Smartfony

Smartfon NEC Medias X z chłodzonym cieczą szybkim procesorem Snapdragon 600

przeczytasz w 1 min.

Mały blok wodny biegnie tutaj wzdłuż praktycznie całego smartfona, a wedle producenta rozwiązanie to ma dwie zalety.

NEC Medias X smartfon z procesorem chłodzonym cieczą

Wiele osób zarzuca producentom smartfonów to, że ci nie mają większego pomysłu na to, jak rozwijać te mobilne urządzenia i prócz wyścigu na procesory z coraz większą liczbą rdzeni nie oferują niczego nowego. Wydaje się, że nie dotyczy to firmy NEC.

Producent ten nie należy w Europie do najpopularniejszych, ale w Japonni jego produkty cieszą się dużym zainteresowaniem. Nic dziwnego, bo tamtejszy rynek od dawna uchodzi za ten, na którym najłatwiej sprzedać coś, co gdziekolwiek indziej mogłoby zostać skrytykowane i odrzucone z uwagi na brak funkcjonalności.

Ostatnio pokaz swojej pomysłowości NEC dał nam na targach MWC. Pokazany został tam Medias W, a więc smartfon, którego cechą charakterystyczną są dwa połączone ze sobą ekrany po rozłożeniu zmieniające urządzenie w mały 5,6-calowy tablet.

Nie mniej ciekawie jest także teraz. Producent zaprezentował smartfona Medias X, który jako pierwszy wyposażony zostanie w procesor chłodzony cieczą. Mały blok wodny biegnie tutaj wzdłuż praktycznie całego smartfona, a wedle producenta rozwiązanie to ma dwie zalety. Zapewni procesorowi niższe temperatury, a generowane przez niego ciepło rozprowadzone będzie równomiernie po całej obudowie.

A jaki w ogóle układ doczekał się tak komfortowych warunków pracy? Nie jest to byle co, bo Qualcomm Snapdragon 600, a więc jednostka napędzająca najwydajniejsze obecnie smartfony na rynku.

Pozostała specyfikacja Medias X również może się podobać, bo urządzenie wyposażono m.in. w 4,7" ekran 720p, kamerę 13,1 Mpix oraz system Android 4.2 Jelly Bean. Mało? Smartfon może pochwalić się certyfikatem IP58, co oznacza, że jest odporny na działanie... wody. Jak widać model ten wyjątkowo ją sobie upodobał.

Jeśli zainteresował Was Medias X to nie mamy dobrych wieści. Smartfon dostępny będzie bowiem jedynie w Japonii, gdzie zadebiutować ma najpóźniej pod koniec czerwca. Ciekawostką może być fakt, że producent stworzył go z myślą o płci pięknej.

Źródło: medias.net, theverge

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  12
  "Ciekawostką może być fakt, że producent stworzył go z myślą o płci pięknej." Uhm, to wyjaśnia potrzebę bycia wodoodpornym ;) /dokuczacz/
  • avatar
   Konto usunięte
   6
   Dobrze wszystko fajnie tylko takie małe pytanko, a gdzie porządna bateria? Nie po co ja pytam komu może się przydać taka pierdoła jak wytrzymała bateria -.- Zapewne przyda mi się chłodzenie wodą w smartphonie ehh
   • avatar
    Konto usunięte
    4
    Dziwne... jak na razie nie ma żadnego komentarza apropo tej laski na zdjęciu. Benchmark schodzi na psy :)