Myszki

Mysz odejdzie do lamusa?

przeczytasz w 1 min.

W 1964 r. mogliśmy zobaczyć prototyp pierwszej myszy, który powstał zgodnie z projektem Douglasa C. Engelbarta. Ponad 40 lat wskazywania i klikania powinno wystarczyć i teraz mamy powoli zmieniać przyzwyczajenia.

Tradycyjna mysz ma zostać zastąpiona przez technologię dotykową i rozpoznawanie mowy. Amerykański PC World przygotował fotogalerię produktów, które już teraz wykorzystują tego typu interfejsy. Prezentujemy część z nich, zapraszając do przejrzenia całej galeriiHewlett-Packard Touchsmart IQ816 (PC World.com)

Komputer z 25,5-calowym dotykowym ekranem, jak i odtwarzaczem Blu-ray. Bez wątpienia stylowy i nowoczesny, pozwala przebierać palcami pośród plików muzycznych, zdjęć i filmów. Ma także autorski interfejs obsługi, który znacznie ułatwia sterowanie. Rzecz jasna, można się obejść bez myszy.


Asus Eee T91 (Fot. PC World.com)

Zaprezentowany na targach CES netbook z dotykowym 8,9-calowym wyświetlaczem. Jak twierdzą dziennikarze PC Worlda, najnowszy T91 przenosi technologię dotykową na wyższy poziom. Ma także autorski, opracowany przez Asusa interfejs, który ułatwia obsługę.


Dell Latitude XT2 (Fot. PC World.com)

Notebook z 12,1-calowym ekranem. Kolejny komputer obsługiwany dotykiem, który - co istotne - obsługuje technologię multidotykową. Można więc wykonywać bardziej skomplikowane czynności, przykładając do ekranu (w tym przypadku) dwa palce jednocześnie.


Microsoft Sync 3.0 (Fot. PC World.com)

Najnowsza wersja Microsoft Sync ma pojawić się najpierw w samochodach Forda. Sync 3.0 zaoferuje nowy głos o imieniu Samantha. Prawdopodobnie bardzo przyjemny. Nie wiadomo jednak na jakie polecenia będzie reagować.


Hitachi Wave Remote (Fot. PC World.com)

W telewizorach HD firmy Hitachi umieszczono technologię rozpoznającą gesty. Użytkownik może "machać" przed HDTV i np. zmieniać kanały. Przydatne, zwłaszcza dla osób, które często gubią pilota.

Więcej na temat interfejsów mogących w przyszłości zastąpić mysz komputerową można znaleźć tutaj (język angielski). 

Źródło: PC World.com

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Private_92
  0
  Dell Latitude XT2 extra jest !!
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   mysz zostanie chociazby do gier
   jak pograsz mowiac do kompa ???? "strzelaj! STRZELAJ !!!!... ty tlumoku jak mogles nie strzelic..." juz to widze
   • avatar
    assistant
    0
    Ee tam jak dla mnie mysz jest z tego i tak najlepsza. Dotykowe ekrany to do telefonów i nawigacji co najwyżej.
    • avatar
     Fiona
     0
     W Vobisie oglądałam po południu (rano wystawiony) ten komputerek Asusa z ekranem dotykowym. Wyglądał po jednym popołudniu jakby świnia się na nim turlała. Do mnie to nie przemawia. Ja dziecko płyt winilowych, a później CD nauczona, że paluchami nie dotyka się płyt mam głeboką awersję do mazania paluchem po ekranie.
     Sterowanie głosem już prędzej, ale jak kolega powyżej do gier tylko mysz.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      hmm.. już sobie wyobrażam jak ktoś zamiast myszy ciapie palcami po 32' monitorze xD po 10minutach "zszedł by z kompa" bo by go łapy bolały
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Nie lepiej poczekać na sterowanie myślami? Albo chociaż na normalny multitouch?
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        1. Nienawidzę upalcowanych wyświetlaczy... Dopóki nie wymyśla powierzchni która nie będzie przyjmowała odcisków i była na tyle przejrzysta utrzymując przy tym komfort pracy, wole myszkę.
        2. Mysz i inne tego typu urządzenia wskazujące gwarantują niestety większą precyzję niż machanie łapami.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Widzę coraz więcej głupich tytułów ze znakiem zapytania na końcu. A mówią, że PCLab się oneciarskie robi.