dyski SSD

Na konferencji zaprezentowano dwa nowe modele, które zostały zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających klientach. W sprzedaży pojawią się wersje o pojemności do 4 TB (!).

MSI - zapowiedź dysków SSD

Specyfikacja jeszcze nie jest znana – wiemy tylko tyle, że dyski korzystają z interfejsu PCI-Express 4.0 x4, bazują na pamięciach TLC (3D TLC), a ich transfery sekwencyjne sięgają 7000 MB/s przy odczycie i 6900 MB/s przy zapisie. Co ważne, nośniki wyposażono w duży radiator, który ma zapobiegać przegrzewaniu konstrukcji i spadkom wydajności.

Warto dodać, że nośniki oferują pełną ochronę „end to end path”. Średni czas między awariami (MTBF) oszacowano na 1,6 mln godzin (nie wiadomo jednak na jak długo będzie udzielana gwarancja i czy zostanie ona ograniczona współczynnikiem TBW).

Co myślicie o dyskach MSI? Jest na rynku miejsce na "nowego gracza"?

Źródło: MSI

Zobacz więcej o dyskach SSD:

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  awesome1337
  10
  >Jest na rynku miejsce na "nowego gracza"?

  ani pamieć ani kontroler nie jest MSI wiec to się sprowadzi wszystko do ceny i gwarancji
  • avatar
   Krypi
   2
   1,6 mln godzin? to 182.52 Lata? czy ja dobrze to przeliczyłem?

   MTBF od 100 000 do 1 miliona godzin to od 11 do 110 lat

   Przydał by się po prostu przelicznik ile z ilu sztuk się zepsuło podczas testu i jak długo trwał test.
   • avatar
    KENJI512
    2
    Wojna w komentarzach, że to TLC za 3, 2, 1...
    • avatar
     arek1976
     0
     To zmora dzisiaj kości TLC wole inne dyski może mniej wydajne ale inne kości ale dają te TLC BO SA TANIE A LUDZIE PATRZĄ NA TRANSFERY CO ZGUBNE
     • avatar
      Much_
      0
      Cieszy mnie fakt że prędkości się rozwijają ale nic nam z prędkości jak za niedługo 128GB zostanie zapełnione w 12 sekund... wait...
      • avatar
       KMN123
       0
       MSI będzie tylko składać SSD: kontroler od jednych, pamięci o drugich, tylko płytki PCB sami zrobią i polutują... Superwydajne dyski SSD PCIe 4.0 są dostępne na rynku od ponad roku i raczej pod 2021 koniec roku ustąpią miejsca dyskom z interfejsem PCIe 5.0. Jeżeli MSI zamierza na swoich dyskach zarabiać, to raczej czarno to widzę... Konkurencja jest duża, a popyt (warunkuje cenę) uzależniony od producentów MB i CPU (AMD). O wszystkim aktualnie decyduje cena, a jeżeli popyt na SSD PCIe 4.0 zacznie spadać, to cena również. Zresztą prognozy analityków na ten rok przewidują dalszy spadem cen na dyski M2 NVMe 4.0x4. Z nimi stanie się to samo, co w ub. roku z dyskami M2 NVMe 3.0x4. Cena rok do roku zmalała o prawie 40%. Jedynie Samsung 970 PRO na kościach MLC trzymał się dziwnie długo z wysoką ceną... Tak więc uważam, że bardziej jest to promowanie marki MSI w obszarze dysków SSD, niż realny biznes. Pewnie myślami są już przy PCIe 5.0.