• benchmark.pl
 • Gry
 • Najdroższy skin w historii Counter-Strike. Zgadnij, ile kosztował
Gry

Najdroższy skin w historii Counter-Strike. Zgadnij, ile kosztował

przeczytasz w 1 min.

Ile może być wart cyfrowy element kosmetyczny do gry komputerowej? Widełki cenowe zaczynają się od kilku dolarów, a kończą na kwocie, która pozwoliłaby “ustawić się” do końca życia.

Historyczna transakcja w świecie gier. I nie, nie chodzi o przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft, tylko o element kosmetyczny do legendarnej strzelanki autorstwa Valve. To, że skiny do Counter-Strike są warte fortunę wiadomo nie od dziś, ale najnowsza transakcja bije na głowę wszystkie poprzednie.

Sprzedając taką skórkę kupisz np. Lamborghini za 4 mln zł

Najdroższy skin do Counter-Strike ma nowego właściciela. Jest to największa publiczna transakcja w historii gry. Mowa o AK-47 Case Hardened z licznikiem “zabójstw” StatTrak we wzorze nr 661 “Blue Gem”. Za ile sprzedano ten element? Jak podaje Jake Lucky za pośrednictwem X, nowy właściciel skórki wyłożył ponad milion dolarów - dokładnej ceny nie podano.

“Nie jest to najdroższy skin w CS, ale zdecydowanie najdroższy, jaki kiedykolwiek został sprzedany publicznie. W transakcji pośredniczył @roflm0nsteri @zipelCS przy czym kupujący zdecydował się nie ujawniać oficjalnej ceny końcowej” - informuje Jake Lucky.

Kolekcjonerzy są zdeterminowani

Oficjalnie najdroższy skin, ale co się dzieje za kulisami Counter-Strike, tego nie wiemy. Być może istnieją kolekcjonerzy, którzy nie chcą obnosić się ze swoimi transakcjami, co jest w pełni zrozumiałe.

O fenomenie elementów kosmetycznych pisaliśmy w publikacji o mikropłatnościach w grach. Te bowiem zadomowiły się na dobre w świecie wirtualnej rozrywki i raczej zostaną z nami na stałe wraz z postępującą monetyzacją gier.

Źródło: X, zdjęcie otwarcia: X

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Pawlus
  12
  I cyk, milion dolarów wyprany.
  • avatar
   Qpers
   7
   Absolutnie poważne pytanie: dlaczego ten skin tyle kosztuje? To jedyny egzemplarz w grze? Czy z bardzo niską szansą 1:10 000 000, że się go znajdzie? Nawet nie wygląda dobrze...
   • avatar
    patryk1011
    4
    ahh, jak ja żałuję że swoje ibuypower 2014 w holo i 2 pojemniki sprzedałem za bezcen... ale kto wiedział
    • avatar
     Ktos123
     2
     jakie ma znaczenie za ile Gabe sprzeda skina samemu sobie, mogłoby to być i 100 mld $ dla mnie ma wartość 0, Gabe kupuje sam od siebie, nie tylko tego skina, ale w milionach sztuk, chodzi o generowanie sztucznego ruchu
     • avatar
      pawluto
      0
      "Dokładnej ceny nie podano..." ...Czyli nie znamy ceny ale ogłaszamy że to najdroższy skin...
      Czyli mógł kosztować milion (w co raczej nikt nie uwierzy...) ale i mógł kosztować 2 dolary...