Ciekawostki

500 zł na sprzęt do nauki zdalnej. Rządowa pomoc dla nauczycieli

przeczytasz w 1 min.

Nauczyciele mogą liczyć na 500 złotych z budżetu państwa. Te pieniądze mają pokryć część wydatków, jakie muszą ponieść w związku z przejściem na system nauczania zdalnego.

500 złotych dla nauczycieli – to na sprzęt do nauki zdalnej

Od przyszłego poniedziałku wszyscy już będą uczyć się zdalnie – nie tylko studenci, uczniowie szkół ponadpodstawowych i dzieci z klas 4-8, ale też ci najmłodsi. Wszyscy nauczyciele będą więc oddelegowani do nauczania zdalnego. Mając świadomość tego, że nie wszyscy mogą być na to gotowi (i nie wszyscy z tych, którzy od dłuższego czasu tak uczą, byli na to gotowi), rząd zaproponował wsparcie finansowe. 

Każdy nauczyciel ma prawo do ubiegania się o 500 złotych refinansowania kosztów poniesionych na zakup sprzętu elektronicznego potrzebnego do prowadzenia zdalnych zajęć lekcyjnych. To może być laptop lub komputer stacjonarny, tablet albo telefon czy wreszcie akcesoria, takie jak kamerka internetowa czy zestaw słuchawkowy z mikrofonem. 

KPRM 500

Niestety na razie poza zapowiedzią ze strony Kancelarii Premiera nie wiemy nic. Nie padły żadne szczegóły na temat tego, kiedy, w jaki sposób i w jakim konkretnie zakresie będzie można ubiegać się o to refinansowanie kosztów. Gdy tylko się to zmieni, damy znać. 

Lepsze coś niż nic, ale nie da się ukryć, że to trochę mało

Na marginesie: z jednej strony może to być cenna pomoc dla nauczycieli, z drugiej jednak 500 złotych to kwota, która nie wystarczyłaby na zakup nawet nieszczególnie wydajnego laptopa. Nie zamierzamy jednak krytykować projektu, zanim nie poznamy konkretów. To, co niepokoi nas już teraz, to brak wzmianki o wykładowcach oraz wciąż brak konkretnego wsparcia dla uczniów i ich rodziców, którzy także ponieśli spore koszty w związku z przejściem na naukę zdalną

Źródło: Kancelaria Premiera

Czytaj dalej o nauce zdalnej: 

Komentarze

40
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Warmonger
  17
  1. Prawdopodobnie każdy nauczyciel poza klasami 1-3 już kupił, co musiał, więc bonu nie wykorzysta.

  2. Do tanga trzeba dwojga. Jeżeli uczniowie nie mają sprzętu, ani nawet dostępu do Internetu, to nikt im nie pomoże.
  • avatar
   Dexterr
   10
   Stan epidemii trwa od marca a państwo w listopadzie daje nauczycielom 500zł.. Dotychczas na pewno prowadzili zdalne lekcje na drewnianych tabliczkach i te parę groszy musiało teraz im uratować im życie.. dlaczego rządzą nami imbecyle?
   • avatar
    dolph
    6
    Rozdawnictwa c.d. Przecież dodrukowują tyle kasy że czy dadzą 500 czy 5tys nie ma to znaczenia...
    • avatar
     kalkulatorek
     4
     Tak myślę co nauczyciel kupi za 500 zł. To raz. Dwa, czy ten prezes od kota jest taki głupi iż myśli że za 500 zł kupi środowisko nauczycieli w kolejnych wyborach ???????
     • avatar
      mgkiler
      3
      ciekawe czy komponenty do komputera (np karta graficzna) też się w to zaliczy :)
      • avatar
       RAQ73
       3
       Przecież to są narzędzia do pracy jakie powinno zapewnić Państwo..... tragedia
       • avatar
        Koriolan
        2
        może na początek możliwość zapłacenia za dostęp do Internetu w domu, hmm ?
        • avatar
         Ciekawski_
         2
         No rzesz ku..a. Nie dość że zrzucili na rodziców obowiązek nauczania i opieki przez całą dobę, to jeszcze tym odciążonym od pracy nauczycielom dają kasę?
         A co rodzice nie musieli na gwałt kupować laptopów, kamerek, mikrofonów itp? Dlaczego tylko dla nauczycieli ja się pytam!?
         • avatar
          michael85
          2
          Kolejna komedia za pieniądze podatników. Najpierw sztucznie kreują problemy a później udają "dobrych". Konsekwencje rozdawnictwa i bandytyzmu gospodarczego będą opłakane.
          • avatar
           venom32
           -1
           Pomoc dla uczniów została uruchomiona w trakcie pierwszego lockdownu - program zdalna szkoła +. Do tego programy lokalne tam gdzie samorządy było na to stać.
           • avatar
            hex3n
            -6
            Ja bym obciął 500 zł z pensji nauczycielom. Jadą z program z gotowców. Zadają dzieciakom bardzo dużo prac domowych. Oceniają z tygodniowym opóźnieniem. Mają teraz jak w raju. Śmierdzące lenie!
            • avatar
             saha8
             0
             Przydały by się więcej propozycji co można za taką kwotę kupić. Słuchawki, kamerka to standard, ale co jeszcze. Tablet do tej kwoty to raczej kiepski wybór.
             • avatar
              Konto usunięte
              0
              rozwścieczyli po raz kolejny społeczeństwo, a teraz szukają uspokajaczy. ta władza jest żenująca, bardzo się dziwię że nauczyciele jako grupa społeczna, teoretycznie na wyższym poziomie edukacji i w domyśle świadomości, zagłosowali właśnie na tę władzę / partię której nazwy z litości nie wymienię. niestety nastały czasy poniżania społeczeństwa, i to na własną prośbę. to jest gorsze niż władza poniżająca społeczeństwo wprowadzona siłą przez ZSRR :(

              osobiście historii (tej szkolnej) nie cierpię, a wręcz nienawidzę (do tej pory kolejne władze nie zrobiły z tym NIC). lecz historię trzeba znać na zasadzie faktów które się dokonały, aby korzystać z błędów popełnionych w przeszłości, aby ich po raz kolejny nie popełnić. niestety jak widać władza usiłuje przepisywać historię na nowo.

              Nie ma co ukrywać, że głupimi niewyedukowanymi ludźmi łatwiej się steruje, władzy to na rękę.

              I tyle moich wyżaleń. Nie napisałem tu o żadnej konkretnej władzy gdyby jakaś władza usiłowała mnie ciągać po sądach.
              • avatar
               rrrrrr
               0
               Walka z problemem, który sami stworzyli, sami przecież ogłosili lockdown...
               • avatar
                majsterka
                0
                Mysle ze sprzet najbardziej potrzebny poza oczywistym laptopem czy pc są sluchawki z mikrofonem tudziez sam dobry mikrofon. ja akurat postawilam na mikrofon radium 600