• benchmark.pl
 • Bitcoin
 • Nadszedł kolejny halving Bitcoina. Wpłynie na popularność tej kryptowaluty?
Internet

Nadszedł kolejny halving Bitcoina. Wpłynie na popularność tej kryptowaluty?

przeczytasz w 1 min.

Najpopularniejsza kryptowaluta doczekała się trzeciego halvingu. Jak to wydarzenie wpłynie na wartość bitcoina?

Bitcoin to obecnie najpopularniejsza kryptowaluta, która ma 30% udziałów na rynku. Wielu Polaków chce kupować kryptowaluty, a jeżeli myślicie o wydobywaniu to polecamy zaopatrzyć się w porządną płytę główną do swojej koparki.

Bitcoin halving – co to jest i dlaczego ma znaczenie?

To cykliczny proces, który ma miejsce średnio co cztery lata. Po każdym podzieleniu (halvingu), osoby kopiące kryptowalutę otrzymują połowę dotychczasowej nagrody za każdy wykopany blok transakcji. Proces ten ogranicza częstotliwość powstawania nowych jednostek kryptowaluty.

BitBay stworzył na ten temat bardzo przejrzyste infografiki, z którymi warto się zapoznać.

Bitcoin halving

Przez ostatnie lata, kopiący za każdy blok otrzymywali 12,5 BTC. Teraz sytuacja się zmieni i dostaną tylko6,25 BTC – czyli 50% bitcoinów mniej niż dotychczas. Spowoduje to również zmniejszenie rocznej inflacji bitcoina do 1,8%.

To już trzeci halving BTC. Do czasu wydobycia wszystkich bitcoinów, przewidziane zostały łącznie 32 halvingi.

Bitcoin halving

Rosnąca inflacja

Rosnący kryzys gospodarczy może skutkować bardzo wysokimi inflacjami. Inwestorzy zaczynają widzieć w BTC sposób, który może pomóc przetrwać recesję. Poprzednie halvingi ostatecznie bardzo pozytywnie wpłynęły na cenę bitcoina.

Źródła: bitbay, bitcoin, comparic, e-kursy-walut

Warto zobaczyć również:

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Summerlovr
  7
  Specjaliscie czytaj spekulanci.
  • avatar
   Wiedzmin69
   5
   Bitcoin to jest teraz jedynie hazard dla zamoznych. Albo skoczy albo upadnie. Specjalisci ostrzegaja ze Bitcoin to nadal moze byc trap.
   • avatar
    raffal81
    1
    Giełdy kosztowały mnie za dużo zdrowia :D teraz mam spokój :D
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     w kryptowalutach brakuje jakiegokolwiek elementu stabilizacji. tutaj króluje niestety spekulacja. ostre zwyżki i nagłe tąpnięcia są tu chlebem powszednim. tradycyjne waluty mają elementy stabilizacji, gdyż rządy państw nie chcą załamania gospodarki (chyba to nie dotyczy złotówki). w przypadku surowców, elementem stabilizacyjnym jest ograniczona dostępność i koszt wydobycia.

     co kto wybierze dla siebie, jego wola.
     • avatar
      kalarepa150
      0
      Cóz, ja zainwestowałam, zobaczymy. Mam nadzieję, że kryptowaluty beda nadal rosły w siłę, a jak nie to w xtb jeszcze w surowce pójdę, z tego co mi wiadomo, to pochodne ropy czy srebra też sa dość dobrze opłacalne.
      • avatar
       PiotrFrk
       -2
       Cześć.

       Z GWP korzystam często, zazwyczaj na telefonie. Kilka dni temu natrafiłem na ciekawy oraz stosunkowo świeży projekt. Mianowicie PI Network. "Kopanie" kryptowaluty PI na telefonie.Jak na razie to cena za 1 sztukę to 0.035$. Wystarczy aplikacja: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.blockchainvault&hl=pl

       Aplikacja prosta i przyjemna. Rejestracja również intuicyjna, trzeba podać nick polecającego (mój to PiotrFrk) minepi.com/PiotrFrk

       Dzielę się informacją bo im więcej nas będzie tym większe szanse, że pomysł się przyjmie i warto wtedy być "pierwszym". A roboty przy tym prawie nic xD

       Pozdrawiam.
       • avatar
        janusz21
        0
        Główna światowa kryptowaluta https://www.bitladon.pl/bitcoin jest wyjątkowo niestabilna. Cena tego, co można kupić za bitcoiny, może znacznie wzrosnąć lub spaść w ciągu kilku minut. Początkowo perspektywa otrzymania 20% zniżki na poranną kawę w dolarach może wydawać się atrakcyjna, ale fakt, że koszty mogą wzrosnąć o 20% w tym samym czasie, nie jest tak dobry
        • avatar
         kawecka10
         0
         Przy obecnej kapitalizacji rynkowej bitcoin jako waluta ma podaż wartą więcej niż ponad 170 różnych walut fiducjarnych razem wziętych.