Karty graficzne

Nadchodzą kolejne "dwugłowe" Radeony HD 6870

przeczytasz w 1 min.

Firmy Club3DVertex3D podobnie jak PowerColor, wprowadziły do sprzedaży kartę graficzną Radeon HD 6870X2, która wykorzystuje dwa układy graficzne Barts XT.

Pamiętacie niedawno prezentowaną kartę graficzną Radeon HD 6870 X2, którą stworzyła firma PowerColor? Okazuje się, że konstrukcja ta będzie popularniejsza niż mogłoby się wydawać, bowiem bliźniacze modele wprowadziły do sprzedaży także firmy Club3D oraz Vertex3D.

Club3D Radeon HD 6870 Dual GPU oraz Vertex3D HD 6870x2 pod względem specyfikacji są praktycznie identycznymi produktami. Obie karty wykorzystują dwa procesory graficzne Barts XT, które połączono układem Lucid Hydra. Dla każdego z chipów przeznaczono po 1 GB pamięci GDDR5 o 256-bitowej magistrali. Taktowania kart są identycznie jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnego, pojedynczego Radeona HD 6870 – wynoszą 900 MHz dla rdzeni oraz 4200 MHz dla pamięci.

karta graficzna Club3D Radeon HD 6870 Dual GPU

Również dwuslotowe chłodzenie obu kart jest identyczne, jak w przypadku modelu firmy PowerColor. Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku modelu firmy Club3D nosi ono nazwę CoolStream. Składa się on z masywnego, aluminiowego radiatora, sześciu miedzianych ciepłowodów oraz dwóch wentylatorów. Na śledziu karty znalazły się dwa wyjścia DVI, HDMI oraz dwa mini-DisplayPorty. Do poprawnego działania kart wymagane jest podłączenie dwóch 8 -pinowych wtyczek zasilających.

karta graficzna Vertex3D HD 6870x2

Wszystkie trzy karty powinny trafić do sprzedaży w pierwszym tygodniu lipca, ale jak na razie znana jest tylko cena modelu firmy Club3D – wynosi 469 dolarów. Zgodnie z aktualnym kursem walut odpowiada to około 1320 złotym (bez podatku i marż pośredników). Za 70 dolarów mniej możemy nabyć autorskiego EVGA GTX 460 2Win, który jest bezpośrednim konkurentem podwójnych Radeonów HD 6870.
 

Więcej o kartach graficznych AMD Radeon:

Źródło: Club3D, VTX3D, TCMagazine.com

Komentarze

29
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Konstrukcje cóż, już znane nic nowego. Co do wydajności to będzie ona coś na kształt HD 6970 czy lepiej? Bo jeśli chodzi o cenę to właśnie 6970 kosztuje mniej więcej tyle co te konstrukcje.
  • avatar
   SP1DER987
   0
   Ech gdzie te czasy gdy Power Color korzystał z chłodzeń Arctic Cooling. Gdyby nadal tak było Vertexy byłyby bardzo ciekawą propozycją- tanią i cichą. A tak są tylko tanie.
   • avatar
    Szymon331
    0
    Jakie to długie... przesadzili. Do kompa by mi nie weszło...
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     kupa śmiechu z przewagą kupy....
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Nudzi mnie juz ta generacja kart graficznych, bo nic nowego juz nie zaoferuja. Niech juz wypuszcza Radeony 7000 i Geforcy 600.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Pojedynczy GTX460 zjada na śniadanie takiego 6870 więc i podwójny Radeon jest z góry skazany na porażkę. Nvidia Rulez!!!
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        "Wszystkie trzy karty powinny trafić do sprzedaży w pierwszym kwartale lipca".
        Od kiedy lipiec dzieli się na kwartały - zaznaczam, że w szkole nie byłem pilnym uczniem i mogę mieć jakieś braki - jak dla mnie na kwartały dzieli się rok, a nie lipiec.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Fajne zbrojenie się...tylko na co? Czyżby mieli pogorszyć optymalizację w kolejnych portach z konsol? ;)
         • avatar
          mutissj
          0
          świetnie karta mierzy ponad 30 cm.
          • avatar
           NextGen1987
           0
           yyy, eee wolę jednego HD6970 ;-)
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            ja myślę że fajnie by np jak zrobili takie konstrukcje z niższej półki. Pora na wielordzeniowe karty jednak tak jak w procesorach CPU w jednym kawałku krzemu same rdzenie.