Internet

Chatbot AI Snapchata wie ile masz lat. I to się nie zmieni

przeczytasz w 2 min.

Snapchat zaczął informować sztuczną inteligencję o wieku użytkowników. Po co?

Chat My AI jest dostępny w płatnej wersji Snapchat od niespełna dwóch miesięcy. W tym czasie, jak większość swoich wirtualnych koleżków, zdążył zaliczyć kilka wpadek. Między innymi Washington Post przyłapał go na wypowiedziach, które są sprzeczne z obowiązującym na platformie Snapchat standardem poprawności.

My AI Snapchata sprawdza ile masz lat

Strumień krytyki nie przeszedł bez echa. Snapchat odniósł się do nich podając liczby. Firma przyznała, że My AI udzielało odpowiedzi, które nie są akceptowalne, ale było to zjawisko na skalę 0,01% konwersacji. W większości przypadków użycie przez niego niewłaściwych terminów było też wynikiem powtarzania przez bota słów użytych przez pytającego użytkownika.

Snapchat postanowił też wyposażyć sztuczną inteligencję w ograniczenie, które ma wykluczyć jej negatywny wpływ na najmłodszych użytkowników. Od kilku dni My AI w swoich odpowiedziach bierze pod uwagę wiek użytkownika i to niezależnie od tego czy go podał w konwersacji. Ten parametr jest zaciągany z konta Snapchattera automatycznie.

W przyszłości informacje o jakości i częstotliwości kontaktów z dziećmi i nastolatkami będą też dostępne ich opiekunom. Wykorzystywana będzie do tego platforma Family Center.

Dlaczego konwersacje z My AI Snapchata nie są prywatne?

Takie rozwiązania mogą budzić obawy o zakres przetwarzania danych przez Snapchat.  Rzeczywiście, w przypadku konwersji z My AI nie można mówić o poufności, o czym użytkownicy są informowani.  

Zanim użytkownicy Snapchata będą mogli korzystać z My AI, pokazujemy im wiadomość powitalną, która jasno określa, że ​​wszystkie wiadomości z My AI  zostaną zachowane, chyba że je usuniesz.

Z tej polityki Snapchat nie zrezygnuje. Sposób w jaki firma postępuje z treścią rozmów pomiędzy użytkownikami, a treścią rozmów z My AI jest i będzie inna. Skanowanie konwersacji z My AI jest bowiem konieczne. Docierają one do dużej grupy odbiorców i Snapchat jest za nie odpowiedzialny. Zamierza je więc moderować i wykorzystywać w maksymalnym stopniu.

Źródło: Snapchat

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  vacotivus
  2
  > wszystkie wiadomości z My AI zostaną zachowane, chyba że je usuniesz.

  Czytaj: zostaną zachowane tak czy inaczej na ich serwerach.
  • avatar
   piczuk
   -8
   Cześć podaje adres mojego waleta o ktory prosiłeś. Możesz juz przesyłać na niego Bitcoiny. Pozdrawiam.

   3FEvo9y8yUBwhNizN4SZEmUAKBrYWmQMFm