Akcesoria

Muzyczna nawigacja dla rowerzystów

przeczytasz w 1 min.

Dzięki nowoczesnej technologii nie sposób zgubić się dziś w miejskiej dżungli. Oczywiście, jeśli dysponujemy odpowiednim zapleczem sprzętowym. Google Maps pozwala wcześniej zaplanować trasę, a już w trakcie wyprawy moduły GPS w nawigacjach czy wbudowane w smartfonach pozwolą dostać się do celu jak po sznurku.

Co jednak mają powiedzieć właściciele rowerów, którym trudno jest równocześnie skupić się na jeździe i zerkać na ekran urządzenia? Specjalnie dla nich przetestowano rozwiązanie korzystające jedynie z dźwięków.

Nawigacja dźwiękowa dla rowerzystów 

Nawigacja za pomocą odtwarzanej muzyki czy komunikatów głosowych sprawdziła się już w przypadku osób z zaburzeniami wzroku. Okazuje się, że może być pomocna także rowerzystom. Co więcej, nie będzie się to odbywać przy użyciu komend mówiących gdzie i kiedy mamy skręcić. Do celu ma nas doprowadzić odgrywana w słuchawkach muzyka, która odpowiednio do potrzeb momentami docierać będzie z różnych kierunków.

Na zamieszczonym materiale wideo przedstawione są testy udowadniające, że mózg człowieka jest w stanie wychwycić informację o tym, z której strony napływa dźwięk. Dzięki temu komunikaty podpowiadające nam właściwą trasę będą jak najmniej rozpraszające i pozwolą nam cieszyć się jazdą w rytm ulubionych kawałków.
 

 

Więcej o urządzeniach mobilnych:

Źródło: gizmag

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Gorzej jak nie usłyszy nadjeżdżającego samochodu.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   ciekawe czy ostrzega przed fotoradarami
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Niedosłyszący tak łatwo kierunku muzyki nawet w słuchawkach nie wyłapie.
    Poza tym, z tego co rozumiem to ta nawigacja ma nami kierować jak asystent pasa ruchu? Dosłownie podpowiadać kiedy skręcić?
    Cóż, ja jednak pozostanę przy komendach głosowych wbudowanych w nawigację i słuchawkami Bluetooth.